Úvahy nad žalmy (1. kniha žalmů)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor, který vychází z vlastního překladu Žalmů z hebrejského originálu, nabízí osobní pohled na sbírku starozákonní poezie shrnuté v První knize žalmů. Zamyšlení vycházejí z autorových zkušeností s četbou Božího slova, pastorační péče a bohatého duchovního života. Tato práce je čtivým úvodem a podnětem k četbě žalmů. Může být velkým obohacením duchovního a modlitebního života křesťana. Vede k dalšímu odhalování hloubky a krásy Božího slova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151276/uvahy-nad-zalmy-1-kniha-zalmu-151276.jpg 42
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Úvahy nad žalmy (1. kniha žalmů)

Hanka_Bohmova
05.06.2021

Člověk, který dnes v České republice chodí s Bohem, uvažuje nad modlitbami/básněmi jiného člověka, kterých chodil s Bohem v Izraeli před třemi tisíci lety.
Všechno je velmi praktické a mnohdy osobní, neboť, jak autor říká, Davidův úmysl byl jiný než vyrábět předmět textové kritiky. Když tedy žalmy čteme jako sdílení jednoho intenzivního, a tím do jisté míry modelového vztahu s Bohem... nacházíme v nich své vlastní situace současné i minulé, učí nás, co se líbí Bohu a co můžeme v důsledku svých rozhodnutí očekávat od světa, zvou nás na některé životní cesty - a před jinými nás varují. A když se např. při liturgii modlíme žalm, který do naší aktuální situace nezapadá, vede nás to rozšířit své srdce, nabídnout svůj hlas a postavit se na chvíli po bok svým známým i zcela neznámým, kteří právě těmito verši volají.

Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá