Úvahy a imprese / Vzpomínky a listy přátelům / Politické úvahy / Mozaika z dopisů 1930–1961 / O literatuře https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31975/bmid_uvahy-a-imprese-vzpominky-a-listy-p-Aoo-31975.jpg 4 7 1

Poslední svazek Souborného díla Hermanna Hesseho přináší výbor různorodých textů – spisovatelových úvah, recenzí, článků, dojmů, vzpomínek a dopisů. Lze z nich vyčíst mnohé o Hesseho životě a osobnosti, učinit si představu o jeho smýšlení, filozofii a politických názorech, o jeho literárním vkusu, vzorech i o zdrojích, z nichž se napájela témata či jednotlivé motivy jeho děl. Součástí svazku je monografie mapující život a tvorbu Hermanna Hesseho, jejímž autorem je náš přední germanista Jiří Stromšík.... celý text

roman9739
26.10.2019 5 z 5

Jediná kniha celého Souborného díla, kterou jsem nedočetl a zároveň jediná, kterou bych chtěl mít doma, pokud se mi nepodaří sehnat celou kompletní sérii.
Ta kniha je výjimečná ve dvou věcech: jednak se v ní čtenář dozví mnohé o Hesseho nitru, a pak je tu fenomenální studie na závěr celého souboru.

eseje německá literatura Cena Josefa Jungmanna

Hermann Hesse
německá, 1877 - 1962
2006  88%Stepní vlk
2003  90%Siddhártha
2008  89%Demian
2005  91%Narcis a Goldmund
2012  84%Hra se skleněnými perlami

Kniha Úvahy a imprese / Vzpomínky a listy přátelům / Politické úvahy / Mozaika z dopisů 1930–1961 / O literatuře je v