Útrapy vychovatele

Útrapy vychovatele https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30866/utrapy-vychovatele-30866.jpg 4 32 7

Výbor povídek pro mládež, ve kterém defilují typické Haškovy figurky. Školníci, domovníci, darební kluci a dobromyslní strejdové defilují v typickém haškovském světě. Povídky vystihují mentalitu našeho národa. Výbor 20 povídek, z nichž citujme aspoň jednu: Když se pán ze zámku rozhodne vařit polévku pro chudé, vesničtí kluci mu do ní hodí policajtovy holínky. Autor i zde vystihuje mentalitu svých hrdinů: proti moci a útlaku se brání vtipem, anekdotou a pověstnou švejkovinou. Edice: Klub mladých čtenářů... celý text

draka
28.07.2020 5 z 5

Knihu mám z KMČ, ale přiznám se, že když jsem ji asi v 10 letech dostal, odložil jsem ji v knihovně hodně dozadu. Později, po přečtení Švejka, jsem si na „Útrapy“ vzpomněl a s chutí přečetl. Haškův humor je nenapodobitelný a mně velice blízký. Zábavné čtení, ke kterému se rád vracím, Vám bude umět vykouzlit spolu s Ladovými obrázky úsměv na tváři.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Dobré povídky, mnohé mě pobavily.

stoun25
03.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem objevil v Antikvariátu a udělala mi obrovskou radost. Krásně ilustrovaná a veselá kniha

stanza
19.06.2018 4 z 5

Povídky doprovázeny ilustracemi Josefa Lady, které potěší a přiblíží příběh ještě předtím, než začnete číst. Trochu smích, trochu i soucit.))

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Po Švejkovi druhá Haškovina, co jsem četla. Dodnes zanechala následky! :D

kapr
16.05.2017 5 z 5

Opět celkové hodnocení 4+, dal jsem tedy 5. Některé z povídek jsou dokonce za 5+, několik mezi 2,5-3. Opět oblíbený autor, snažím se přečíst od něj všechno. Najdou se tu ale i ty, které mne lehce zklamaly.
Sestavovatel výboru (pro mládež) vzhledem ke specifikům autora, tak omezený daným jeho určením, měl při své práci tentokrát skutečně velice těžkou úlohu. [OA]

kejty91
07.10.2014 3 z 5

z počátku se mi to nelíbilo...myslela jsem, že jak název napovídá objevím tam učitele, kteří mají hlavu v pejru z děcek co mají na starosti (našla jsem zde jen dvě) ale i když jsem měla touhu dát knihu stranou, jakože to nikdy nedělám, tak i zde jsem vytrvala a oplatilo se ... kniha se mi nakonec zalíbila a typický Haškův humor taktéž

nakonec zde bylo i pár povídek "poslušně hlásím"