Útok na Buchanan

Útok na Buchanan https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41821/bmid_utok-na-buchanan-65c9046fbd194.jpg 3 9 4

První kniha trilogie Válka Druhého Společenství. Vyspělá technika, realisticky vylíčené vojenské akce, ale i suchý humor. Děj románu je zasazen do vzdálené budoucnosti, ve které je lidstvo po tisíciletém dobývání vesmíru rozděleno do dvou znepřátelených táborů – Federace a Společenství. Dlouhá léta byla planeta Buchanan mírumilovnou oázou, kde si tvrdě pracující kolonisté mohli žít po svém. Byl to nezávislý svět farmářů a lovců a až dosud zůstával skrytý před válkou, která zuřila po galaxii, válkou o vliv a nadvládu mezi Federací a Druhým Společenstvím. Až dosud. Za temné noci se k osídlené oblasti planety snášejí transportní raketoplány s nepřátelskými vojáky a galaxií letí prosba o pomoc: Jednotky Federace se vylodily a postupují Vydání první. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

The Buchanan Campaign

PAVEL917
10.03.2021 2 z 5

Přečíst se to dalo. Chvilkami jsem byl i napnutý, ale celkově vážně nic moc. Žádný originální nápad, ani lepší popis bojových scén. Zkrátka průměrné čtení do vlaku.

lampernaqui
27.02.2021 3 z 5

Po delší době jsem se pustil do scifi románu. Zatím nemám v tomto žánru moc načteno, ale četlo se to dobře - i když Honorverse to nesahá po kotníky. Sledujeme příběh z několika pohledů - od těch na nejvyšších funkcích po obyčejného vojáka či civila. Někdy jsem se nestačil divit určitým strategickým rozhodnutím, ale naštěstí z toho autor vybruslil tak, že se jedná o první bitvu a nikdo nemá s vedením války zkušenosti. K tomu se autorovi moc nechtělo do popisu akce a boje, takže vždycky když k něčemu došlo, buď skočil s příběhem jinam nebo celý boj popsal dvěma větami. Ale jak říkám, na odpočinek dobré.

kalache
01.01.2015 2 z 5

nic moc....

Garik
30.11.-0001 1 z 5

Porovnávať to s Weberovou sériou Honor Harringtonová, musel by som to hodiť do odpadu. Druhý diel som už ani nečítal a obe knihy (opäť bezstarostná kúpa) som rovno odniesol do obecnej knižnice.

válečné sci-fi

Rick Shelley