Útočník, Překupník, Zabiják

Útočník, Překupník, Zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82756/zabijak-utocnik-prekupnik-82756.jpg 5 12 4

ZABIJÁK Detektiv Steve Carella z 87. revíru se společně se svými kolegy vydává do ulic pátrat po vrahovi jednoho ze svých spolupracovníků. Neuspěje a vrah vystřelí znovu. Opět na detektiva z okrsku. Navzdory myšlence, že zabiják jeho revír zrovna moc v lásce nemá, se Carella chystá pátrat v osobním životě jednotlivých obětí. Než se tak stane, řešení případu mu zásluhou zvídavého novináře spadne do klína. Cena je však příliš vysoká, vrah totiž ohrožuje Carellovu hluchoněmou snoubenku Teddy… ÚTOČNÍK Čekává na ně v temných zákoutích velkoměsta, a když je s nimi hotov, skloní se a řekne: "Clifford vám děkuje, madam." Zanechá je ležet v krvi, pohmožděné, trvale postižené psychicky, někdy i tělesně, ale vždycky živé. Nyní to však násilník přehnal: nová, mladá oběť útok nepřežila. Navíc má i pořádnou smůlu — policista Bert Kling si vzal jeho dopadení jako osobní věc, protože obětí byla jeho přítelkyně. PŘEKUPNÍK Ve svém pokoji je nalezen mrtvý překupník drog. Vše nasvědčuje tomu, že se mladík oběsil. Detektivové z 87. revíru v čele se Stevem Carellou však zakrátko zjistí, že jde pouze o fingovanou sebevraždu, oběť ve skutečnosti zemřela na předávkování heroinem. Někdo se snaží policisty přelstít. Kdo se je chce svést na falešnou stopu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Cop Hater, The Mugger, The Pusher , 1956

konicekbily
12.02.2021 5 z 5

První tři příběhy z policejní stanice ve Městě - pěkně zařazené za sebou. Pokud budete mít chuť se začíst do série 87. revíru - toto je potřebný vklad do začátku. V doslovu autor mnohé vysvětluje, jak série 87.revíru vznikala a proč je Steve Carella nesmrtelný!

intelektuálka
15.02.2017 4 z 5

Steve Carella je moje oblíbená postava, přečetli jsme všechny tituly

turcmen
04.01.2012 5 z 5

Perfektní uvedení do prostředí 87. revíru. Každá ze tří knih má skvělý spád, přečetl jsem je jedním dechem. Nejvíc se mi líbilo rozuzlení "Útočníka". Kdo má rád detektivky, tak je tenhle omnibus pro něho povinností.

JaneTrestry
22.09.2011

pěkná bichle, ale četlo se mi to dobře a ani jeden z těch tří knížek jsem do teď nečetla. Prostě úžasné příběhy, do kterých jsem se tak vložila až jsem všechno prožívala s detektivy. Jen jedním slovem mohu říci DOPORUČUJU!!!

detektivky 3x

Ed McBain