Útesy křiku

Útesy křiku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14709/utesy-kriku-14709.jpg 4 48 10

Vlčí věk série

V historických reáliích raného středověku se odehrává románový příběh lásky, přátelství a zároveň i zrady a nenávisti. Autor spojuje historická fakta s keltskou a vikingskou mytologií. Příběh se odehrává na sklonku osmého století, v oblastech tehdy obývaných Kelty, tj. Irsku, Skotsku a Bretani. Tamní vládcové a králové bojují proti severským kmenům, které napadají jejich říše z moře. Bojovníci musí zvítězit i nad svým strachem z pověr a neznámého nebezpečí.... celý text

špulo
25.10.2023 4 z 5

Pripomenul som si túto knihu po rokoch, lebo hlava deravá a nechcel som tu len tak trieskať do vetra.
Ide o dobrodružný a pomerne akčný príbeh, v ktorom sa ale veľa veľa rozpráva. Nie od veci, všeličo sa dozviete o postavách, histórii, legendách, mýtoch... Len je toho jaksi až moc. Bral by som to však ako vec osobného vkusu. Niekomu to môže maximálne vyhovovať. A potom je tu záver, ktorý................................... .

Hodnotenie je z môjho pohľadu hodné rovných 3,5*, zaokrúhľujem na štyri ;)).

Kornout
09.01.2022 3 z 5

Líbí se mi drsný konec, ale kniha bývá místy dost zmatená co se týče popisů oblastí a bojů

avalonek
18.08.2020 4 z 5

Sice mi trvalo dlouho,než jsem to přečetla,ale musím říct,že mě to celkem překvapilo a bylo to pěkný.Sice trošku zdlouhavé,ale zajímavý námět.

nycol
08.11.2018 2 z 5

Straslive zklamani. Kdyz uz se prokousete tim vsim okousanym obocim a rozlustite neprehledne zapletky a boje, tak potom na jedne strance prijde rychla smrt vsech a.... A nic. Uz dlouho me zadna kniha tak neotravila.

Aniday
20.05.2018 3 z 5

prapodivný to příběh...

KAREL6725
11.11.2017 2 z 5

Ale jo šlo to , dobrá kniha s tématem vikingu. Na české poměry dobré. Ale na Kladivo a Kříž to nemá ani náhodou.

ŽabákDokvákal
02.11.2016 5 z 5

Knihu jsem četl asi dvakrát nebo třikrát a pokaždé mě děj pohltil. Nebral bych to jako historický román, spíš je to fantasy jak vyšitá! Pokud máte fantasy a vikingskou mytologii rádi,tak věřím, že se bude kniha líbit i vám.

Richie1
18.01.2015 3 z 5

Trochu nepřehledná směsice dobrodružného vikingského cestování, bojů, vítězstvích a ještě více porážek, nějaká ta drsná romantika divoké doby, přemíra nečekaných zvratů v ději. Přítomnost jakési obludy - Netvora, částečně obdařené lidskou inteligencí, dělá z příběhu spíše historickou fantasy.
Místami se román četl dobře a s napětím, ale občas příběh zadrhával a děj se zbytečně komplikoval. Jakoby autor za chodu vymýšlel stále nové a nové problémy hrdinů. Oceňuji, že autor i přes popisy drsného prostředí vikingských nájezdníků nepoužíval vulgaritu ani zbytečné násilí.
Podivně neuzavřený konec mě ale příliš neuspokojil a snížil mé hodnocení. I kdyby bylo nějaké pokračování, nebudu už asi mít chuť ho číst. Celkově cca 65%.

Tsabo
27.05.2012 4 z 5

Kniha plná zvratů a nečekaných událostí zasazená do drsného historického severského světa. Některé zvraty jsou tak nečekané, že já sám jsem měl chvílemi chuť ji odhodit do kouta, protože mě dost naštvala a pár mých známých to skutečně udělalo, jiní knihu přečetli jedním dechem a byli přímo nadšení. Já sám po dočtení zůstal sedět s hubou otevřenou do kořán...a byl jsem fakt spokojený:o)

cori
09.05.2012 3 z 5

Historická fantasy, která čtenáře přivádí mezi vikingy. Hlavní hrdina mladý král Owain si jede pro svou snoubenku, jeho loďstvo i družina je však rozprášena a on se dozvídá, že jeho milá byla obětovaná mořskému draku. Cestou za pomstou musí zjistit, kdo si objednal zničení jeho lodí a smrt jejich posádek a jak to bylo doopravdy se smrtí jeho milované Aillin. Akční román plný soubojů muže proti muži, mořské soli a řvaní nestvůry. Velkou roli hraje i drsná příroda Okrnejských ostrovů a Hebrid.