Útesy křiku

V historických reáliích raného středověku se odehrává románový příběh lásky, přátelství a zároveň i zrady a nenávisti. Autor spojuje historická fakta s keltskou a vikingskou mytologií. Příběh se odehrává na sklonku osmého století, v oblastech tehdy obývaných Kelty, tj. Irsku, Skotsku a Bretani. Tamní vládcové a králové bojují proti severským kmenům, které napadají jejich říše z moře. Bojovníci musí zvítězit i nad svým strachem z pověr a neznámého nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14709/utesy-kriku-14709.jpg 3.933
Žánr:
Romány, Fantasy, Historie
Vydáno:, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Aniday
20. května

prapodivný to příběh...

KAREL6725
11.11.2017

Ale jo šlo to , dobrá kniha s tématem vikingu. Na české poměry dobré. Ale na Kladivo a Kříž to nemá ani náhodou.

ŽabákDokvákal
02.11.2016

Knihu jsem četl asi dvakrát nebo třikrát a pokaždé mě děj pohltil. Nebral bych to jako historický román, spíš je to fantasy jak vyšitá! Pokud máte fantasy a vikingskou mytologii rádi,tak věřím, že se bude kniha líbit i vám.

Richie1
18.01.2015

Trochu nepřehledná směsice dobrodružného vikingského cestování, bojů, vítězstvích a ještě více porážek, nějaká ta drsná romantika divoké doby, přemíra nečekaných zvratů v ději. Přítomnost jakési obludy - Netvora, částečně obdařené lidskou inteligencí, dělá z příběhu spíše historickou fantasy.
Místami se román četl dobře a s napětím, ale občas příběh zadrhával a děj se zbytečně komplikoval. Jakoby autor za chodu vymýšlel stále nové a nové problémy hrdinů. Oceňuji, že autor i přes popisy drsného prostředí vikingských nájezdníků nepoužíval vulgaritu ani zbytečné násilí.
Podivně neuzavřený konec mě ale příliš neuspokojil a snížil mé hodnocení. I kdyby bylo nějaké pokračování, nebudu už asi mít chuť ho číst. Celkově cca 65%.

Džeržimorda
30.05.2012

Snová historická fantasy plná symbolů a mytologie.V české fantasy má Jaroslav Mostecký velice osobitý vypravěčský styl.

Tsabo
27.05.2012

Kniha plná zvratů a nečekaných událostí zasazená do drsného historického severského světa. Některé zvraty jsou tak nečekané, že já sám jsem měl chvílemi chuť ji odhodit do kouta, protože mě dost naštvala a pár mých známých to skutečně udělalo, jiní knihu přečetli jedním dechem a byli přímo nadšení. Já sám po dočtení zůstal sedět s hubou otevřenou do kořán...a byl jsem fakt spokojený:o)

cori
09.05.2012

Historická fantasy, která čtenáře přivádí mezi vikingy. Hlavní hrdina mladý král Owain si jede pro svou snoubenku, jeho loďstvo i družina je však rozprášena a on se dozvídá, že jeho milá byla obětovaná mořskému draku. Cestou za pomstou musí zjistit, kdo si objednal zničení jeho lodí a smrt jejich posádek a jak to bylo doopravdy se smrtí jeho milované Aillin. Akční román plný soubojů muže proti muži, mořské soli a řvaní nestvůry. Velkou roli hraje i drsná příroda Okrnejských ostrovů a Hebrid.