Úterní ženy mezi bylinami a řepou

Úterní ženy mezi bylinami a řepou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207119/bmid_uterni-zeny-mezi-bylinami-a-repou-eDo-207119.jpg 4 130 35

Úterní ženy série

< 3. díl

Kiki, vynervovaná ze špatného vzduchu, nekonečných problémů s parkováním a ruchu ze staveniště vedle jejich bytu v Kolíně, se rozhodne odstěhovat s mužem a dvouletou dcerkou na venkov. V oblasti Meklenburské jezerní plošiny si chce otevřít penzion pro vystresované lidi z města, jako je ona a její přítelkyně, a pěstovat vlastní zeleninu. Bohužel se ukáže, že opuštěná budova staré školy, stojící na půl cesty mezi Berlínem a Hamburkem, je absolutní ruina. Tři týdny před slavnostním otevřením Kiki uzná, že sama dokončení penzionu nezvládne, a bubnuje na poplach. Úterní ženy přijíždějí přiložit ruku k dílu. Každá z nich si s sebou přiváží i část svého všedního života. Hádky, lži, zrada ani Kikino stěhování na východ — nic z toho nedokáže Úterní ženy rozeštvat. Leda snad muž. Šarmantní muž s tajným posláním.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Amazon.co.uk Die Dienstagsfrauen zwischen Kraut und Rüben , 2013

Nevr
13.05.2022 5 z 5

Tahle trilogie u mě měla opačný charakter než tomu většinou bývá, první díl se mi zdál nejslabší a poslední jsem četla jedním dechem. Už si mě asi úterní ženy získaly a čekala jsem, co se jim zase přihodí a co na venkově zase vyvedou. "Slaďáček", ale mě se moc líbilo.

tulipi
30.01.2022

Závěrečný díl Úterních žen spolehlivě navázal na dva předchozí - zábava a oddech.
Díly na sebe volně navazují - v podstatě je spojuje jen pět hlavních postav, jinak by se asi daly číst i samostatně.
Já četla jednotlivé díly s odstupem (jak byly vydávány) a s chutí, ale vracet se k nim asi hned tak nebudu. Pokud by ale chtěl někdo tip, jaké čtení vzít na dovolenou, tahle trilogie by rozhodně mohla být jedním z adeptů.

hapac
06.09.2021 4 z 5

Závěrečný díl trilogie o úterních ženách, který mne bavil a pobavil.

Kalima206
18.04.2021 4 z 5

Za mě fajn oddechovka :) sem ráda, že se mi dostala do rukou, ale myslím si, že si ten příběh stačí přečíst jednou a dost :D ale když nechcete nad ničím přemýšlet, jen to moc fajn :)

renisla
22.01.2021 2 z 5

Tedy "první díl" mne uchvátil - ale toto nastavované cosi, které již nebylo ani trochu originální s průhlednými zápletkami, rozhovory a "během událostí". To tedy byla čára přes rozpočet! Jediné co se mi líbilo, bohužel se o toto téma kniha jen otřela, bylo zpracování tématu posttraumatického stresu...

ArwenEvenstar
17.11.2020 4 z 5

Původně jsem se na dočtení série vůbec nechystala, ale nakonec jsem se do posledního dílu pustila a nelituji, protože tohle byla nejlepší kniha celé trilogie. Obdivuju Kiki a její optimismus, se kterým přistupuje k životu.

Olsovcova
23.10.2020 4 z 5

Odpočinkové, dovolenkové čtení.

certik003
02.10.2020 3 z 5

Zaujala mě obálka a název, ale samotný děj mě až tak moc nebavil. Určitě je super mít takové kamarádky, pro mě byl ale děj hodně nereálný, část, která měla být napínavá pro mě napětí postrádala a asi to mělo být i vtipné, ale mám nejspíš jiný smysl pro humor.

7009
12.08.2020 5 z 5

Příjemné letní čtení

gretl74
01.08.2020 3 z 5

Příjemná letní oddechovka

hana1105
16.07.2020 4 z 5

Při otevření knihy jsem zjistila, že se jedná již o třetí díl, ale řekla bych, že díly na sebe moc nenavazují. Kniha pěkná, ze začátku se do toho musel člověk dostat, ale pak začala být kniha napínavá a četla se sama. Chystám se přečíst i předchozí dva díly :)

coolpet.CP
21.06.2020 5 z 5

Tato kniha byla z té celé série nejpovedenější. Moc se mi líbila.

nik077
13.04.2020 5 z 5

Bezva čtení .. úterní ženy mě fakt baví...

Anie94
27.01.2020 3 z 5

Úterní ženy jsou příběhem plným odhodlání splnit si sen a dokázat svému okolí, že Kiki není tak neschopná, jak si o ní její okolí myslí a také plný čirého přátelství. Jediné, co mi na knížce vadilo, byli časté překlepy či chyby. Knížka má krátké kapitoly, které podporují celkovou čtivost knížky. Příběh plynul pomalu a mile, ale nebyl zbytečně rozvleklý a nudný. Ke konci knížky se objeví i celkem napínavá část a možná i překvapivé rozuzlení. Je to taková milá oddechovka, která nás nutí v tomto uspěchaném světě zpomalit a zamyslet se nad tím, co je ve skutečnosti v našem životě důležité. Místama je možná přátelství Úterních žen příliš zidealizované.

pip11
14.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do výzvy. Příběh Úterních žen je pomalu plynoucí, ovšem není nudný a objeví se zde také lehce napínavá část. Celé se to četlo příjemně a pohodově, je to hezké a milé.

Joshanda
23.10.2018 4 z 5

Je fajn mít tolik skvělých kamarádek :-)

petronella1
13.08.2018 5 z 5

úterní ženy mě prostě baví, tato kniha byla dokonce i mírně napínavá v jednom místě

MíšaS.
24.06.2018 3 z 5

Po slabším druhém díle, jsem se opět začetla do světa Úterních žen, a tentokrát byla kniha o poznaní lepší. Příjemné čtení na víkend.

ivanaci
25.03.2018 1 z 5

Tento díl mě vůbec nezaujal. Dle mě nejslabší díl. Odložila jsem nedočtené

niika
14.01.2017 3 z 5

Kniha byla velice příjemná, jen měla pomalý rozjezd. Ale stojí za to to překonat.

zfilmováno

Monika Peetz
německá, 1963
2012  73%Úterní ženy
2013  77%Sedm dní bez
2014  79%Úterní ženy mezi bylinami a řepou
2021  65%Neviditelné město
2017  68%Jedna + 1

Kniha Úterní ženy mezi bylinami a řepou je v