Utekl jsem z Osvětimi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdina Walter Rosenberg (Rudolf Vrba) byl při druhém pokusu o útěk za hranice Slovenského štátu transportován do vyhlazovacího tábora v Majdanku a posléze do Osvětimi. Podstatná část knihy je tvořena líčením jeho zážitků a pozorování z táborů. Roku 1944 s jedním ze spoluvězňů z Osvětimi uprchl. Ve zprávě, kterou s sebou přinesli, podávají první ucelené, podrobné a zároveň otřesné informace o situaci, která ve vyhlazovacích táborech panovala. Děj knihy končí ve chvíli, kdy hrdina jde poprvé do boje proti Němcům. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85090/utekl-jsem-z-osvetim-85090.JPG 4.81056
Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Příběhy

Vydáno: , Sefer
Originální název:

44070: The Conspiracy of the Twentieth Century, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (208)

Kniha Utekl jsem z Osvětimi

Analnivetrelec
21. května

Spolu s knihou Co Dante neviděl. To napsal ten druhý účastník pravdivého příběhu.

Analnivetrelec
21. května

Tohle by měla být povinná četba na základní škole, střední škole i na vysoké škole. Nejlepší a zároveň nejhorší kniha v mě bibliotéce.


Shirako
24. dubna

Dle hodnocení velká očekávání a opravdu naplněna. Přečetl jsem mnoho knih na toto téma a tohle je jeden z nejhlubších vhledů do této tématiky, navíc napsaný tak čtivě, že ihned po dočtení jsem ji četl znovu.

Josh
13. února

Konečně kniha znovu vydána. Neuvěřitelné, že v ČR byla vydána až r.1998!! poté r.2007 a pak nesehnatelná…. Co jsme to za národ??

Nejen děti, ani dospělí často neví alespoň základ o r.1968 nebo 1989, natož 1939-48. Vždyť TEHDY nešlo jen o přežití, útěk, ale dva naši!! chtěli varovat svět…. Máme za VIP herce, zpěváky a kdekoho, ale opravdové hrdiny o těch ani zmínka, a pokud ano tak na „vybraných kanálech“. Čemu se tedy DNES divit, když ani jim nikdo ty hrůzy nevěřil a ještě zjistili, že se už dost ví, jenže tam kde se rozhoduje o krocích války není bolest obyčejných lidí tak důležitá jako moc….

Musím říci, že 17 kapitol příběhu bylo opravdových tak, že se vědomí, že to někdo prožil hlásilo vždy úlekem „co dalšího hrozivějšího“ (např. Na smrt od Kariky je dost síla). Co teprve přílohy – děkuji, že tam jsou – to bylo tedy něco !! V nich zjistíte reálné reakce, kulisy doby, získáte náhled z mnoha úhlů pohledu. Nebudete se divit, budete se děsit, aby se nestal nějaký konflikt, protože je otázka na čí straně bude naše země a my. Jak aktuální....

PS: Děkuji človíčkovi, co sem do „zajímavosti“ dal odkaz na dokument :o)

Peter74
01. února

Kniha, z ktorej by sme sa mali poučiť.
A nezabúdať, čo sa dialo.

Lokina
11.10.2022

Netřeba psát dlouhý komentář k této knize. Kniha je jedinečná svou autenticitou a hlavně odvahou autora. Četlo se to ne zrovna lehko. Tyto typy knihy jsou plné krutosti, bolesti a utrpení.
Za mě jedna z nejlepších knih o holocaustu.

čef
11.10.2022

Další popis toho jak to chodilo v koncentračních táborech Majdanek, Osvětim a Brzezinka a proč se vlastně miliony Židů nechali vést do plynových komor jako ovce na porážku. Na skutečném příběhu člověka, který přežil, je ukázaná všechna ta hrůza kolem. Připojeny dokumenty upozorňující na holocaust vlády ještě během války a také něco o dalším životě našeho hrdiny po válce. Není to četba pro každého a mladí knihy vlastně skoro nečtou a to je hodně špatné.

Sjuzana
15.07.2022

Jedním slovem hrůza, nechápu jak se tohle mohlo dít. Skvělá kniha.

1 ...