Útěk ze San Quentinu

Útěk ze San Quentinu https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66712/utek-ze-san-quentinu-66712.jpg 3 4 2

Stěží mohu schvalovat plán útěku popsaný v této knize, autorovi se ale opravdu podařilo vystihnout ovzduší vězeňského života a události, které se ve vězení dějí. Harley O.Teets vrchní dozorce kalifornského státního vězení San Quentin

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slan

The House of Numbers

sharkamellita
29.09.2021 1 z 5

Za mě bohužel zklamání. Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst, ale pořád jsem tomu dávala šanci. Na posledních cca třicet-čtyřicet stránek jsem použila rychločetbu. Na Finneyho jsem ale nezanevřela - jednou bych si ráda přečetla The Body Snatchers.

SantAngel
10.06.2014 4 z 5

Knihy (či filmy, seriály) z vězeňského prostředí jsou lákadlem pro kdekoho. Ten, kdo ve vězení nikdy nebyl a nemá nikterak k tomu našlápnuto, tak pro dotyčného je to svět ve světě. Velký barák s celami, obklopený kamerami, ploty, strážníky...Místo, kde končí běžný život.
Útěk ze San Quentinu je poměrně útlá kniha (v tomto vydání je však písmo miniaturní). Jelikož jsem viděl seriál Útěk z vězení a také film Mrazivá vášeň, troufnu si napsat, že scénáristé těchto filmových děl knihu kdysi četli. Příběh je vyprávěn v první osobě, ale pokaždé je to jiná hlavní postava. Způsob, jakým je útěk proveden je uvěřitelný, tedy reálný. Rovněž přiblížení vězeňského prostředí působí věrohodně.

Jack Finney (p)
americká, 1911 - 1995