Útěk sestry Cecílie

Útěk sestry Cecílie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323831/mid_utek-sestry-cecilie-pBL-323831.png 5 10 4

Výběr z vyprávění sestry Cecílie zaznamenaného v roce 1954 Williamem Brinkleyem.

Biografie a memoáry
Vydáno: , A.M.I.M.S.

The Deliverance of Sister Cecilia , 1957

zuvacka
05.11.2021 5 z 5

Nečakala som, že príbeh, o ktorom viem ako skončí, bude taký zaujímavý a napínavý. Sestra si veľa pamätá a všetko pôsobí veľmi živo.
Keď sa napríklad dostali do sovietmi okupovanej rakúskej zóny, tak ich prevádzač inštruoval, aby sa v prípade útoku rozutekali každý zvlášť (pochopiteľne, aby aspoň niekto mal šancu) a potom aby vyhľadali ľubovoľný kostol a v ňom sa pýtali za kňazom. Alebo nech zájdu za hocijakými, ale len starými ľuďmi. Tam bola vysoká šanca, že im pomôžu. Nie však za mladými. Hm. Naozaj zaujímavé.

Matematicka
20.08.2021 3 z 5

Byť její svědectví působí po více než sedmdesáti letech, které uplynuly od událostí, které popisuje, mírně starosvětsky a v některých ohledech i naivně, je její příběh důležitým svědectvím o době pronásledování církve, které poznala na vlastní kůži a čelila mu s vírou a důvěrou v Boha. Pro nás je důležitým svědectvím o tom, co se stalo – a o tom, jak to mohli prožívat přímí účastníci událostí. V tom si myslím, že je a ještě nějakou dobu bude cenné.

Anjin
14.08.2019 5 z 5

Jeden z mnoha životních příběhů, který vypráví o tom, jak bolševici obrátili svět vzhůru nohama, tentokrát z pohledu sestřičky, která najednou začala "být nežádoucí" ani sama nevěděla jak.

Jana512
02.11.2017 5 z 5

Obdivovala jsem statečnost vzdělané řeholnice, která pro své přesvědčení a obětavost pro druhé, dokázala ztratit domov i vlast, aby byla věrna svému povolání!

náboženská perzekuce řeholníci řeholnice, řádové sestry věrnost

Autorovy knížky

William Brinkley