Útěk do Virgin River

Útěk do Virgin River https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163015/bmid_utek-do-virgin-river-C2R-163015.png 4 135 38

Virgin River série

< 2. díl

Městečko Virgin River bičuje ten večer prudký ledový déšť. Dobrácký obr John „Pastor“ Middleton se právě chystá zavřít bar, protože v takovém nečase už určitě žádný host nepřijde, když se v něm najednou objeví vystrašená mladá žena s tříletým synkem v náručí. Bývalý mariňák nemá sice se ženami velké zkušenosti, ale hned pochopí, že Paige před někým utíká – je totiž samá modřina. John vezme ji i maličkého chlapce pod svou ochranu, brzy však pozná, že za touhou oba uprchlíky chránit je něco víc. Paige Lassiterová v něm probudila city, které ještě nikdy nezažil. Jenže pak se v městečku objeví Paigin násilnický manžel, a Johnovi je jasné, že musí jednat. Jestli ho totiž u námořní pěchoty něco naučili, pak určitě to, že za některé věci se vyplatí bojovat.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Shelter Mountain , 2007

Tamirai
Tamirai
29.09.2023 5 z 5

Nelahodiaca obálka - aspoň v slovenčine. Ale príbeh bol skvelý.

Virgin River opäť raz nesklamalo.

Mesto, v ktorom by som sama rada žila, v lone prírody, lesy, dobrí ľudia, spolupatričnosť

Krásny príbeh tentokrát o Paige a “Kazateľovi.
Ale opäť je tu aj Mel, Jack a mnohí ďalší.

P. S. ak sledujete seriál, vedzte, že knihy a príbehy v nich sú v mnoho veeľmi odlišné.
Mám rada aj seriál, to prostredie tam je nádherné, ale knihy sú ešte lepšie.

Atara16
Atara16
04.07.2023 5 z 5

Opět další díl a nezklamal, přečteno za den a nešlo se odtrhnout.

pip11
pip11
31.01.2023 5 z 5

Skvělá série, i druhý díl se mi opět velmi líbil! Jen je vážně škoda, že dalších 17 knih série už nakladatel nevydal. Snad někdy…

delatrix
delatrix
08.09.2022

Knížka není zaměřena pouze ne "Pastora" a Paige, ale sleduje i několik jiných dějových linií. Nejvíce mě osobně dojal konec Rika skoro jsem při tom brečela.

Lee7
Lee7
29.07.2022 3 z 5

Popravdě Virgin druhý díl byl pro mě trošku slabší než první.. ale jako co bude dál? Nerada se pouštním do něčeho, co není dokončené a vědět, že je mnohem více dílu..

Kacatko86
Kacatko86
30.05.2022 3 z 5

Za mě teda tento díl slabší. Chyběl mi tam drive, jiskra, vtip... bylo to takové přeslazené, hlavní hrdinové k sobě byli tak ohleduplní, že už jsem myslela, že se nerozhoupou. A když se rozhoupali, tak mě to nechávalo téměř chladnou.
Líbilo se mi, že autorka časově okamžitě navazuje na předešlý díl. A vsadím se, že v dalším díle bude hrát prim Mike a Brie.

Kešu1981
Kešu1981
27.09.2021 4 z 5

Nádhera... prostě skvěle napsaný příběh. Poutavé, napínavé, romantické, dojemné. Vážně jsem to "zhltla" jedním dechem.

A pak zjistím, že autorka napsala už 19 dílů a u nás se skončilo s překladem tohoto druhého příběhu!? Nechápu nakladatele a jejich záměry. Tak proč s tím začínat, když to neplánujou dokončit? Co bude s Rickem?! A co Mike?! Chjoo

Kodetka
Kodetka
21.09.2021 4 z 5

Trochu jsem se obávala tohoto volného pokračování, ale ukázalo se, že zbytečně. I když jde též o romantiku, není ji tolik, jak u prvního příběhu, dokonce nechybělo ani napětí a akce.

pavla67
pavla67
04.07.2021 5 z 5

Tak jsem docetla oba dily,byly opravdu moc pekne,skoda ze nebudou dalsi prelozene jak pokracuje mestecko a hlavni hrdinove.Doporucuji.

alekis
alekis
27.06.2021 5 z 5

Druhá část série, jejíž další pokračování bohužel asi nebudou, navazuje dokonale na tu první. Je ale podstatně propracovanější a řekla bych, že o stupínek lepší. K předešlým hlavním postavám přibyly další, některé více, jiné méně důležité.
Znovu opakuji, je to klasický příběh žánru Čtení pro ženy, který si na nic víc nehraje - ani omylem. Je tu však bohatý děj, patřičná dávka dramatu, hodně lásky (té ale přece není nikdy dost!), opět hezké popisy přírody, stejně jako v 1. díle, takže celkově nemohu této inteligentně napsané romanci nic vytknout.
Čtenář(ka), která očekává, že se čtením pobaví, toho pobavení dostane přehršle a účel je splněn dokonale. Není třeba zde hledat hluboké filosofické myšlenky, popisy pocitů rozervaných duší či tak podobně. Ty lze nalézt v jiných knihách, které samozřejmě mají rovněž své čtenáře (-řky).
Je to velice obyčejné: o obyčejných lidech, o jejich obyčejných životech, o přátelství, lásce, důvěře a vzájemné pomoci... O věcech, které tvoří pilíře života, po kterých, si myslím, většina lidí nejvíce touží.

milena9798
milena9798
25.06.2021 2 z 5

... už jsem se lekla, že si Brie začne s Mikem, ale naštěstí příběh skončil

Nelička
Nelička
26.05.2021 5 z 5

Milé, pohodové, pozitivní. Po přečtení obou dílů se do Virgin river chci přestěhovat! Všichni jsou tam milí, správní, spravedliví a čtenář vlastně musí mí rád snad každou postavu příběhu. Hlavní linií bylo vyprávění poměrně dost podobné prvnímu dílu, ale oceňuji, že autorka rozvíjela příběh i Jacka, Mel, Ricka.....

lusitta05
lusitta05
10.02.2021 5 z 5

Krásny príbeh s dobrým koncom, veľmi som si to užila. Presne na môj vkus. Rada by som si aj o Mikovi a Brie prečítala.

Knižní střípky
Knižní střípky
18.01.2021 3 z 5

Když jsem se minulý týden vrátila k prvnímu dílu, druhý díl nesměl chybět. I ten jsem četla poprvé hned, když před lety vyšel. Nyní mám tady za sebou znovu přečtené oba dva díly a musím říci, že mě moc mrzí, že se tato série přestala u nás vydávat. V zahraničí je snad už 19 dílů a já bych tak moc ráda věděla, co autorka vymyslela pro naše hrdiny.

Tento díl se točí hlavně kolem Pastora, rovněž bývalého mariňáka, který si vezme pod křídla uprchlou týranou matku Paige s jejím malým synkem. Autorka však nezapomíná ani na Jacka a Mel a spoustu dalších obyvatel tohoto malebného městečka. Opravdu zas a znovu musím říct, že tato série se mi moc líbila a i teď po letech, kdy jsem oba dva příběhy četla znovu, jsem velice spokojená. Je to milé a pohodové čtení, které krásně plyne a na konci se Vám nechce opouštět Virgin River.

PéťaH.
PéťaH.
16.12.2020 4 z 5

Odpočinková knížka. Zajímavý děj. Mě se líbila.

Radka1727
Radka1727
30.11.2020 5 z 5

Hezký příběh Johna "Pastora" a Paige a je fajn, že můžeme dál sledovat příběh Mel a Jacka.

georginaa
georginaa
30.10.2020 5 z 5

V takovém městečku by se mi taky líbilo žít. Mít bar s krbem, vonět dřevem a kávou a rumem :-) útulno a mít přátelské sousedy, co vás ochraňují a váží si vás. Prostě u těchto knih jsem se tak zasnila, že se mi nechtělo vůbec přestat číst. Jen škoda, že příběh vždy končí, když bych chtěla číst dál a dál.

Kvetulina
Kvetulina
28.10.2020 5 z 5

Oba díly byly pěkné, tenhle možná ještě lepší než první :-).

happy19
happy19
06.10.2020 5 z 5

Parádní příběh!Ještě lepší než první díl..
Pastor je muž snů!:-D
Škoda že není přeloženo více dílů..tahle série jich má snad dvacet:-D..ráda bych si třeba početla o osudu dalších adeptů na love ...Brie a Mika...
V.R. je boží městečko♡

Jarka_rybář
Jarka_rybář
04.10.2020 4 z 5

Parádní knížka. Moc se mi líbila. Vyrovnala se předchozí části.

láska rodina USA (Spojené státy americké) domácí násilí

Robyn Carr