Útěk do samoty

Útěk do samoty https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304960/bmid_utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4 401 106

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rescue , 2000

Tess.96
Tess.96
08.03.2024 2 z 5

Sparks mě nikdy nezklamal. Vše, co napíše dokáže napsat stylem, že se od toho nemohu odtrhnout, proto by mě nikdy nenapadlo, že od něj narazím na knihu, které dám méně než tři hvězdy. Tím nechci říct, že jsem vyloženě zklamaná z téhle knihy, ale spíš mi úplně neseděl ten příběh jako takový. Přišlo mi to ploché, vůbec to nemělo žádnou hloubku jako mají jeho ostatní knihy. Místy to bylo příliš zdlouhavé a ukecané a vlastně jsem si ani neužila tu romantickou část, ta mi přišla zrychlená a nedodělaná a víc se příběh věnoval těm problémům samotným a to nebylo napsané nijak poutavě, takže jsem se spíš nudila. Možná jsem neměla tu správnou náladu a nebo už jsem od Sparkse přečetla to nejlepší a měla jsem vysoká očekávání. Nevím, ale k téhle knize se už nevrátím.

Silvisek
Silvisek
29.11.2023 1 z 5

No zacatek byl napinavy jak to dopadne s klukem. Ale pak me to docela zacalo nudit. Nevim. Vubec jsem to nedocetla, takze treba se casem k tomu vratim

mia.com
mia.com
15.11.2023 3 z 5

Takova celkem prumerna dramaticka romantika. Zalezi asi, jak si oblibite hlavni hrdiny.

Květinka008
Květinka008
14.05.2023 3 z 5

Četla jsem už dříve ve zkrácené podobě v rámci jedné z knih Rieders Digest. Nyní se mi dostala do ruky plná verze knihy a ráda jsem se k ní vrátila, přestože zkrácená podoba úplně stačí. Námět je romantický, harlequinkovský, ale líbila se mi propracovanost Kyleova příběhu. Při práci se setkávám s dětmi s různým postižením, musím ocenit i jeho reálnost.

maluck
maluck
06.04.2023 3 z 5

Odpočinková romantická četba. Svobodná matka Denisa má s malým synkem, který trpí poruchou řeči, autonehodu.
Oba zachrání dobrovolný hasič Taylor. Dochází k jejich sblížení a navázání vážného vztahu. Následuje rozchod a opětovné sblížení. Čte se to velmi dobře, taková klasická červená knihovna. Nic vás nepřekvapí.

Abroš
Abroš
30.12.2022 4 z 5

Chtěl jsem trochu oddechnout od náročnějšího čtení.Svižný děj o strastech života do kterého patří taky romantika a láska.

shecoola
shecoola
23.08.2022

Klasický příběh s romantickou zápletkou protkanou tématy jako autizmus, požár nebo vina, ve kterém se krásná hlavná hrdinka vrací se svým synem z velkoměsta do rodného domu na venkov, a za ne úplně ideálních podmínek poznává atraktivního dobrovolníka u hasičů a stavaře v jednom. Kapitoly s požáry a zásahy u nehod lze přeskočit celé - ženské čtenářky i tak zajímá pouze jak se to vyvine mezi Denisou a Taylorem :)

Lenka541
Lenka541
07.04.2022 5 z 5

Neznám nikoho v mém okolí, kdo by neměl v životě nějaké starosti nebo problémy. Když je lidé mají s kým sdílet, hned se na světě líp žije. Příběh laskavý, romantický i smutný, určitě stojí k zamyšlení . Zatím třetí přečtená kniha od Sparkse a opět mě bavila.

Rolada88
Rolada88
15.03.2022 1 z 5

Tak je to knížka pro ženy to hlavně. Červená knihovna…. Příběh byl předvídatelný až do konce. Nuda

Dandy1
Dandy1
17.02.2022 5 z 5

Sparks je jistota dojemného příběhu. Do knihy vepsal starosti s chlapcem, který není schopen mluvit, staré pocity viny a neschopnost odpuštění. Do děje vás vtáhne tak, že zapomenete na vlastní bolístky.

Klára16
Klára16
11.02.2022 5 z 5

Tak první kniha od autora, která stála za to! Já věděla, že ten chlap v sobě něco má a mám mu dát ještě šanci! :D Nemám vlastně vůbec co vytknout, což se mi nestává často. :D

Jessica007
Jessica007
25.12.2021 5 z 5

Četla jsem o Vánocích.. A moc se mi to líbilo. Romantika, láska, ale i smutek, dojetí, moc pěkná kniha.

tinka1974
tinka1974
20.08.2021 4 z 5

Četla jsem jako oddechovku, ale i tato oddechovka měla hloubku a šířku. Čtivý příběh, krásně plynul. I tady se můžeme o ledasčem poučit a zamyslet se nad vlastním chováním. A ano, každý někoho potřebujeme. A někdy se k vůli tomu mohou vyplavit stará pohřbená zranění, která je třeba propustit, aby nám již nebránila v další cestě životem.

ladyKristyn
ladyKristyn
07.08.2021 5 z 5

Tak tuhle knížku řadím mezi mé top oblíbené. Sparks dokáže tak neuvěřitelně příběh podat, že nemohu přestat číst a vždy to dočtu na posezení. Příběh, zápletka i konec, a celkový děj byl prostě originální. Líbilo se mi pojetí malého chlapce.

princesse
princesse
09.06.2021 4 z 5

Já jsem si opět skvěle početla. Nemůžu si pomoct, ale knihy pana Sparkse mám přečtené vždy v rekordním čase. Ani filmy obvykle nezklamou. Každopádně jediné co mi tam trochu skřípalo bylo chování Taylora v některých situacích. To mi přišlo trochu přehnané. Ale jinak super čtení pro oddech a vybočení z těžších žánrů. Pokud přesně tohle od jeho knih čekáte, nemůžete minout. Doporučuji.

Barbara182
Barbara182
19.04.2021 3 z 5

Začátek byl napínavý, až jsem se skoro nemohla odtrhnout, a byl fakt super, ale zhruba od poloviny mě kniha, resp. hlavní hrdina svým chováním, malinko zklamal. A dost těžko jsem autorovi odpouštěla všechny ty ztráty, které tam nahrnul, ale jinak vcelku pěkné počtení :-)

hlavajda93
hlavajda93
11.02.2021 5 z 5

Klasická romantika od Sparkse, která opět nezklamala. Nechybí drama, láska, odpuštění, samozřejmě i slza ukápla.

MilackovaN
MilackovaN
19.01.2021 5 z 5

Tak jsem zase sáhla na jistotu v podobě knihy od Sparkse a ani tentokrát jsem nelitovala. Kniha se čte jedním dechem, už po prvních kapitolách si přijdete, že jste součástí příběhu a musíte vědět, jak ta situace dopadne. Události na konci knihy jsou nečekané a vlastně vůbec poprvé jsem si nebyla jistá, jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

Hermiona419
Hermiona419
14.12.2020 5 z 5

Sparks opět nezklamal! Nádherná kniha!

lenyleny
lenyleny
10.12.2020 3 z 5

Knihu jsem četla ve zkrácené verzi od edice Nejkrásnější čtení. Tento román od Nicholase Sparkse mne moc neoslovil a již se k této knize asi nevrátím. Jiné romány od tohoto spisovatele se mi líbily víc.