Útěk do Mombasy

Útěk do Mombasy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286211/bmid_utek-do-mombasy-Sjp-286211.jpg 4 23 10

Útěk do Mombasy volně navazuje na autorčinu úspěšnou prvotinu Uvězněni. Uplynulo už pět měsíců od záchranné akce v jeskyni Naděje a přece stále zůstává v srdcích mnoha záchranářů bolest a smutek. Aby se vyrovnali se smrtí svého kolegy, vydávají se k uctění jeho památky do Afriky s úmyslem vystoupit na Kilimandžáro. Cesta bude náročná nejen po fyzické stránce, ale vyžádá si od každého z nich skutečný důkaz přátelství a lidství. Během ní se podíváte na vrchol nejvyšší hory v Africe. Vydáte se na safari do Tanzánie. Seznámíte se s místem, kde můžete během jednoho dne spatřit legendární „velkou pětku“. Pokoříte sopku s nejchladnější lávou na světě. Poznáte, jak se žije dnešním Masajům v centru cestovního ruchu. Vezměte si teplé oblečení, na vrcholu Kilimandžára sněží. Nezapomeňte foťáky, procestujete šest národních parků a osm sopek, z nichž na tři vystoupíte. Hrdinové knihy se však nebudou pouze kochat přírodními krásami. Na vlastní kůži zažijí teroristický útok i problémy uprchlíků. Jste připraveni? Zkouška odvahy a vytrvalosti právě začíná. A myslete na slova masajského stařešiny: „Afrika je nebezpečná pro každého, kdo sem přijede. Je lepší, když je víc lidí pohromadě, než když se v ní člověk ocitne sám. Když se rozdělíte, přijde smrt…“... celý text

Arev122
03.02.2023 4 z 5

Napínavé čtení, střídání krátkých kapitol, hezky popsaná Afrika. Líbilo se mi více než "Uvězněni". Dala bych i 5 hvězdiček,
ale občas jsem se ztrácela v osobách.

EvaKovarova
04.04.2018 5 z 5

Knížka byla skvělá, nevadilo mi střídání mezi postavami a když navštívili Afriku, všechno bylo hezky popsané (hezky popsaný byl i celý příběh). Autorka zbytečně nic neprodlužovala a tak se příběh četl rychle. Útěk do Mombasy mě bavila o něco víc než Uvězněni, takže rozhodně doporučuji.

martinaandulka
16.03.2018 5 z 5

Knihu jsem četla podruhé a opět mě dostala.Líbí se mi,že bylo krásně popsaná Afrika a,že se vracel příběh mezi záchranáře do ŠvýcarskaPro mě je to napínavý román,který je čtivě napsaný a navazuje na knihu Uvěznění.

popeluška
10.11.2017 5 z 5

Tak tohle byla tedy jízda....kniha se četla naprosto skvěle od začátku až do konce. Opravdu stojí za přečtení a to i autorčina první kniha uvězněni.Na obě knihy budu velmi dlouho vzpomínat. A časem se k nim i vrátím :-)

FishTailTea6
30.10.2017 3 z 5

Po roce jsem se dostala k pokračování knížky Uvězněni. Byla jsem napjatá, jak se bude pokračování vyvíjet. Ze začátku jsem si říkala, že příběh je hezky rozepsán. Po přečtení celé knihy, jsem ale tak nějak své první nadšení přehodnotila a musím za sebe hodnotit spíše jako průměrné.
V knížce se mi docela líbilo popisování přírody a "výlety" po Alpách i po Africe. Při čtení jsem neměla problém si jednotlivé reálie představit. Nicméně, ani v této druhé knize, jsem si nedokázala najít cestu k hlavní hrdince. Nevím proč, ale Janu si prostě nějak nedokážu představit jako sympaťačku, kterou skoro každý v knize tak nekriticky miluje.
A poslední část knihy, kdy je ukončena cesta na Kilimanžáro a plánuje se odjezd, mi přišla už trochu zbytečně moc. Takový pokus o nastavení příběhu. Lepší by podle mě bylo více vykreslit hlavní část.

Analady
25.09.2017 2 z 5

Díky vysokému hodnocení jsem od této knihy očekávala víc, než mi mohla nabídnout. Knihu jsem nedočetla. Ze začátku nebyla špatná, ale v moment, kdy se expedice vydala na cestu a Jana byla ta, která dělala všechno dobře a její manžel byl ten záporák, mě kniha otrávila a odložila jsem ji.

Marika Vanova
14.09.2017 4 z 5

Pokračování románu Uvězněni se mi líbilo trochu méně. Střídání dějových linek mám ráda. Popis africké přírody,zvířat a vůbec celé scenérie byl výborný. Jen opět jako v 1.díle mi hlavní hrdinka Jana, ta paní spravedlivá, k srdci moc nepřirostla.

petym
27.08.2017 5 z 5

Tak tohle byla teda kniha plná akce,dobrodružství a napětí. Přál jsem si , aby měla aspoň 1000 stránek. To se četlo jednim dechem. A jsem rád ,že jí mám ve své knihovně. Každému doporučuji kdo se neboji vydat do Afriky.

Danago
04.05.2017 3 z 5

Dana Šimková je začínající mladá autorka, kterou znám osobně. Vše si nejdříve dobře nastuduje a potom se pustí do propracované knížky.
Knížka Útěk do Mombasy je o mnoho lepší něž Uvěznění. Takže se autorka s každou další knížkou vyvíjí . Prostředí Keni je velmi atraktivní, je zde krásně popsané. Jsem moc ráda, že jsem knihu Uvěznění četla jako první , protože knihy na sebe hodně navazují a některé souvislosti by mi unikaly.

Dany1006
16.10.2016

Kniha je naprosto skvělá. U většiny knih mi střídaní dějových linií vadí, ale u této knihy mi to nevadilo.

Afrika Keňa napětí terorismus sopky safari Masajové Lékaři bez hranic Tanzanie Kilimandžáro

Dana Šimková
česká, 1984