Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365457/bmid_utek-V1P-365457.jpg 4 325 77

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři. To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí. Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí. Jo už ví, že jediným řešením je útěk.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Escape , 2017

SilvieSisinka
18.12.2023 4 z 5

Průměrná čtivá detektivka

m2056
13.09.2023 5 z 5

Kniha se čte dobře příběh je zajímavý i když od 75% tušíte jak to asi dopadne.

Analady
13.05.2023 3 z 5

Další z mých dlouhodobých restů. Knihu jsem si pořídila, protože vím, že C.L. Tyler píše čtivě. Bohužel tento psychothriller mě nijak nenadchl. První polovina mě bavila, celou druhou polovinu jsem bojovala s tím, abych ji dočetla. Byla sice celkem čtivě napsaná (proto jsem ji nakonec dočetla a jen díky čtivému stylu dávám tři hvězdičky), ale postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické. Takže mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Ale samozřejmě jsem věřila v dobrý konec.

Kubajzz
19.10.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale některé pasáže byly zdlouhavé a přeskakoval jsem je.

Emma27
09.10.2022 4 z 5

Kniha je napínava a čtivá.Trochu předvídatelna.

Alisa1980
07.08.2022

Knihu jsem začala číst a po pár stránkách odložila. Už ani nevím proč. Pak jsem se k ní vrátila a přečetla za pár dní. Téma, kdy z člověka udělat naprostého blázna, bezvadně zpracováno.

EvikU.
13.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Chytlo mě to od začátku do konce. Mrazilo mě, držela jsem Jo pěstě. Musím říct, že jsem si myslela, že je Paula vyšinutá a manžel ji nevěří. Bojí se o dceru.... Sama bych neměla odvahu utíkat. Fajnové čtení, jedna stránka za sebou.

Jak to bylo doopravdy by mě nenapadlo ani ve snu. Protože mi přišel Max v pohodě. Četla jsem bez dechu, jak to dopadne. Konec se mi líbil o to víc.

Čteno do výzvy: 2. Kniha,v níž je hlavní postava na útěku/skrývá se. Doporučuji.

Nixa
18.10.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, kniha byla čtivá a napínavá. I když jsem asi v půlce měla své tušení jak to nakonec dopadne i tak mě v něčem dokázala překvapit.
Určitě si ještě někdy přečtu i jiné autorčiny knihy.

šipek
20.09.2021 4 z 5

Tak tento thriller mě nezklamal ani nenadchl. Za mě pohodová čtivá kniha v které se čtenář dobře orientuje.

genduna
16.09.2021 3 z 5

trochu zdlouhavý, pak už docela předvídatelný příběh..., ale jo šlo to :)

petrarka72
25.08.2021 3 z 5

Trochu naivní, ale čtivé, se strhujícím předfinále (moře!!!) a srdceryvným závěrem.

Biba_with_Book
13.08.2021 5 z 5

Do detailu propracovany pribeh, bavilo me to.
Jedine, co me trosku mrzelo, ze uz od pulky bylo jasne o co jde a jak to cele dopadne. Precteno ale jednim dechem a to si zaslouzi pet hvezdicek. :)

MonikaV
12.07.2021 3 z 5

Čtivé.

Karin94
10.07.2021 3 z 5

Tento thriller musím zaradiť tiež do takých slabších. Nebolo to zlé, ale čítala som už aj lepšie.
Autorka to napísala na 368 strán čo je podľa mňa pri takomto deji úplná zbytočnosť. Krátke kapitoly, ale veľmi až zdĺhavý príbeh. Jednoducho povedané, táto kniha je až moc dlhá na to, že to patrí do tých slabších thrillerov.
A keď už hovorím o thrilleri, skôr by som túto knihu zaradila medzi detektívky. Nebolo tam to napätie, neboli tam tie "zimomriavky" kdežto pri niektorých thrillerov ich mávam.
Dej bol celkom jednoduchý, a v polke knihy sa dozviete ako sa to skončí. To je tiež jedno z mínus ktoré ja v knihe nemusím. Mam rada, keď autor napína až do samého konca a koniec je úplne iný, než aký predpokladáte.
Ale ako kniha to nebola zlá. Určite odporúčam.

Ráčkajda
16.01.2021 5 z 5

Já jsem tedy spokojená, kniha je čtivá hned od začátku a zatím se mi líbily všechny knihy od autorky.

Arkagas
26.12.2020 3 z 5

Moje druhá a ne poslední kniha od C.L.Taylor. Její thrillery jsou prostě čtivé, plné napětí, a i když to sem tam nedává úplně smysl, budiž odpuštěno za její nápaditost. Útěk je velice uvěřitelný příběh, který by se klidně mohl odehrát v reálu. Líbila se mi propracovanost postav, kdy nikdo nezůstal bez viny a na nikom nezůstala nit suchá. Navíc jsou v této knize 2 dějové linky - jedna se drží příběhu Jo a druhá nám popisuje příběh jejího vlastního otce, který od nich údajně odešel. Čtivé, napínavé a i přes větší počet stran ubíhá kniha „jako po másle" :)

RomanDušek
18.11.2020 5 z 5

Naprosto vynikající! Propracované od začátku až do konce do nejmenších detailů.
Opravdový psychothriller!
Mám tuto autorku hodně rád!

Toňula
06.10.2020 4 z 5

Stejně jako ostatní autorčiny knihy je i tato od počátku čtivá, vyprávěna pohledem více postav, nepostrádající napětí až do trochu moc idylického konce. Přesto spokojenost.

Smonca
29.09.2020 3 z 5

čekala jsem trochu víc. Nebylo to špatné čtení, ale některé věci mi tam vadily. Přišlo mi to překombinované, životní příběh manžela mi nepřišel úplně uvěřitelný. Každopádně na propršené podzimní odpoledne ideální.

PetraBery
19.09.2020 4 z 5

Jo, Max a Elisa, na první pohled normální anglická rodina. Co se děje po povrchem a kdo rodinu a především malou Elisu ohrožuje? Čtivý psychothriller, není pro mě úplně uvěřitelné, jak se Jo poprala se svou diagnózou, ale jinak hodnotím kladně stejně jako jiná díla autorky.

pro ženy Irsko thrillery psychologické thrillery agorafobie

C. L. Taylor
britská, 1973