Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365457/bmid_utek-V1P-365457.jpg 4 325 77

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři. To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí. Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí. Jo už ví, že jediným řešením je útěk.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Escape , 2017

reňa30
09.08.2018 4 z 5

mám ráda styl,kterým je kniha psaná...
ale na 5 hvězdiček to prostě není

buldozer5
13.07.2018 5 z 5

Kniha mě hodně zasáhla, protože přesně z takových příběhů mi běhá mráz po zádech. Jde o fakt dobře propracovaný thriller, autorka perfektně vykreslila pocity hlavní hrdinky a já jí musel prostě fandit, i přesto, že občas mě svou povahou pěkně vytáčela. V každé kapitole se dělo něco, sotva Jo vyvázla z jednoho problému, už lítala ve druhém, takže vás kniha po celou dobu udrží v napětí. Já jsem kvůli ní vydržel vzhůru až do půl druhé v noci a četl bych ještě dál, kdybych už nepřestával vnímat děj. :D
Hodně lidí tady knihu srovnává s těmi dalšími od autorky, což já nemůžu, jelikož jsem na tuhle spisovatelku narazil poprvé, ale pokud jsou její díla stejně povedená jako tohle, mám se na co těšit. Do hodnocení dávám zasloužených pět hvězdiček, samozřejmě. :-)

Mandlevest
13.06.2018 3 z 5

Tak za mě asi nejslabší z knih této autorky. Možná je to tím, že jsem v poslední době četla více knih s podobným námětem a ty ostatní byly o něco napínavější.

rode
10.06.2018 2 z 5

Nevím, jestli je to mojí osobou, protože to byla první kniha, na kterou jsem se vrhla po delší době čtecího "půstu", a taky jestli to bylo způsobeno tím, že jsem se na Útěk velmi těšila ještě před tím než vyšel, a tudíž jsem měla opravdu přehnaná očekávání... Nebo se tato kniha autorce prostě nevyvedla. Téma agorafobie se mi mnohem více líbilo zpracované v knize Žena v okně.
Tento příběh bych asi doporučila na seznámení se s Taylorovou, protože její předešlá kniha Zmizelý se s touhle nemůže rovnat.
Útěk je pro mě tedy velmi slabý odvar, jindy hodně slibné autorky, na kterém mě nejvíce zaujala anotace a nádherná obálka, kterou chci velmi pochválit.

Lethania
06.06.2018 4 z 5

Další psychothriller od C. L. Taylor nebyl tak napínavý jako její předešlé knihy, za to však byl svým způsobem originální. Když se proti vám spikne prakticky celý svět, co jiného vám zbývá udělat než utéct? Hlavního škůdce jsem vytušila v polovině knihy, příběh svižně odcejpal a kniha se četla sama. Určitě si přečtu i další knihy od této spisovatelky.

ivulka15
01.06.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Vikos
30.05.2018 5 z 5

C.L.TAYLOR opět nezklamala. Od knížky jsem se nemohla hnout, obzvlášť v posledních kapitolách. Čekáte nebezpečí někde venku a najednou BUM! Přijdete na to, že nebezpečí je uvnitř.. třeba pod vaší střechou. Pět hvězdiček :)

zbožňuju_knihy
28.05.2018 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Popravdě jsem si ji objednala ze zvědavosti, anotace mne moc nezaujala. Kniha nakonec překvapila a četla se pěkně, svižně, mělo to spád. Kapitolky (nebo části kapitol) psané kurzívou knize pomohly.
Možný spoiler: za mne bylo trochu přitažené za vlasy ubytování hlavní hrdinky zrovna u dotyčné, ale hezky se tím uzavřel celý děj a mělo to návaznost. Happyend z mého pohledu vždy knize ubere *, ale aspoň se po knize Útěk bude hezky usínat.

jasmína
27.05.2018 4 z 5

Opět skvělá kniha, jen škoda, že bylo vše tak dosti předvídatelné, proto nemůžu dát plný počet hvězdiček..

Šárka5875
26.05.2018 4 z 5

Kdo má autorku načtenou, ví, že píše skvělé psychothrillery. Nejinak je tomu i v případě Útěku. Od samého počátku se vás zmocní tísnivá atmosféra. Prožíváte s Jo její pocity bezmoci, strach z cizí ženy a o vlastní dceru. Ovšem tato úzkostná atmosféra bez nějaké další gradace trvala na můj vkus poměrně dlouho. Až jsem se bála, že tentokrát se nadšení z knihy nedostaví. Potřebovala jsem nějak nakopnout, posunout se dál. Ovšem poslední třetinou knihy mi autorka opět dokázala, že to se čtenáři umí, umí si s námi pohrávat a dokáže nás hodně překvapit. Takže ano, nejnovější knihu od C. L. Taylor za sebe můžu určitě doporučit.

Nesmím zapomenout pochválit úžasnou obálku. Celkově tato série jede v krásných, neotřelých přebalech. Takže už jen jimi musí nalákat nejednoho čtenáře.

Kdo jste ještě nevyzkoušel tvorbu C. L. Taylor, klidně začněte třeba právě Útěkem. Věřím, že se k autorce budete rádi vracet, a těšit se na další knihy jako já.

SlamLenka
24.05.2018 3 z 5

Kniha se čte skoro sama, nejde o obtížnou literaturu, jenže to je zároveň i její slabinou. Hlavní postavy, ať již manželé Blackmoreovi, Mary nebo Paula, jsou vykreslené jen vágně. O Jo se dozvídáme hlavně to, že má agorafobii - a to asi stokrát - jinak o ní (i o ostatních) moc nevíme. Právě proto, že jsou postavy jen ploše vykreslené, jsem si k nim jen horko těžko hledala cestu, natož abych s některou z nich dokonce nějak blíže sympatizovala. Motivace postav je často také jen těžko uvěřitelná, [POZOR, následuje SPOILER] např. motivace Helen pomoci Jo až tak moc, že ji vlastně podpoří v podvodu. A úplně nejvíc nerealistická mi přijde "odplata" Jo vůči Paule v úplném závěru.
Asi se mi do četby propojila moc i moje pracovní pozice, protože jako sociální pracovnice často řeším otázku svěření dítěte do péče - možná mě to tedy v knize nakonec taky trochu otravovalo...
Nu, pro čtivost hodnotím knihu jako průměr, ale větší přesah nemá.

gordon13
19.05.2018 3 z 5

Bohužel nejslabší z knih této autorky, nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou, docela mě i dráždila svými reakcemi, celé to bylo takové nemastné, neslané...

Sorrow
13.05.2018 4 z 5

Kniha má pomalejší rozjezd a postavy se na můj vkus až moc plácají na místě a jsou často omílány stejné věci. Od půlky ale vše nabírá spád a po technické stránce nelze autorce vyčíst sebemenší drobnost. Byť je na tom příběh kvalitativně hůře než předchozí Lež a Zmizelý i Útěk do puntíku splňuje podmínky skvělého thrilleru a já osobně nejvíce oceňuji autorčin neustále se vybrušující styl psaní.

kaca.ka
10.05.2018 3 z 5

Měla jsem problém se začíst, pořád jsem se soustředila spíš na to, že je to další kniha o ženě s psychickými problémy, než na děj. Od půlky ale super!

mirunda
08.05.2018 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst a příběh mě tentokrát tolik nebavil, jako jiné knihy od autora. Možná jsem jen nebyla ve správném rozpoložení

zuzana2599
05.05.2018 5 z 5

Útěk je psychothriller s neskutečným tempem vyprávění už od první stránky.
Já se chytila hned a nejraději bych utekla od všech povinností a jen četla a četla...
Utečte i vy od všedních dnů a přečtěte si Útěk - je to jednoznačně senzační čtení !!

Hella
27.04.2018 3 z 5

Knihy C. L. Taylor mám ráda, ale tahle byla trochu šlápnutí vedle - trochu nudná, trochu dost mě štvala Jo, trochu Elsa...

JustWomen
22.04.2018 2 z 5

Začátek vypadal zajímavě, ale čím dál, tím to bylo horší. Jednoduchá zápletka, nevěrohodná příčina k útěku, plytké popisy postav. Po knize této autorky už určitě nesáhnu.

hs777
20.04.2018 4 z 5

C.L.Taylor napsala další velmi dobrý psychothriller - chytne, nepustí a udrží čtenářovu pozornost skoro po celou dobu. Přesto mezi všemi dívkami bůhví odkud, zmizelými i cizími v domě, v pasti nebo za zavřenými dveřmi nebude nijak vyčnívat a zařadí se do jedné dlouhé řady.

kristynao
19.04.2018

Útěk je nadprůměrně zpracovaný thriller, který nezklame fanoušky autorky, ale ani vášnivé čtenáře thrillerového žánru obecně. C. L. Taylor zde mistrně ukazuje, že napínavou knihu můžete napsat i bez čtvrcení lidí a hektolitrů krve, protože kvalitní autor dokáže i v psychologické rovině přinutit své čtenáře, aby zadrželi dech a otáčeli a otáčeli a otáčeli... až na samý konec.

pro ženy Irsko thrillery psychologické thrillery agorafobie

C. L. Taylor
britská, 1973