Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365457/bmid_utek-V1P-365457.jpg 4 325 77

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři. To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí. Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí. Jo už ví, že jediným řešením je útěk.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Escape , 2017

Ywonek
12.05.2020 5 z 5

Prvni od autorky a moc se mi libila. Takova oddechova detektivka ????

olejnice
07.04.2020 5 z 5

Napínavé , moc dobře napsáno ...

lusev
23.01.2020 3 z 5

Námět dobrý, ale čtyři psychicky narušení v jedné knize je trochu moc. Navíc závěr, téměř jak z růžové knihovny, už jen svatba Jo a Seana chyběla.

i.stefany
29.10.2019 3 z 5

Mám ráda tuto autorku a její knihy jsou pro mne vždy sázkou na jistotu, bohužel tentokrát u mě neboduje. V tomhle příběhu mi vadila překombinovaná zápletka, předvídatelnost a jakási celková nereálnost. Nedovedu si představit, že by žena trpící agorafobií a panickou úzkostí podnikala vše, co je v knize popsáno. Podivné chování dalších postav a těch zvláštních náhod...

mariva
01.07.2019 5 z 5

Pro mě první knížka této autorky a hned napoprvé skvěle zabodovala. Knížka se výborně četla, byla napínavá až do konce, nechyběla jí dramatičnost. Hned sahám po další její knize.

Kekik
23.06.2019 5 z 5

Dávejte si pozor na dceřiny věci. A na dceru.
Velmi čtivý příběh ženy, která bojuje o svou dceru. Prozatím u mě stále vede Zmizelý, ale Útěk mu hezky šlape na paty.
Jsem zvědavá na další knihy C.L.Taylor. Její knihy čtu ráda.

IrenaLuzarová
11.03.2019 3 z 5

Literárně a dramaticky dobře vystavěné, některé náhody trochu méně uvěřitelné. Určitě nás vždycky rozruší, když zjistíme, že nás a naše dítě ohrožuje nejbližší člověk, kterému věříme. Smutné zjištění, že dnešní uplakané dvouapůlleté dítě nejde uklidnit rychleji než podáním tabletu. Z tohoto žánru asi nadprůměr, ale očekávala jsem víc.

koki.veru
18.02.2019 5 z 5

Opět super knížka od C.L.Taylor. Pěkný, zajímavý thriller.

KatkaHutyrová
06.01.2019 5 z 5

C.L. Taylor opět nezklamala! Velice čtivé, napínavé a v závěru hodně překvapivé. Bavilo mě to moc, přestože mojí TOPkou od autorky i nadále zůstává NEHODA.
Myslím, že autorka píše spíše thrillery určené ženám - její knížky jsou hodně psychologické s ženskými hlavními hrdinkami. I Útěk je takový. Autorka má hodně čitelný rukopis, takže pokud jste už některou její knížku četli, a líbila se Vám, je pravděpodobné, že se Vám bude líbit i Útěk...

Ivka_77
01.01.2019 3 z 5

Tato knížka se mi moc nelíbila, nebavila mě, hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Ani nikdo z dalších postav. V poslední době jsem přečetla dost psychothrillerů a tento byl jednoznačně nejslabší. Za mě max. tři hvězdičky.

SimonaP
23.12.2018 3 z 5

Knížka se číst dala, ale bylo tam zapleteno mnoho postav s různými osudy a zápletkami, chvílemi jsem si nebyla jistá, která postava je kladná a která záporná a tak nějak si nejsem jistá ani po přečtení.

L.Helena
01.12.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, myslím, že si autorka s jednáním postav hezky vyhrála. Max mě štval, jak sobecky usiloval o dceru, přitom měl sám máslo na hlavě a rozhodně nemohl zabezpečit dítěti bezpečný život. Jo sice měla psychické problémy, ale mohla vše zvládat, pokud jí vyloženě někdo neházel klacky pod nohy. Mnohé ze situací by pořádně zamávaly i s psychicky vyrovnaným člověkem.

micha-ella
25.11.2018 2 z 5

Psychothriller, který bych ohodnotila jako slepenec různých nápadů, které nemají žádné opodstatnění. Děj je místy tak nepřirozený, že být to skutečnost, nikdo by tak nejednal. A tím nemyslím jen osobu s narušenou psychikou, ale i všechny další postavy toho příběhu.

VIVINKAR
07.11.2018 3 z 5

Knížka je pěkně napsaná, tak čtivě, jako všechny předchozí knihy této autorky. Ale na pět hvězdiček to není. Neustále mě dráždilo Joino chování, ať je nemocná jak chce. A stále jsem se nemohla zbavit pocitu, že Elisa musí být super dítě, protože ve dvou letech mít takové myšlenkové pochody a jazykovou výbavu - to se jen tak nevidí. I když je to děcko, z knížky mi byla strašně protivná, až se za to stydím.

teeyinka
13.09.2018 2 z 5

Autorce se nedá upřít, že má (alespoň pro mě) čtivý styl. Byly pasáže, které jsem četla jedním dechem, zároveň jsem si však několikrát řekla, že to snad nedočtu. Chování hlavní hrdinky jsem vůbec nechápala, stejně jako chování jejího manžela, a dokonce jsem měla sto chutí vytáhnout je z knížky a zakřičet, ať se vzpamatují. A doteď nechápu, proč autorka zničehonic začla psát myšlenkové pochody různých postav stejným stylem. Tedy chápu, měl to být AHA efekt, u mě to však byl spíš NO TO SNAD NE efekt. Zkrátka pasáž s modřinami neodpustím ;)

rodak
07.09.2018 3 z 5

Čím víc o knize přemýšlím po dočtení tím víc se mi jeví jako průměrná.Nenašel jsem snad ani jednu trochu sympatickou postavu.Sice poctivě napsaný thriller ale brzy na něj zapomenu.Ještě zkusím jinou autorčinu knihu.Tahle mi moc nesedla.

Jane417
03.09.2018 5 z 5

"Útěk" je psychothriller, který jsem přečetla za pár hodin, protože nešel odložit. Od prvních stránek má kniha napětí, spád, krátké kapitoly a stránky opravdu utíkají. Jo Blackmoorová je maminka malé Elisy a manželka Maxe. Max je investigativní novinář, a proto nikoho nepřekvapí, když rodině začne vyhrožovat jakási Paula, protože Max jí něco provedl. Jo má strach, trpí agorafobií a její manželství je v rozkladu. Stává se z ní nervózní, vystresovaná a vyděšená žena, která chce před vším zlem svou dceru ochránit... utíká i s Elisou! Netuší však, že po cestě narazí na spoustu dalších překážek a ke všemu ji budou dohánět děsivá tajemství z jejího dětství... Na konci je příběh určitě k zamyšlení, protože já například toho "padoucha" svým způsobem chápala... proč se vše rozbilo a že vina nebyla jen na jedné straně! Naprosto doporučuji! Pokud je tato autorčina kniha hodnocena jako nejslabší, nemohu se dočkat těch, co mají hodnocení vyšší!!! Se C. L. Taylor jsem určitě neskončila!

Zuzanka46
29.08.2018 4 z 5

Skvělá knížka! Moje první od C. L. Taylor a určitě ne poslední!

orinka3
29.08.2018 2 z 5

Není to úplně špatné. Ale hlavní hrdinka je mi natolik protivná, že jí opravdu nemůžu fandit. I když připustím, že má jakous takous duševní nemoc, chová se prapodivně. Že je dcerka poněkud spratkovitá se nedivím - při takové výchově a životosprávě. Spíš lituju chudáka Maxe, který se manželce ničím nezavděčí. Jaksi se nemůžou shodnout. Jo se chce rozvádět za každou cenu, na tím kroutím hlavou taky - jaký má opravdový důvod? Neví přece nic, co by v ní mělo vzbuzovat oprávněné podezření. Je to celé hysterické, vybičované a málo logické. Čtivé to je, ale celé je mi to proti srsti.

ArwenAragorn
26.08.2018 5 z 5

Další výborný psychothriller, ve kterém je matka přinucena okolnostmi bojovat za své dítě. Napínavý, nepředvídatelný, s překvapivým odhalením původce všeho zla a s vypjatým závěrem.
A pak je tu ještě jedno smutné rodinné tajemství....
Já nemůžu jinak, než doporučit, zatím se mi od autorky líbily všechny její knihy.

pro ženy Irsko thrillery psychologické thrillery agorafobie

C. L. Taylor
britská, 1973