Utajené dějiny Čech II.

Utajené dějiny Čech II. https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225826/mid_utajene-dejiny-cech-ii-oPd-225826.jpg 4 21 6

DuncanIdaho
12.05.2021 5 z 5

Kniha je opět zajímavý pohled na historii Zemí koruny české. Je to takové sci-fi ve formě naučné literatury. Mně se ale více líbil první díl, byl totiž takový fantazijněší, tento mi připadal historičtější.

Vidlička
03.01.2019 2 z 5

Neurazilo, nenadchlo, protože je to bohužel jen slabý odvar Skryté české historie. Tam mi připadalo všechno podrobněji a zajímavěji rozepsané...

harena
20.10.2017 4 z 5

Tak tato kniha patří do knihovničky fantastických fakt. Jiné světy, morfické pole - dobře, není důležité, jestli tomu věřím nebo ne. Tady jsou ještě důležitá jiná fakta. Věděli jste např. že když popravili 27 českých pánů, tak oni všichni mluvili německy a jen asi 10 jich mluvilo trochu česky? To nám ve škole neřekli. Manželovi se kniha líbila moc, já jsem tam pro sebe nějaké zajímavosti také našla. Takže hodnotím 4 hvězdičky. A pro ty, kteří mají rádi tajemno, určitě doporučuji.

Nibiru
03.01.2016 5 z 5

Stejně jako první díl s názvem Utajené dějiny Čech pokládám tuto sérii za jednu z nejpodivuhodnějších a nejpůsobivějších knih, jaká kdy byla o české historii napsána. Odkrývá věci z úplně jiného úhlu pohledu, než jaký nabízí sucharská oficiální věda a zvídavému čtenáři otevírá svět pod povrchem zřejmých fakt, svět, kam věda se svými fyzikálními přístroji nedosáhne, a možná je to tak dobře. Troufám si O. Dvořáka zařadit jako takového našeho českého E. von Dänikena, coby specialistu na výklad české historie z pohledu magie a paranormálních fenoménů, zkrátka jako protipól k tradičnímu výkladu vědeckého establishmentu.

Nibiru
30.05.2013 5 z 5

Jak už jsem psala, celá trilogie je výjimečná tím, že velmi čtivou formou nabízí ojedinělý pohled na dějiny nejen naší, ale v kontextu celé planety. Jako by to byl živý organismus, který má své potřeby. Jsem velmi ráda, že tyto knížky mám ve své knihovně.

paloma
23.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih na toto téma, kniha ke které se vracím a kladu si otázku co vše nám ještě utajili.

Autoři knihy

Otomar Dvořák