Utajená dcera

Utajená dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434468/bmid_utajena-dcera-rbN-434468.jpg 4 180 63

„Adoptovali jsme tě.“ Tahle krátká věta obrátila Sabině život naruby. Najednou se svět rozdělil na Před a Po. Sabině je právě 38 let a je těhotná. Zdá se jí nepochopitelné, jak by nějaká matka mohla dát své dítě k adopci. A proč jí o tom rodiče již dávno neřekli? Rozhodne se, že musí za každou cenu najít ženu, která jí dala pryč. To, co zjistí, nakonec nezmění jen Sabinu, ale především dvě ženy, které ji po celá ta léta hluboce milovaly.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Daughter , 2015

Jurfinka
26.04.2021 4 z 5

Hezká kniha... Zajímavé téma...

alnahu
21.04.2021 4 z 5

Dojemný příběh ,plný smutku a bolesti ze ztráty V tomto příběhu jsou hlavními postavami tři ženy Megan, Sabina a Lily. Příběh je psán ve dvou časových osách .V té současné Sabina ,která čeká dítě a svěří se s tím rodičům, při té příležitosti se dozví ,že je adoptovaná- netuší ,proč ji musela žena ,která ji porodila opustit .V té druhé se vracíme o 38 let zpět a dočteme se o Lilly .které bylo šestnáct ,když otěhotněla a proč ji bylo dítě odebráno. Emoční příběh o síle mateřské lásky.

Janahan
16.04.2021 5 z 5

Nádherné, smutné, dojemné ... Jedna z mála knih, u které jsem brečela.

attila1
05.04.2021 5 z 5

Dojemný příběh o adopci. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku.

Ann98
17.03.2021 5 z 5

Dojemný příběh, který je o to smutnější, že se zakládá na skutečných událostech. Příběh mě chytil za srdce, tak jak to už dlouhou dobu žádný jiný nedokázal. Dostal se mi pod kůži a ještě dlouho tam zůstane. Hodně dlouho budu vstřebávat, kolik nevinných dětí vůbec nedostalo šanci vyrůstat se svými biologickými rodiči potažmo kolik matek nedostalo šanci své dítě vychovat nebo nedej bože se s ním v budoucnu vůbec někdy setkat. Autorčin styl psaní je neuvěřitelně čtivý, navíc to ještě podtrhuje samotné téma, takže člověk začne číst a najednou zjistí, že je konec. Velmi povedená je zde i psychologická stránka knihy. Bravurně jsou zde vykresleny postavy, kdy každá je úplně jiná - Meg je chladná, Lilly naopak živelná. I prostředí a životní úroveň rodiny Piperovy a Baxterovy je naprosto odlišná.
Člověk si řekne, 50. až 70. léta, to bylo poměrně nedávno. Ano přesně tak a v té době se děla taková zvěrstva, která zanechala ty největší škody a to psychické a citové. Žádná omluva ani peníze nezmírní bolest a utrpení postižených rodin.

jasmína
14.03.2021 5 z 5

Tak krásnou a dojemnou knihu jsem dlouho nečetla, opravdu .....

Jen jsem nečekala, že spotřebuju i hodně kapesníčků.....

leny.wood
02.03.2021 5 z 5

Na obálce se píše "Nádherný příběh o adopci, zlomených srdcích a mateřské lásce." A je to naprostá pravda. Osobně jsem vůbec netušila, jak pošramocenou historii má Austrálie v adopční politice a díky tomuto příběhu jsem si doplnila všeobecný přehled.

Danago
28.02.2021 5 z 5

Knížka ve mně rozlila obrovskou vlnu emocí a na mnoha místech jsem nedokázala zadržet slzy. Velice dobře zpracovaný příběh, ukazuje že nic není černobílé. V knize je skvěle vystižený pohled na situaci ze všech zúčastněných stran.
Velice dojemné, ale i dost znepokojivé, protože toto se opravdu dělo a není to zas tak dávno.
Autorka napsala knihu bez hluchých míst, která čtenáře zaujme od první stánky do poslední a nedá čtenáři vydechnout.
Já jsem nebyla schopná knížku odložit ani na malou chviličku.
Za mě skvělá kniha.

zdehan
23.02.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila stojí za přečtení.

Janis060
17.02.2021 5 z 5

Dojemný příběh, přečteno za 2 dny a často slzy na krajíčku. Stojí za přečtení

Lka
16.02.2021 5 z 5

Krásný a dojemný příběh o nucených adopcích. Několikrát jsem měla na mále, aby mi neukápla slza. Knihy této autorky se mi opravdu líbí a vřele je doporučuji.

Lauriy
06.02.2021 4 z 5

Kniha se četla sama, hezky to odsýpalo. Díky retrospektivě se postupně skládal příběh dílek po dílku, krátké kapitoly tomu pomáhaly. Nejsem moc plačka, ale na konci jsem měla slzy v očích :)

Jurajovamaka
05.02.2021

Po dlhom čase kniha, od ktorej som sa nevedela odtrhnúť. Veľmi pútavo písaná od samého začiatku. Silný príbeh o matke a dcére, o klamstvách, láske, bolesti, znovunájdení. Miestami plačete, prežívate príbeh hlavnej hrdinky a čakáte ako to celé dopadne. Určite siahnem po ďalšej knihe od tejto autorky.

cerna7151
01.02.2021 3 z 5

Kniha se sice dobře četla, ale nijak mě nenadchla. Hlavní postavy mi nebyly moc sympatické, celé to bylo plné sebelítosti...vyumělkované. Šťastné shledání po 40 letech, kdy se našly hned...no nevím.

nada3314
21.01.2021 5 z 5

Mě se kniha libila moc. Pribeh me chytl za srdce❤️ Jsem moc rada, ze i takove knihy jsou. Sice me emocne vysala, ale stalo to za to.

Miro67
16.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Vynucené adopce - obchod s dětmi posvěcený církví a vládou.
Příběh, ač smyšlený, se v různých obměnách stal mnoha dívkám a jejich dětem. V tomto případě ale nemohu Megan zavrhnout. Sabina byla dívka a ty nebyly adoptivnimi rodiči moc žádány. Často končily v dětských domovech a pěstounských rodinách a ani po letech je biologické matky nemohly dostat zpět. Takže ve skutečnosti jejím "zcizením" mohla prožít krásné dětství v milující rodině. A Megan jí nakonec dokázala dát i další dar - jméno matky a tím i možnost ji najít a poznat.

xena2711
04.01.2021 4 z 5

Přesně jak autorka píše...Nádherný příběh o adopci, zlomených srdcích a mateřské lásce.. O nucených adopcích jsem již četla, ale stále si vůbec nedokáži představit to odloučení, bolest, celoživotní trápení žen, kterým byly děti násilně odebrány...Je to má první kniha od autorky a určitě není poslední. Moc hezky se příběh četl. Doporučuji.

Šánka
03.01.2021 4 z 5

A já už si myslela, že tentokrát se to Kelly Rimmer nepovede, dohnat mě k slzám, povedlo! Závěr mě dostal, autorce dojáky jdou skvěle.
Příběh o vynucených adopcích, ke kterým docházelo (nejen) v Austrálii. Není to má první knížka na toto téma, dnes je až neskutečné, že tohle se někdy dělo, a ne až tak dávno. Je to hlavně příběh o mateřské lásce, ale také o rozhodnutí, které ač bylo myšleno v dobrém ovlivnilo životy tří žen. Jestli bylo správné, jestli byste se zachovali jinak, přečtěte si jejich příběh a zkuste si odpovědět.....

MartinaF
01.01.2021 4 z 5

Moc krásný příběh, kdy na začátku stála snaha pomoci, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Autorka má moc příjemný styl psaní, kniha se moc dobře četla.

Lena081
29.12.2020 2 z 5

Kniha není špatná,ale ani nenadchne.Nedokázala jsem knize přijít na chuť,jakoby autorka tlačila moc na pilu.