Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183525/mid_ustrickova-smutna-smrt-a-jine-pribe-669-183525.jpg 5 1015 210

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace — třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře-diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců".... celý text

Literatura světová , Fantasy , Poezie

Vydáno: , Dybbuk

The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories , 1997

OneBas
12.02.2017 5 z 5

Tak jednoduché ale přitom pro mě geniální. Kresby jsou typicky Burton a u příběhů jsem se smála a zároveň soucitila se smutným osudem hrdiny. Oharek mě dostal společně s Čumilkou a Chlapečkem s hřebíky v očích nejvíc.

dia.riedl
01.02.2017 5 z 5

Přečteno v originále. Hned jak jsem tuhle knížku uviděla v knihkupectví, musela jsem jí prostě mít! :D Tima Burtona zbožňuju, jeho filmy, kresby.. Bože, ty ilustrace jsou senzační!! :D

priserkka
07.01.2017 5 z 5

Tim Burton je pro mě něco jako Kim Čong-un pro severokorejské obyvatele, ovšem dobrovolně :D
Tahle maličká kniha, kterou lehce strčíte do kabelky a můžete si ji číst při každé příležitosti, mne nadchla takovým způsobem, že teď očkuji všechny, aby si to aspoň jednou přečetli. Doporučuji !

Clairka
03.01.2017 5 z 5

luxusní luxusní !

Monika_cz
31.12.2016 5 z 5

Miluju tuhle knížku a hlavně Tima Burtona :-) básničky jsou sice brutální, ale naprosto dokonalé. Líbí se mi úplně všechny. Další bod za ilustraci, která je úžasná.

ThrisaManx
29.12.2016 5 z 5

A mně se to líbilo hodně. Užívala jsem si každou báseň tohoto geniálního tvůrce - mého milého Tima Burtona. Každý příběh mě určitým způsobem chytil za srdce.

velun15
23.12.2016 1 z 5

Miluji všechny Burtonovy příběhy, které převedl na filmové plátno, úžasná fantazie a pro mě nepochopitelné, kde se takový um v člověku bere. Dle vysokého hodnocení této knihy jsem byla napnutá jak kšandy, co, že to vlastně je za další jeho dokonalost. Ovšem pro mě je tato kniha celkem velkým zklamáním, protože jsem čekala naprostou bombu, jen sama báseň o Ústřičkovi byla taková nijaká. Opravdu škoda, čekala jsem víc, ale nikdo není dokonalý :-)

Clairka
12.12.2016 5 z 5

naprosto dokonalé ! :-)

raffi
14.10.2016 5 z 5

Morbídne, absurdné a zároveň zaujímavé. Tim Burton rozhodne vie zaujať, u mňa sa mu to podarilo.

ElienH
09.10.2016 5 z 5

Smutné i veselé, obrázkového. Pěkne čtení před spaním po práci :)

pejty
06.10.2016 2 z 5

Soubor humorných, ale i smutných a depresivních básní, které byly doplněny krásnými ilustracemi, které znám především z Burtonových filmů. Bohužel ale asi tak třetina básní mi přišla mimo mísu (hlavně ty básně o jedné větě), což pro mě bylo trochu zklamáním a lehce mi tím pokazili zážitek z knížečky. Mé hodnocení je možná trochu moc slabé, ale básně nikdy nebyly mým šálkem čaje, a i když jsem se tady dokázal docela slušně pobavit, stejně jsem názor na tento žánr nezměnil.

VeronikaZ
06.10.2016 5 z 5

Geniální, smutné i veselé, s úžasnými ilustracemi. Hlavně v originále básničky skvěle vyzní, překladem hodně ztratily.

Hoodec
05.10.2016 5 z 5

V začátcích jsem očekával u básní "happyend", ale pak mi došlo, že je to Tim Burton - morbidní, humorné, depresivní!

Elle272
09.08.2016 5 z 5

Jimmy, hnusná tučňáčí zrůda

Jmenuji se Jimmy,
ale kluci říkají mi,
ta hnusná tučňáčí zrůda.

To sakra mluví za vše. Prostě Tim Burton. Od začátku do konce. Naštěstí jsem divná, potrhlá anevímcoještě, a proto miluju každičkou, každičkou básničku.

anibeni
08.07.2016 5 z 5

Poezie a kresby Tima Burtona jsou prostě poezie a kresby Tima Burtona.... Svým působem nádhera..!!

Arisu
27.06.2016 5 z 5

Přečteno bohužel zatím jen v češtině, nicméně zajisté a ovšem potřebuji i v originále. I když to není poezie nejvyššího levelu, je to - jako vždy - originální dílko. Se skvělými ilustracemi (samozřejmě). Čumilka a chlapeček, co zdobí stromeček jsou mí favoriti!

ZuzziŠ
24.06.2016 2 z 5

Je-li kdo skvělý filmový režisér, dopřejme mu nějakou tu slabost. Tim Burtonovi tedy dopřávám tuto sbírku básní. Pokud teda slíbí, že bude spíš víc točit, než psát :-)

NomenOmen
05.05.2016 5 z 5

Srdeční záležitost :-) Koupeno v originálním znění, vychutnáno do nejmenšího detailu.

nefernefer
27.04.2016 4 z 5

Doporučuji všem spřízněným pošahancům, kteří stejně jako já ujíždějí na Timově morbidně milé poetice :o) Můře noční se to sice nevyrovná, ale mumino nemá chybu :o)

Miru

americká, 1958
2013  90%Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
2014  94%Můra noční, předvánoční
2014  100%The world of Tim Burton / Tim Burton a jeho svět

Kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy je v

Přečtených1 393x