Ustrašená veverka Barborka

Jak motýl dodal odvahu i křídla Víte, že veverky se vyskytují ve velkých částech Evropy, stejně jako ve východní Asii od Číny až po Koreu? Bývají až 25 centimetrů velké, váží mezi 250 až 400 gramy a dožívají se stáří až 10 let. Mají velmi silné zadní končetiny. Když se jimi veverka odrazí, může doskočit až 4 metry daleko. Veverka má 22 ostrých zoubků. Může jimi bezvadně rozlouskávat oříšky, nebo vybírat semena až ze sta smrkových šišek denně! Přečtěte si pohádkovou knížku a dozvíte se daleko víc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420000/ustrasena-veverka-barborka-KDn-420000.jpg 4.815
Pohádky, Pro nejmenší
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Ustrašená veverka Barborka

bibi.r

Velmi hezký příběh o nalezené odvaze, přátelství, rodině a podpoře.
Poučná, nesoucí poselství.
Krásné ilustrace.

Aknel26
02.12.2019

Krásné obrázky, milý a poučný příběh a zajímavé informace o veverkách. Ježek Toník byl možná o bodlinku lepší, ale i tak ji se synem čteme rádi a často.

Osice
21.11.2019

Knížku jsme si půjčili kvůli tomu, že se veverka jmenuje stejně jako naše dcera:-) a nemá chybu. Jsem nadšená. Pěkný příběh, skvělé do detailu propracované ilustrace a tolik zajímavých informací o veverkách... V létě jsme navštívili mravenčí stezku na Srní a zjistili jsme, jak vypadají šišky okousané od veverek. Při procházkách lesem jsme je pak hledali a spoustu nacházeli:-) a teď jsme se díky této knize ještě dozvěděli, že veverka dokáže vybrat semena až ze 100 smrkových šišek denně!

LucieB.
06.11.2019

Líbí se mi univerzálnost příběhu, který je o povzbuzení a překonání sebe sama. Je vlastně jedno, s čím kdo bojuje, čeho se bojí a z čeho má strach. Důležité je se odrazit a udělat první krok. Pardon, první skok ????

bookcase
19.10.2019

Nádherné ilustrace, příběh pro děti s poučením a taky informace o životě veverek - parádní čtení pro malé i velké.

Andrea Reitmeyer
německá, 1979