Úspěšný chov slepic

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato kniha vám pomůže vybrat si správné plemeno slepic. Dozvíte se, co slepice potřebují, aby zůstaly zdravé, jak je nejlépe ustájit, krmit a pečovat o ně. Odměnou za dobrou péči budou vajíčka a maso z vlastní produkce, z chovu, který odpovídá přirozeným životním podmínkám. Nebojte se stavby kurníku. Pusťte se do jeho stavby! Kniha vám poskytne devět příkladů pro inspiraci, od malého kurníku až po velké chovné zařízení, s fotografiemi a jednoduše srozumitelným návodem. • Správná volba vhodného plemene a jeho nároky • Chov a krmení • Stavba kurníku vlastníma rukama krok za krokem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288402/big_uspesny-chov-slepic-lyx-288402.jpg 4.34
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Úspěšný chov slepic

efka.saf
12.12.2021

Tak... Přečteno a už bych měla být schopná úspěšně chovat slepice :). Asi se půjdu zeptat holek do kurníku, jak mi to jde :). A teď vážně... Docela příjemné čtení, ale nijak zvlášť přelomové či objevné. Pokud hledáte nějaké téma okolo slepic zpracované do hloubky, v knize ho pravděpodobně nenajdete. A dokonce sám autor nejednou doporučuje, abyste se zeptali zkušených chovatelů :). A o tom to asi je. Co bych ocenila asi nejvíc, je popis nejrůznějších slepičích ubikací a návody na jejich výrobu. Tomu je v knize věnována polovina celého rozsahu a přijde mi to asi jako nejcennější soubor informací. I my jsme kdysi hodně v této problematice plavali, takže tohle se může začínajícímu chovateli hodit. Autor popisuje kurníky od malých kapesních domečků po téměř palácové stavby, které jsou snem každé slepice za předpokladu, že vlastníte aspoň 4 ha pozemek, což dneska hned tak někdo v državách nemá.
Nicméně knihu doporučuji. Pokud o této roztomilé, ukecané a někdy dost hašteřivé drůbeži uvažujete, kniha může být dobrým začátkem. My už máme začátky za sebou, takže pro mě byla spíš zpestřením nám již známých informací, ale aspoň s plejádou hezkých fotek :).