Úsměv klauna

Úsměv klauna

Tato knížka představuje Jana Wericha jako spontánního vypravěče s kouzelným smyslem pro humor, neobyčejně zvídavého i zvědavého pozorovatele, ale také citlivého člověka s poetickou duší. Vedle autobiograficky laděných povídek z původního rukopisu Lincoln 1933 a odborně zaměřené studie Klauni obsahuje devět svérázných pohádek, za autorova života knižně nevydaných. Ilustrační doprovod tvoří unikátní fotografie z Werichova rodinného archivu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31355/usmev-klauna-31355.jpg 4.551
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Brána, Knižní klub

JPBelmondo
15.07.2017

Knížka plná nejen vyprávění, ale i autorových pohádek. Krásné, inteligentní, moudré, humorné, lidské. Zkrátka WERICHovské.

Briv
17.11.2016

Knížka je to velice milá a plná úsměvu. Nejvíc se mi líbilo vyprávění z Ameriky. Přiznávám, že některými pohádkami mě velice překvapil.

niknikita
11.07.2016

Vyprávění Jana Wericha jsou naprosto nádherně lidská a já si jeho slova nikdy nepřestanu užívat. Je v nich všechna moudrost a humor, který člověk potřebuje k životu.

eraserhead
25.01.2016

První, v podstatě autobiografická část vzpomínek z cest mě bavila střídavě, nejvíce asi americké příběhy, ty italské už neměly tolik toho kouzla a byly spíše literárním převyprávěním. Nejvíce se mi líbila Werichova esej Klauni, výborně napsané, tématicky pestré. Hodně mě zaujal Werichův postoj k církvi a náboženství obecně. Při čtení povídek mi došlo, že od Wericha raději divadelní hry nebo vzpomínkové práce a Pohádky, ty mě nebavily skoro vůbec (nejvíc mě zaujala asi ta o zamilovaných basách), dočetl jsem je jen se notnou dávkou sebezapření. Ono, jak vidno, Werich byl opravdu asi spíše dramatikem a hercem než spisovatelem. Asi si budu muset spravit chuť sebranými divadelními hrami osvobozeného divadla.

ElfkaEleanor
29.12.2015

Krásná vyprávění spojující smích i melancholii, radost i smutek. Zkrátka věrná zachycení životních událostí Werichovým osobitým způsobem.

aktijnov
14.05.2015

"Smích - tu ozvěnu našeho pláče - to křídlo úsměvu, co tluče za oknem nočního strachu, nikdy mít v hrsti nebudem. Kdybychom - nedejtěž bohové - tu sladkou můru polapili, bylo by na světě po srandě."

panjan
11.04.2012

Vyprávění Jana Wericha vždy pohladí po duši, ať už jde o povídky, pohádky nebo cestopis.V tomto případě vše v jednom.

WEIL
16.08.2011

Jan Werich uměl vyprávět, a díky této knize a jeho nahraným LP, kazetám, dnes CD či DVD, tak je možno se jeho vyprávěním stále nechat unášet.