Strom života

Strom života https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57717/bmid_strom-zivota-VSD-57717.jpg 4 17 4

Uprostred abydoského chrámu vyschýna akácia. Jej odumieranie ohrozuje celý Egypt, pretože to nie je obyčajný strom, ale akácia, čo vyrástla z Usirovho hrobu a napája životodarnou energiou celú krajinu. Faraón Senusret III. sa púšťa do boja proti neznámemu nepriateľovi, ktorý uhranutím posvätnej akácie chce zavliecť Egypt do záhuby. Nedobrovoľným spoluaktérom tohto zápasu sa stáva hlavný hrdina štvordielneho románu Christiana Jacqa, mladý pisársky učeň Iker, okolo ktorého sa rozohrávajú záhadné intrigy a dramatické situácie spojené so smrteľným nebezpečenstvom. Zaľúbený do očarujúcej mladej kňažky hľadá k tejto vysnívanej žene cestu a usiluje sa zistiť, kto a prečo má záujem na jeho smrti. Vzrušujúce hľadanie pravdy a boj proti silám tmy a zla sa odvíja v nezabudnuteľnej atmosfére starovekého Egypta.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Les mysteres d'Osiris I: L'arbre de vie , 2004

helena4103
20.06.2019 5 z 5

Hezky se mi to četlo...

bekule
12.10.2017 1 z 5

Velké mínus absolutně nepatřičné výrazy , nehodící se do období starověkého Egypta. Možná je to spíš chyba překladatele , narazila jsem na to u Jacqa podruhé a propříště sáhnu raději po autorech držících se více historických pramenů.

oolinkaa
20.07.2014 4 z 5

Nejdříve jsem chtěla knihu zaklapnout po cca 20 stránkách, přišlo mi to jako blbost a ztrácela jsem se v ději. Nakonec jsem vydržela, a musím dát 4 hvězdičky.. I když je pravda, že děj není založen na nějaké skutečné události ( je to takové egyptské scifi), četlo se to velmi hezky. Už se těším na další díl, abych věděla, jak to dopadne. Jediné minus musím dát za slovní obraty, které autor používá a na tu dobu nejsou asi vhodné - např. velmi časté oslovení šéfe, mobilisace atd..

Darkry
25.12.2013 5 z 5

Úžasná knížka, strhla mě a nadchla pro starověký Egypt!

Egypt faraoni starověký Egypt

Christian Jacq