Úsek častých nehod

Tři povídky - První den mého syna, Úsek častých nehod, Včera neděle byla. Vesměs věnované problematice mladých lidí mezi sebou i ke společnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40542/usek-castych-nehod-40542.jpg 3.57
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Úsek častých nehod

Eicherik
04.08.2018

Ke knize jsem se dostal náhodou, protože jsem si myslel, že se jedná o detektivku. Rozhodl jsem se, že si ji stejně přečtu a nelituji toho. Kniha se jmenuje Úsek častých nehod, protože je převážně o mladých lidech a autor považuje mladé lidi za výrazně náchylnější k tomu, aby se dostali do nějakého maléru. Ve třech povídkách se vrátíme do šedesátých let minulého století. Navštívíme tady město, velkou stavbu a bramborovou brigádu. Uvidíme zlomek toho, jak tehdy lidé žili. V něčem jinak a v něčem stejně jako dnes.

čef
09.08.2013

Tato kniha do koše nepatří. Je to podle mne především dokument velké zhovadilosti a pokřivených vztahů v dobách budování socialismu. Do tematicky velmi nezajímavých příběhů zaklíčoval autor velké nesmysly té doby, kdy se lidé nemohli projevovat dle své přirozenosti a navíc tam dokonce dostal i zárodky vzdoru, které se ukázaly v následujících letech do roku 1968. Rozhodně nic povrchně líbivého. Pro dnešní čtenáře asi nic moc, spíš něco pro nostalgické pamětníky té doby.

maryzka
05.03.2013

Nevim , jak to okomentovat, ale vzhledem k tomu, že jsem dobu neprožila a moji rodiče měli tendenci nás takhle vychovat k zodpovědnosti a ne k lehkomyslnosti tak tahle kniha pro mě představovala veliký trauma . I když v 80 letech byli tendence trochu k lehkomyslnosti, ale přesto se našli ještě lidé se silným smyslem pro zodpovědnost k budovani a rozvoje socialistické vlastí. Takže pro mě tato kniha představuje dost velký trauma, ale dnes by se nad touto knihou určitě pobavil nebo by ji odhodil po několika stránkách do koše.

české povídky

Ivan Kříž