Usáma

Usáma https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222329/bmid_usama-9kS-222329.jpg 4 24 8

Někdo chce, aby Joe Mansfield zemřel. Podílel se na akci v Pákistánu, při které se to stalo. Viděl jednotku SEAL, jak vyráží do akce; viděl její vojáky, jak odnášejí bin Ládinovo mrtvé tělo. Joe se dovídá o rozsáhlém teroristickém útoku, k němuž má dojít po obou stranách Atlantiku. Pokud chce přežít, musí zjistit, co se skutečně stalo tu noc, kdy Američané vtrhli do bin Ládinova úkrytu v Pákistánu. A nakonec, navzdory všemu, odhalí zlověstnou pravdu…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Naše vojsko

Osama , 2012

kristyna9911
kristyna9911
11.05.2022 4 z 5

Místama drsný děj ale sem spokojená. Thrillery normálně nečtu, ale tohle překvapilo

lenka.g
lenka.g
18.06.2021 4 z 5

Autor si teda nikdy nebere úplně servítky, ale tahle knížka mi přišla drsnější než ostatní a taková.. deprese vzbuzující. Ale napínavá a čtivá, jako vždycky.

pobijecmuch
pobijecmuch
22.10.2018 5 z 5

Můj podiv nad hodnocením této knihy od některých jiných čtenářů. Je fakt, že autor v této knize napsal svoji verzi jak skončil nejhledanější terorista Usáma bin Ládin. Tato verze může být fikce, ale také to může být pravda. Mně se osobně kniha četla dobře a hodnotím ji max počtem hvězd. Chtěl jsem číst napínavý thriller a ten jsem dostal.
„Seru na al-Káidu“.

Radous
Radous
20.03.2018 3 z 5

Cca do poloviny knihy se jedná o parádní drama a je z něj cítit velice dobrou úroveň povědomí o fungování armády – i je to na dost objektivní úrovni. Nechci křivdit, ale je to překvapující, soudě podle toho, kdo je autorem – profesionální voják, bývalý člen SAS Chris Ryan (pod pseudonymem CA). Od něj, respektive o něm, jsem kdysi čet jednu knihu, v níž se popisoval jeho únik před iráckými jednotkami během války v Perském zálivu tuším... Opravdu mě tedy překvapilo, že se pustil na dráhu spisovatele a zrovna na tak vysoké úrovni. Když jsem pak dodatečně zjistil, jak moc už toho vydal, tak jenom zírám.
V druhé polovině této knihy však nastává zvrat, hlavní hrdina (voják – veterán) se mění v Mika Scofielda (...) a následně v něco na způsob Jasona Bournea, v jehož kůži se v podstatě odehrává i celý zbytek knihy. Tedy proti prvotní velice vysoké laťce to klesá na úroveň dobrého thrilleru. Každopádně jedna věc mi v hlavně utkvěla – velmi brutální popsání scén vražd. S tak detailním humusem jsem se už dlouho nesetkal. Inu autor svou původní profesi (armádní) nezapře, leccos toho jistě viděl.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
12.12.2016 3 z 5

Celkově se mi kniha líbila a dobře se četla. Absolutní vrchol příběhu je ale hned na začátku, a to v akci při dopadení bin Ládina. Tohle pro mne Ryan nepřekonal ani svým zajímavým koncem.

Kikušák
Kikušák
21.11.2016 5 z 5

Nevím jak vy ostatní, ale knížka se mi naprosto líbila!

Plútarchos
Plútarchos
06.08.2015 3 z 5

Je to již třetí Chrisova kniha, kterou jsem s chutí a napětím přečetl. Postupně jsem ale stále kritičtější a Usáma dostává jen tři hvězdičky - stále však stojí za přečtení! Opět se seznámíme s elitním vojákem anglického pluku SAS. Joe Mansfield je nasazen do akce, při které je dopaden a zabit Bin Ládin. Při akci však se svým parťákem opustí své stanoviště a jsou svědky něčeho, o čem nemají ani ponětí, ale někdo začíná usilovat o jejich život. Joe se vrací z Afgánistánu zpět do Británie. Je paranoidní a všude vidí nepřátele, kteří usilují o jeho život. Paranoia se ale brzy přemění v hrůznou skutečnost, při které umírají lidé. Kniha je opět velmi čtivá, akční a napínavá. Oproti předcházejícím dvěma knihám (Zóna smrti a Těžký soupeř) se však najdou i méně akční pasáže (Joeův pobyt ve vězení) a rovněž hlavní zápletka je neuvěřitelně konspirační. Kniha nijak nevybočuje z Ryanovy hlavní linie - příslušník elitního SAS pluku, napínavé boje s extrémisty a Al-Káidou v Afgánistánu a pokračování zápletky v "civilním" prostředí. Přečtením knihy rozhodně nešlápnete vedle!

3am
3am
01.12.2014 4 z 5

Napínavá a velmi čtivá kniha, ale někdy až příliš brutální, tohle jsem u autora zažil poprvá a to jsem přečetl téměř všechny jeho knihy.

Chris Ryan (p)
anglická, 1961