Ostří trav

Ostří trav https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32604/bmid_usagi-yojimbo-ostri-trav-Dcn-32604.jpg 4 69 8

Usagi Yojimbo série

Byl vykován v nebi a je nazýván Kusanagi, Ostří trav - ztracený meč bohů. Tato legendární zbraň může narušit politickou rovnováhu, což by ocenilo tajné Spiknutí osmi, prahnoucí po ukončení šogunátu a obnovení moci císaře. S pomocí čarodějky a duší mrtvých válečníků chtějí spiklenci najít ztracený meč a svrhnout šóguna. Když osud vloží Ostří trav do rukou ronina Usagiho Yojimba, tento samuraj bez pána se ocitne přímo uprostřed vražedného boje o nabytí obávané čepele. To vše však bledne vedle možnosti, že by meč padl do rukou démonického válečníka Jeiho!... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Grasscutter , 1999

Delphín
26.12.2020 5 z 5

Při prologu jsem trpěl, nebavilo mě to. Muselo to ale být, aby čtenář pochopil, co to vlastně ten meč Ostří trav vlastně je. A až si Stan vytvořil základní půdu, postavil na ní další naprosto senzační příběh Usagiho! Ukazuje se tu hned několik postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají a dohromady fungují naprosto skvěle. Užil jsem si hlavně dobrodružství oněch intrikánů ale i návrat Jeie a mojí oblíbené Tomoe. Když opomenu onen pro mě ne moc dobrý prolog, stává se z toho nejlepší Usagi, kterého jsem zatím četl!

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Vtipný a čtivý komiks. Moc se mi líbila.
PS :Nejlepší je Gen.

jarynek
09.10.2018 5 z 5

Jediný rozsáhlý příběh, jehož kořeny jsou zasazeny v krátkých povídkách uvedených v předchozích dílech Usagiho. Ale kdo si má všechny ty drobnosti pamatovat:). Z této knihy jasně vyplývá, že Usagimu sluší příběhy krátké vypointované stejně jako rozsáhlá vyprávění.

Atlantis
21.06.2018 3 z 5

Je mi jasné, že budu se svým názorem v menšině, ale Ostří trav mě prostě nebavilo. Ještě než skončily všechny epilogy (kterých je asi pět), tak už jsem se ztrácel v názvech a jménech a meč jako takový mi prostě nepřišel jako dostatečně tažné téma pro celou knihu. Já mám asi radši Usagiho epizodického.

Mercatino
17.06.2017 5 z 5

Tak v tomto díle už mě pan Sakai vyvádí z normální rovnováhy. Začínám Usagiho absolutně zbožňovat, vždyť už to dostává doslova epický rozměr. Přijde mi fantastické, že každý díl se dá číst samostatně a přitom se tak krásně prolínají.

+ nádherně vykreslena část Japonské historie o vzniku ostrovů
+ v tomto díle tahají všichni hrdinové za jeden provaz
+ napínavé, a přes větší tloušťku než obvykle je to lahůdka

martinstefko
17.07.2016 5 z 5

Stan Sakai má pořád co vyprávět a je pořád dobrý, navíc velkou výhodou této knihy je skutečnost, že se dá číst relativně samostatně, i když znalost celé série vám dovede si užít příběh naplno. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/07/1213-usagi-yojimbo-12-ostri-trav-100.html

OldaB
09.10.2012 5 z 5

Zase pecka, silné charaktery (třeba generál Ikeda), plno zvratů a také souvislostí z legend a bájí.

Lusa
14.12.2010 5 z 5

Tato kniha byla o něco tlustčí, než jsem byla doteď u Usagiho zvyklá, takže mě i potěšilo, že jsem si i více početla.
A musím říci, že to bylo úžasné, nejvíce mě překvapil konec.