Ostří trav 2: Pouť do svatyně Atsuta

Ostří trav 2: Pouť do svatyně Atsuta https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89494/bmid_usagi-yojimbo-ostri-trav-2-pout-do--zqJ-89494.jpg 5 46 5

Usagi Yojimbo série

Mocný meč Kusanagi - "Ostří trav" - který vykovali bohové feudálního Japonska, má za sebou krvavou historii. Po mnohá staletí přecházel z ruky do ruky a rozhodoval o osudech lidí, až byl nakonec uložen k odpočinku ve svatyni Atsuta. Avšak meč uložený ve svatyni je ve skutečnosti replika určená k zmatení těch, kteří by jej chtěli politicky využít. Skutečný meč zůstává v držení válečného mnicha Sanshoba, který ví, že ho nedokáže ukrývat navěky. Pověří proto králičího ronina Miyamota Usagiho úkolem vrátit pradávnou zbraň na místo jejího právoplatného odpočinku dříve, než padne do nesprávných rukou. Usagi, čelící na každém kroku zradě a klamu, musí vyrazit na cestu do svatyně Atsuta a předhonit dva soupeřící klany ninjů, které se nezastaví před ničím. Usagiho šance jsou mizivé...... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Grasscutter II: Journey to Atsuta Shrine , 2001

Delphín
14.04.2021 5 z 5

Další výborný Usagi, tentokrát s dokončením velkého příběhu o Ostří trav. Je zde řada odkazů a narážek na předchozí díly, což je super ale zároveň pokud by nějaký nebožák naskočil na Usagiho zrovna tímto dílem, nebude chápat o co go. Pokud ale samozřejmě máte Usagiho načteného, tak si užijete další výbornou show s ušákem v hlavní roli.

Mercatino
17.06.2017 5 z 5

Dojezd prvního dílu Ostří trav, který nabral ještě na tempu a dramatičnosti. Smrt důležitých hrdinu, překvapení na konci jak se patří a ještě otevřený konec k tomu. Tak tomu říkám pokračování.

+ skvělé provedení druhého klanu ninju Komori ve stylu škaredých netopýrů
+ nádech Pána prstenu a putování společenstva je v tomto díle opravdu cítit, stačí jen zaměnit meč moci za prsten moci

martinstefko
15.08.2016 5 z 5

Kniha "Usagi Yojimbo 15: Ostří trav II - Pouť do svatyně Atsuta" je uzavřením jednoho většího příběhu a opět je to příběh skvělý. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1136-usagi-yojimbo-15-ostri-trav-ii.html

Lusa
11.02.2012 5 z 5

Souhlasím, je to další skvělá kniha se skvělým hlavním hrdinou.
Celou dobu co jsem četla, jsem byla hodně nervózní, jak tohle dopadne.

OldaB
30.12.2011 5 z 5

Pouť meče pokračuje a jakokoliv se to zdá nemožné, Sakai opět dokáže z minima vytěžit maximum. Závěrečný boj je mistrně zvládnut. Nezdá se to, ale je to už moje patnáctá kniha s králíkem.