Uříznutá ruka

Uříznutá ruka https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82511/uriznuta-ruka-82511.jpg 3 4 2

Vzpomínky a paměti účastníka bojů "Velké války" 1914-1918, kronika prvního roku, prožitá na nepatrném úseku mezi Douai, Lille a Arrasem. Z francouzského originálu LA MAIN COUPÉE, vydaného nakladatelstvím Denoël v Paříži roku 1995 přeložila PhDr. Věra Hrubanová. Odborná redakce Jiří Kovařík. Doslov Svědectví vojáka číslo 1529 o Velké válce napsal Jiří Kovařík. Toto dílo vychází v rámci programu F.X.Šaldy na podporu ediční činnosti a na jeho vydání přispělo francouzské ministerstvo zahraničních věcí, Velvyslanectví Francouzské republiky v České republice a Francouzský institut v Praze.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Elka Press

La Main Coupée

Igor1311
28.01.2021 3 z 5

miestami veľmi zaujímavé rozprávanie o živote v blatistých zákopoch Veľkej vojny, o životných príbehoch autora a jeho spolubojovníkov, o zážitkoch so zajatými nepriateľmi, ale aj o súkromnom živote Cendrarsa. Niekedy však príliš od témy odbiehal, preskakoval do úplne iného obdobia po vojne a opisoval pre príbeh pramálo dôležité veci

učtese
26.01.2014 3 z 5

Vzpomínky autora na život v zákopech první světové války bez iluzí a sentimentu. Nejde tak ani o popis válečných hrůz, spíše poznáme Cendrarsovy kamarády a jejich život v hrozných podmínkách zákopů. Zákopy jsou nekonečné a brzy jsem se ve spleti chodeb a spojek začal ztrácet. Rovněž různé narážky na pařížský kulturní život kolem roku 1915 mi nic neříkaly.

první světová válka (1914–1918) vzpomínky

Blaise Cendrars