Uranový gulag

Podtitul: Jáchymovské peklo Vzpomínky politických vězňů na utrpení při práci v Jáchymovském uranovém dole. Titul Uranový gulag - Jáchymovské peklo přináší vzpomínky politických vězňů na hrůzy a utrpení, jež zažili při práci v Jáchymovských uranových dolech. Nejednoho čtenáře ohromí, čeho všeho jsou lidé schopni; brutální jednání dozorců a bachařů s vězni bylo smutnou samozřejmností. Vzhledem k těmto poměrům tedy nebylo rozdílu mezi gestapáky a esesmany v německých koncentračních táborech a příslušníky státní bezpečnosti či jiných jednotek v komunistických koncentračních táborech. Metody byly stejné, avšak v případě komunistické zlovůle šlo o naprostý výsměch spravedlnosti a lidskosti, kterou tato strana po léta hlásala. Čtenář si může položit otázku, zda se takto mohli chovat lidé, Češi k Čechům a Slováci k Slovákům k sobě navzájem. Je smutnou skutečností, že tomu tak doopravdy bylo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97711/uranovy-gulag-97711.jpg 416
Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
veruskaveve
12.05.2017

O této problematice mám trochu načteno, ale nikdy z žádné knihy na mě nedýchal takový odpor autora k záporným postavám a celé době. Tak strašná nenávist byla až hmatatelná a každou chvíli skoro stejnými slovy opakovaná. Jinak nelituji utracených peněz za knihu.

DominaCZ
14.01.2016

Nějak nevím, jak tohle hodnotit...Nezažila jsem, nevěděla jsem o tom, ale podle tohoto bych určitě nesoudila celý komunistický pozdějšky. Ta doba pořád ještě víc dala než vzala, a když se zamyslíme nad dnešní dobou, je to xkrát horší a tohle se děje taky. Ty jistý praktiky se mi zdály dost přitažený za vlasy no... nevím.

simonabr
05.06.2014

To by měla být "povinná četba" pro všechny voliče KSČM, aby si do dalších voleb pořádně rozmysleli a uvědomili, komu to vlastně dávají svůj hlas. Já vím, že už tam nejsou ty zrůdy z padesátých a šedesátých let, ale přece jenom je to pořád stejná strana, která v naší zemi napáchala tolik nepotrestaných zločinů a zničila spoustu nevinných lidských životů a celých rodin, že je mi z toho špatně jen při čtení, hrdinové nejen této knihy, ale všichni političtí vězni a komunisty pronásledovaní, si zaslouží úctu každého z nás.
Navštívila jsem Jáchymov i Vojnu u Příbrami, vřele doporučuju, ikdyž nic veselého to zrovna není, člověk vidí lágry a podmínky v nich na vlastní oči, ale na tuto naši historickou etapu by se nemělo zapomínat.