Uprdelismus

Uprdelismus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461421/bmid_uprdelismus-EwI-461421.jpg 4 270 77

Autor poznal všechny možné příručky k lepšímu životu, k němuž mají pomáhat různé meditace, cviky či dechová cvičení. Proti tomuto trendu se však obrátil a řešení našel v obráceném gardu. Podle něj je mnohem účinnější mít všechno u prdele. Proto také vymyslel svůj novotvar, který v knize rozvíjí. Až se postupně naučíte věci okolo nevnímat tak vážně a dokážete se nad ně jednoduše povznést, teprve tehdy docílíte opravdové osobní svobody.... celý text

NightShade
NightShade
31.01.2023 2 z 5

Skoda jen, ze se autor hodne inspiroval knihou dumyslne umeni jak mit vsechno u prdele. Proto nemuzu dat vic nez dve hvezdy.

luckomar
luckomar
24.01.2023 2 z 5

Za první část knihy dávám 2 hvězdičky...zbytek knihy se z mého pohledu nedal moc číst.

michaela.22
michaela.22
08.01.2023 5 z 5

Jedna z několika knih, která by si zasloužila být v povinné četbě. V dnešní složité době nás tato kniha dokáže navést na cestu sebepoznání a seberozvoje. Spoustě lidem dokáže pomoci aniž by čtenář musel se vším z knihy souhlasit. Mě dala hodně a hodlám se k ní vracet. Kniha se četla dobře a rychle. Doporučuji.

lacinq
lacinq
05.01.2023 1 z 5

Souhlasím s komentářem jakub8854. Popravdě...je to proste snůška "keců". První část knihy ještě jde, protože se jedná o souhrn myšlenek někoho jiného, což autor přiznává. Budiž. Ale pak se to už nedá číst, pan autor se je příliš zahleděný do sebe a měl by se zamyslet nad tím, zda peníze za knížku a jeho ego jsou tak důležité, aby případně někomu uškodil svými neodbornými radami. Autor je arogantní "samožer", který si i protiřečí. Ano, pár lidem jeho knížka prý pomohla, to nepopírám. Název knížky je vyloženě marketingový tah a popravdě smajlíky v knížce, případně vulgarismy dokládají pouze autorovu neschopnost použít argumenty, případně předložit text, který je sám o sobě dostatečně hodnotný, aby se podobných berliček dalo vyvarovat.

jakub8854
jakub8854
29.12.2022 odpad!

Pár dobrých střípků, ale celkově ezo-bullshit.

Knížka obsahuje pár praktických tipů, které se můžou hodit každému do života. Akceptovat své emoce, umět se zdravě nasrat atd. Zvláště první půlka knížky mi přijde produktivnější.

Ale zbytek jsou čisté ezoterické a i často nebezpečné kraviny. Autor se přiznává že vychází z magie a energií a různých alternativních a new-age směrů. Tvrdí, že k tomu aby člověk mohl být psychicky v pohodě (="uprdelista"), potřebuje věřit v reinkarnace, v karmu a ve vyšší bytost (ideálně Boha).

Autor zavrhuje moderní medicínu, zavrhuje moderní, vědecky podlouženou, kognitivně behaviorální terapii.

Autor propaguje pasivní agresi. Kapitoly o přijetí hněvu jsou sice fajn, ale jeho praktické rady potom, kde doporučuje namísto říkání věcí narovinu tvářit se nasraně a mít ohěň v očích, jsou opravdu hloupé. Autor dovednost tvářit se nasraně, aniž by ale cokoliv řekl (ano, toto je definice pasivní agrese) považuje za jednu ze svých nejlepších dovedností.

A co mě taky rozhodilo, byla kapitola, kde popisoval, že jedna jeho kolegyně dostala v práci příležitost připravit pro ostatní kolegy workshop o soft-skills (její oblíbené) téma. Autor si stěžuje, že kolegyně do workshopu zahrnula i praktická cvičení kromě výkladu (vážně?) a nakonec za svůj největší úspěch považuje, že dokázal před očima dané nesebejisté kolegyně, všechny její připravené materiály hrdě hodit do koše. A autor se diví, že to kolegyni ranilo.

To, že se autor několikrát vychloubá, jak provozuje svou soukromou konzultační praxi a pomáhá lidem s velkými osobními problémy mi přijde spíše smutné, protože od takového člověka bych si upřímně osobně poradit nenechal. Věřím, že jeho přesvědčení jsou škodlivá a že spíše autor by potřeboval sám terapii (kterou osobně zavrhuje).

Andyska007
Andyska007
03.12.2022 3 z 5

Knihu jsem po přečtení dala dceři, aby jí třeba myšlenky J. Mendela trochu pomohly.

Gracian1964
Gracian1964
30.11.2022 4 z 5

Zaujímavá kniha. Prečítal som si ju a niečo si z nej aj zobral. Okrem iného som sa dozvedel, že som hypersenzitívny, ha. Aj to je niečo, nie? Budem pracovať na tom, aby som mal nepodstatné veci u prdele.

sara2965
sara2965
06.11.2022 4 z 5

Na základě instagramu jsem si koupila od Honzy knihu. Mě se líbila , s myšlenkami se ztotožňuji. Místy malinko přehnané duchovno, ale je to individuální.

Peyka
Peyka
17.10.2022 3 z 5

Takovouhle literaturu mám ráda, když je dobrá. Nikdy nečtu najednou, nechávám si to po částech, jinak to pořádně nevstřebám.
Autor má dobré postřehy a užitečné rady. Jedna z lepších motivačních knížek.

Sablu
Sablu
09.10.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Četla jsem ji po chvilkách, protože kdybych ji přečetla jedním tahem, spoustu věcí zapadne, nebo nevyzní tak, jak bylo třeba.

Peleus
Peleus
02.10.2022 3 z 5

Jan Menděl často cosi "vypustí", aby to cosi následně složitě obhajoval a neustále dokola vysvětloval. Nejde o to, že by se jednalo o hloupost. Naopak, často s ním i souhlasíte. Evidentně to myslí dobře. Jenomže absencí jasné logické struktury si zbytečně podkopává nohy a znedůvěryhodňuje vlastní dílo.

Symbolem tohoto zmatku je i název Uprdelismus. Na jednu stranu horečně vysvětluje, že to nemyslí jako apatii a lenost. Na druhou stranu není schopen vytýčit, kam až sahá. Na jednu stranu dělá velké "fuj" směrem ke korporátu a naleštěným reklamním bezobsahovým bublinám, na druhou stranu si volí název, který je dělaný přesně v tomhle duchu, tj. "catchy"/"clickbait".

Myšlenky z této knihy měl autor nejprve nechat pořádně uležet. Pořádně setřídit. Něco pořádně seškrtat, jiné pořádně rozvést. Teprve pak dávat do tisku.

vejnar
vejnar
23.09.2022 4 z 5

Dárek k mým čtyřicátinám od Moniky z práce. Kniha se mi líbila, vypsal jsem si z ní několik citací!

Není to majetek, zdraví, postavení, ani nic jiného, co nás činí šťastné. Je to stav naší psychiky - to jediné můžeme v životě úspěšně ovlivňovat, aniž by záleželo na vnějších faktorech.

K vytouženému cíli vás dovedou vůle, víra a vytrvalost, ne slepě vynakládaná býčí síla, která není ochotná ustoupit a vyčkat.

Rozumově si namluvíme, že musíme udělat to či ono, protože to je objektivně správné, a přitom zcela ignorujeme své pocity, které nám, když se utišíme a umíme jim naslouchat, vždy prozradí, co dělat a na co se vykašlat.

Brát něco zodpovědně neznamená brát to vážně. A už vůbec to neznamená, že když někdo něco bere vážně, dělá to lépe než ten, kdo to bere s lehkostí. Myslím, že často je to naopak.

Uprdelista je člověk vědomý a moudrý. Pochopil, že vnější svět nezmění, a tak se naučí mít ho u prdele; tím získá mnoho času, energie a prostoru k tomu, aby pracoval sám se sebou a změnil se a ovlivnil tak celý svět. :)

JKDelaney
JKDelaney
20.09.2022 3 z 5

Jako proč ne. Takový zvláštní buddhismus pro Evropu. Je ale pravda, že celou dobu čtení mi bylo “něco” nesympatické.. nevím co.

Kabuky
Kabuky
11.09.2022 odpad!

Hnusné.

klara.franta
klara.franta
30.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Knihu mi koupil přítel s úmyslem, aby se ze mě stal uprdelista. Bohužel, po dočtení této knihy se ze mě uprdelista asi nestane. Z knihy si odnáším hlavně to, jak je mi autor nesympatický, popisuje se jako osoba vysoce citlivá, která se pomocí meditací dostává do zenu, díky karmě mu vše padá vše k nohám samo, hází lidi stejného povolání do jednoho pytle a odsuzuje tím všechny doktory, že svou práci dělají špatně na základě jeho jedné špatné zkušenosti. Je to člověk, který jak se zdá, umí od hypnózy úplně vše. ''Pokud nevěříte v reinkarnaci, můžete se stát uprdelistou, ale budete to mít těžké.'' Tyto názory jsou pro mě v motivační knize dost odrazující. Prostě mi toto celé nesedlo. Abych jen nekritizovala, v knize se najdou i myšlenky užitečné. Je určitě nad zlato, nebrat si v našem životě věci osobně, zbytečně se nestresovat věcmi/lidmi/situacemi, které nejsme schopni ovlivnit apod. Nesledovat 24/7 média a své telefony, umět vypnout a meditovat.

goodness
goodness
24.08.2022 odpad!

Tohle je taková nuda…nechápu co je na této knize tak vychvalované. Spousta opakování, vaty ve větách a prázdných stran, že to asi ani nedočtu…většinu času mě odpoutávají moje myšlenky. V knize není žádná přidaná hodnota, autor mi od začátku nesedí. Slovo uprdelismus už mi leze krkem. (Update nedočtu to ani náhodou končím v půlce a dávám průchod hněvu na tuto knihu! Drakaris!)

Carl
Carl
09.08.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostal díky Honzově instagramu, protože jsem v poslední době často viděl jeho příspěvky, které se mi líbily a začal jsem ho sledovat. Po nějaké době se mi samozřejmě jeho kniha Uprdelismus dostala silně do povědomí a čím dál víc jsem si ji chtěl přečíst. Moc jsem se na ni těšil po reakcích lidí na sociálních sítích, ale na druhou stranu se bál, aby to nebylo zklamání. A nebylo! Honza mi velmi často mluví z duše a poměrně výrazně jsem se našel i ve vyprávění jeho příběhu. Kniha je velmi moudrá a poskytuje rady, myšlenky a pohled na svět, který podle mě dnešní doba tak zoufale potřebuje. Vše je psáno velmi přirozeným stylem a mně se kniha četla opravdu dobře. Dá se říci, že jsem ji zhltnul jedním dechem. Díky za ni, teď přichází pro mě ta nejtěžší část.. a to snažit se, aby se informace z knihy přenesly také v co největší míře do praxe a každodenního žití. Přeju Vám všem, aby se vám to dařilo co nejlépe! Zároveň to mám ale trochu u prdele, protože to už není v mých silách ;).

Dagmar76
Dagmar76
03.08.2022 5 z 5

-ismus, který by měl být povinný.

Kikulka97
Kikulka97
26.06.2022 4 z 5

Motivační knížky mě příliš neberou, ale toto mi přijde jako fajn zdravá dávka selského rozumu, kterou stálo za to si přečíst.

Stephanie92
Stephanie92
04.06.2022 4 z 5

Ukázka, jak by asi měl a mohl vypadat způsob života. Knížka mi dala jiný pohled na spoustu věcí. Hodně věcí jsem si uvědomila. Hlavně jsem se v tom našla. Teda ne úplně ve všem, nejsem až tak zapálená do duchovní cesty a na boha nevěřím. Sice ze začátku mě kniha ztrhla natolik, že jsem hltala každou kapitolu, ale ke konci už tak moc ne, ale i tak nemám problém, vám knihu doporučit. Opravdu si v ní každý najde to co chce, pokud chce.