Uprchlíci, Michelangelo & zvědavá milionářka

Uprchlíci, Michelangelo & zvědavá milionářka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42465/bmid_uprchlici-michelangelo-aamp-zvedava-Ye5-42465.jpg 4 20 2

Dobrodružství třináctileté americké dívky Klaudie a jejího mladšího bratra, kteří utekli z domova a za cíl své cesty si vybrali Metropolitní muzeum umění v New Yorku. Tam pátrají po tajemství záhadné milionářky...

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

From the Mixed-Up Files of Mrs. Basil E. Frankweiler , 1976

Ran
27.06.2018 4 z 5

Nejvíce se mi líbilo řešení záhady sošky, kterou muzeu věnovala milionářka. Bylo to příjemné a odpočinkové čtení.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Tohle je, drahý Saxonbergu, moje oblíbená dětská knížka, o dvou dětech, jedenáctileté Klaudii a devítiletém Jamiem, kteří utečou z domova a schovají se v Metropolitním muzeu v New Yorku. Tam narazí na sošku anděla, o které panují dohady, jestli se nejedná o práci Michelangela Buonarrotiho. V noci, když je muzeum prázdné, Klaudie zjistí, že zespoda je na sošce vyryto písmeno M. Rozhodne se vypátrat milionářku, která sošku muzeu věnovala. ___ Skvělý detektivní příběh pro děti naprosto ideální, vůbec na tom není poznat, že E. L. Konigsburgová knihu napsala již v roce 1968. Když nad tím tak uvažuju, tak to ale poznat jde. Dnes jsou totiž prostě všude bezpečnostní kamery a schovávání se v muzeu by dneska prostě nikomu neprošlo. Kniha byla dvakrát zfilmována, ale nikdo to, koukám, neviděl: http://www.csfd.cz/film/27344 a http://www.csfd.cz/film/27283-tajemny-andel-pani-frankweilerove/ .

1995  86%Uprchlíci, Michelangelo & zvědavá milionářka
1996  67%Čarodějka Jennifer