Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 865 260

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

Alkestis
01.07.2022 3 z 5

Byla by to super kniha o 250 stranách, ale v tomto stavu to místy vypadalo, jako když je autorka placená od počtu stran. Mnoho zbytečných pasáží, sem tam chybně slovosled (ale to byla asi chyba překladatele). Jinak téma super.

Gracinka
06.05.2022 1 z 5

Moje třetí kniha od této autorky a jsem si jistá, že poslední. S každou další je to větší a větší nuda. Píše sice příjemně, ale děj naprosto žádný. 455 stran a do 62.kapitoly se nedělo absolutně nic.

Jana_Hlus
17.04.2022 4 z 5

Zvláštní kniha, patří mezi ty, kdy mám pocit, že jsem četla asi něco jiného, než ostatní. Z této si beru zejména to, že člověk, pokud ví, že jde správným směrem, by měl zkoušet brát za kliku dveří, i když se předtím již několikrát přesvědčil, že dveře jsou zavřené. A ten závěr? Osobně jsem ráda, že konec byl právě takový, jaký byl (skoro jako bych viděla autorku se usmívat), napsala knihu s pozitivním přesahem, navíc, až takový „hapík“ to nebyl, nebo snad doživotní boj s depresí je málo?

Biba_with_Book
13.04.2022 4 z 5

Cetlo se to dobre. Taky jsem ale doufala v nejaky zvrat, ze se stane neco necekaneho.
Konec mi prisel takovy unyly, misty preslazeny. Rekla bych takovy lepsi prumer.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Autorku mám ráda, ráda jí čtu a vždy vyhlížím každou její knihu. Tato byla opět velmi čtivá, perfektně vykreslené postavy, ale námět a příběh jako takový nebyl tak úplně šálek mojí kávy.

Ulala
05.03.2022 4 z 5

Skvělý námět a velmi mně bavil styl autorky. Naše vnitřní "já" je skryto někdy velmi hluboce a autorka se je pokusila na příkladech hlavních postav odhalit. Snad jen slovy autorky: "Dejte si pozor, komu se svěříte do rukou".

Ráčkajda
04.03.2022 4 z 5

Dočteno. Ze začátku jsem se nemohla začíst, chvíli mi trvalo než jsem si zapamatovala kdo je kdo, ale pak mě to chytlo a byla jsem zvědavá jak to dopadne.

Renca.ch
20.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Zvláštní kniha i námět, podle předchozí autorčiny tvorby jsem čekala psychothiller, ale jednalo se spíš o psycho román, od poloviny se kniha četla dobře, pořád jsem čekala nějaký napínavý překvapivý zvrat, ale ten se nedostavil, souhlasím s ostatními, že konec zklamání, přeslazený jak z Hollywoodu :)

hannina
17.02.2022 4 z 5

Devět lidí se sešlo v lázních, aby transformovali svůj život. Z různých důvodů dospěli k tomu, že potřebují pomoc a jednoho krásného dne se ocitli v Domě pohody, kde se jich ujímá "Velká Máša" se svými pomocníky. Mášiny svérázné experimentální metody se jaksi zvrtnou a naše skupinka se dostává do situace, jejíž zvládnutí vyžaduje od každého nasazení veškerého potenciálu, který v sobě má. Cíle však bylo dosaženo. Z lázní se do svých domovů vracejí přece jen tak trochu jiní..... Docela dobré, byť s hollywoodským koncem, i když ho těm lidem fakt přejete.

Evaho73
09.02.2022 5 z 5

Fantastické čítanie s množstvom napätia, ktoré vrelo odporúčam.
Páčil sa mi nápad dať do kopy skupinu neurotikov, kde každý má svoje dôvody pre túto diagnózu.
Príbeh o šialenstve a nešťastí v liečebni, kedy sa ľudia, ktorí majú málo spoločného, ​​ocitnú v okolnostiach, v ktorých si vytvárajú nečakané putá a prechádzajú nečakanými premenami, je plný štipľavého humoru. Postavy sú podľa mňa veľmi dobre vykreslené, zreteľné a hlavne sa ďalej, vzhľadom na pobyt v liečebni, vyvíjaja ich charakter, čo mňa bavilo asi najviac. Za niektorými postavami, sú srdcervúce príbehy, pri ktorých sa ku koncu odhalia ich dôvody. Osobne mi tento román veľmi uspokojil moje čitateľské chuťky.

yetti09
19.01.2022 1 z 5

První kniha od autorky a na dlouhou dobu poslední.
Pane jo, to bylo opravdu zlé. Nalákala mě zajimavá anotace, bohužel potenciál zůstal nevyužit. Kniha je plná zbytečných dialogů a nesympatických postav. Děj by se dal s přehledem smrsknout na polovinu. Měla jsem problém knihu dočíst...

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Velmi dobrý příběh, postavený na vykreslení charakterů jednotlivých postav v uzavřeném prostoru. Napínavý, čtivý. Autorka nezklamala.

martineden
16.12.2021 4 z 5

Skvělý příběh, moc mě bavil styl psaní autorky a hlavní postavy, hlavně Frances. Škoda těch několika posledních stránek, přišly mi jak, kdyby autorce někdo přikázal přepsat konec, aby se to dobře prodalo Hollywoodu. Ale knihu rozhodně doporučuju.

veronika4937
22.11.2021 5 z 5

Tak tohle byl úlet, ale musím říct, že mě knížka bavila. Čekala jsem všechno možné, jak se děj vyvine, ale tohle opravdu ne. Liane Moriarty mám ráda a opět mě nezklamala, i když po přečtení recenzí jsem se trochu bála - naštěstí zbytečně.

Adell-ka
09.11.2021

Bohužel nedočteno. Zpočátku mě to docela bavilo, ale téměř v polovině knihy jsem usoudila, že děj je takový nijaký a že je mi v podstatě jedno, jak to s postavami dopadne, takže jsem knihu odložila s tím, že bych si stejně za měsíc nepamatovala o čem byla a tudíž nemá cenu ztrácet nad ní čas. Od autorky se mi velmi líbily Sedmilhářky, ale tohle bylo zklamání.

Aghatte
07.11.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejkýčovatějších knih, co jsem v poslední době četla.
Autorka je výborná spisovatelka, psát opravdu umí, zbožňuji její jazyk, a její postavy mě baví, zdejší jsem si přímo zamilovala, všichni byli kouzelní. Prostředí, okolí a příroda úchvatné.
Knihu jsem si dávkovala, aby mi chvilku vydržela. Nejsou tam žádná hluchá místa, děj plyne, život plyne, ztráty, nálezy, vítězství, prohry, výhry....
Nemám absolutně žádné zkušenosti s žádnou drogou, ani "neškodnou", ale stavy zde popisované byly vesměs laskavé, dojemné, legrační, láskyplné. ( A samozřejmě je to neomluvitelné, nijak to neschvaluji, ale je to neotřelá zápletka)
Poslední krátké kapitoly jsem systematicky probrečela.

Pobavilo mě, když 52 letá paní usnula při meditaci a 20 letá dívka si pomyslela: "staří lidé potřebují hodně odpočívat, nebudu ji budit " :-D

Tereza0107
01.11.2021 4 z 5

Od této autorky jsem naposledy četla Šílené výčitky a knížka na mě moc dojem neudělala. Proto jsem šla do čtení s určitými předsudky. Ale Úplně cizí lidé byli překvapivě fajn. Lehce se to četlo a ač tu nebyla žádná velká zápletka knížka hezky plynula. Široká škála postav a postupné odhalování důvodů proč vlastně přijely do Domu pohody čtenáře udrží zaujatého.
Takže za mě ano, příjemná knížka.

WaN635
22.10.2021 4 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Kniha plynula v pomalejším, ale smyslu dávajícím tempu. Mám ráda knihy, kdy se postupně dozvídám o životě postav další a další skutečnosti.
Úplně jsem se s postavami sžila a jsem si jistá, že bych se podřídila i já pravidlům Domova.
Konec dobrý, všechno dobré :)

cca
14.10.2021 4 z 5

Souhlasím s tím, že knize něco chybí. Pořád jsem nějak čekala, že všechno směřuje ke strhujícímu závěru, který se bohužel nakonec nekonal. Nicméně tady bych použila větu: "Cesta je důležitější než cíl." Náhledy do životů různých lidí, jejich problémů a názorů mě prostě bavily. Autorka dokázala jednotlivé linie dobře zpracovat a nebýt toho nemastného, neslaného konce, dala bych plný počet.

domihruzkova
14.10.2021 4 z 5

Souhlasím s ostatními komentáři, že to bylo zvláštní. Sama jsem se při čtení tak trochu cítila jako v Domě Pohody - děj plynul pomalu, nic moc se nedělo, menší zvrat a najednou byl konec :D