Kousnutí páteční noci

Kousnutí páteční noci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188487/bmid_kousnuti-patecni-noci-N7z-188487.jpg 4 369 39

Upíři z Chicaga série

Deset měsíců poté, co upíři odhalili smrtelníkům v Chicagu svou existenci, si coby celebrity užívají pozornost hodnou hollywoodských hvězd. Jakmile se však lidé dozvědí o jejich Mejdanech – hromadných večírcích, kde upíři hodují a kam si za tímto účelem vodí smrtelníky jako dobytek – začnou obyvatelé města brousit kůly. Nyní záleží na novopečené upírce Merit, aby se znovu spojila se svou snobskou rodinou a fungovala jako prostředník mezi lidmi a krvesaji, a aby další nechutné detaily upířího života nepronikly do médií. Někdo si však mír mezi nimi nepřeje – někdo, kdo v sobě chová dávnou zášť…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Friday Night Bites , 2009

petra4080
16.01.2017 3 z 5

Pro mě je to zábava, vypnu a odreaguju se - čte se opravdu samo.

Pasadenka
30.11.2016 3 z 5

Není mnoho, co se dá o této knížce říct. Jak tu bylo napsáno, hlavní hrdinka se přerodí ze zaskočené školačky do zamilované školačky. Co je však pozitivní, tak to je přístup, jakým autorka odkrývá celý svět. No i tato knížka se jak mnoho jiných vyznačuje zkratkovitostí, která mě v tomto případě už unavuje.

Není to vysloveně špatné. Drží se to svého standardu, někdy je to i vtipné, ale co na plat. Je to nuda. Osobně mi to přijde takové uplácané, aby byli peníze. Uvidíme, s čím se autorka vytasí příště.

A aby to vše neznělo příliš negativně, musím říct, že některé pasáže byli dobré, některé scény stáli za to a i to málo chemie a kouzel, se kterými se autorka snaží pracovat smysluplně, mě u čtení těšili. :)

LordBusiness
12.10.2016 3 z 5

Lepší než první díl, oddechové, jednoduché, nenáročné čtení

Katrinity_97
18.09.2016 2 z 5

Stejně jako první díl, i druhý byl pro mě oddechovým čtením. Je to ten typ příběhu, u kterého člověk nemusí nijak extra přemýšlet, a tak nevadí, když sem tam něco přeskočíte, protože se k tomu autorka brzy vrátí a uvede Vás do obrazu.
To, že se objeví někdo z Meritiny lidské minulosti je dobře, alespoň podle mě, protože se dozvíme něco málo o tom, jaký byl její život v dobře postavené rodině, která se obklopovala jen dobrou společností.

Přesto mě ale Merit zklamala. V prvním díle byla tvrdohlavou a neoblomnou mladou ženou, která se odmítala podřídit svému Mistrovi a jeho pravidlům. Teď se z ní stala uhihňaná puberťačka, která nemá ani tušení, co vlastně chce, a která se nemůže zbavit hříšných myšlenek o svém Mistrovi, kterého jen tak mimochodem naprosto nemůže vystát. Chybí mi stará Merit, která věděla co chce, alespoň trochu. Snad se nám brzy vrátí.

(http://katrinity-crazybookshelf.blogspot.cz/2016/09/recenze-kousnuti-patecni-noci-upiri-z.html)

Damon
15.07.2016 5 z 5

Znova skvelé čítanie. Ani sa neviem rozhodnúť, ktorá knižka bola lepšia.. obe boli proste skvelé. Chudák Morgan, no.. ale myslím, že je lepšie, keď vás žena, ktorú chcete "odkopne", než by s vámi mala byť a necítiť to isté, čo vy (a to vravím z vlastnej skúsenosti). Ethanovi nezávidím tých zradcov.. už som zvedavý, koho dalšieho Celina ovplyvní v dalšej knihe :D

LilianaFalcon
09.07.2016 5 z 5

Aneb jak jsem si stihla Merit oblíbit za necelých 24 hodin - dva díly série... Dost mi to připomíná ty lepší z knih od Richelle Mead, nepůsobí to šroubovaně ani vyumělkovaně, prostě to plyne a já jsme fakt zvědavá.
Tentokrát mi tam aspoň nepřišlo,že je těch hrubek a špatných překladových slov tolik,...
PS: Co si budeme, jsem hlavně zvědavá na Ethna a Merit ;-)

ElisR1
08.06.2016 4 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc, ale i tenhle nebyl špatný. Jsem zvědavá na pokračování.

Alena_S
24.05.2016

Co mě při čtení přímo kouslo: "Zkratka Řádu čarodějů je ČUMAK?" - "...A taky se tím vysvětluje, proč se tomu řadši říká Řád." :-D

trynitrix
28.03.2016 4 z 5

Tak opět další upíři problém vyřešený :-D I když tady v tom díle hodně bylo "dusno" tak nějak mezi všemi bylo to jen tak tak :-D jen mi bylo líto Morgana i když mi tam trošku něco na něm nesedí že by on nebo někdo z Navarrijskýho domu nebyl Celiinim spojencem? Mno necháme se překvapit v dalším díle. A Ethan ten si nakládačku zasloužil :-D škoda že neměl po ní žádný následky :-D Merit fandím :-D

Turante
19.03.2016 5 z 5

Opět super díl s Merit, miluji ji čím dál víc :-D Rozhodně se nemůžu dočkat pokračování!

Jass
25.02.2016 4 z 5

Jednu věc nechápu... Jak někdo může v jednom odstavci o někom napsat, že je bruneta a vzápětí se odvolávat na její uhlově černé vlasy? Opět se vloudilo několik chybek, ale pořát to autorce žeru.

ala.mihalikova
28.07.2015 5 z 5

Nádherné pokračování. Četlo se mi to opět samo. Byla jsem napnutá a zvědavá, jak to skončí. Trošku mě mrzelo, jak se vyvíjí její vztahy s přáteli, ale to k tomu prostě patří. Docela mi v tomhle díle chyběly situace s Mallory a Catcherem. Závěr byl pro mě hodně napínavý. Ale knížka se mi moc líbila a vrhám se na další díl.

julliette
27.04.2015 5 z 5

Je to krásné pokračování, jen mě trochu zamrzelo, že Merit dala Morganovi kopačky. S Ethanem mají napjaté vztahy. Vyšetřují případy, jak t mejdany, tak i výhružky. Celinu propustili lochu. Merit se pak s Ethanem do půl minuty líbali, pak mu řekla že je to chyba. Když byla na stráži, napadla ji Celina, která jí dokončila proměnu, protože Merit a její upírka do sebe nesplynuly. Až teď. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. .D

Dandulka
20.03.2015 5 z 5

I tento díl se mi moc líbil a těším se na ten další a doufám, že ho přeščtu jedním dechem jako tento.

Janičta
31.12.2014 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
Lepší než předchozí díl.
I když mi pořád nesedí postavení Merit coby Ochránkyně, je v tomhle díle aspoň k něčemu. Konec vztahu/nevztahu s Morganem se dal docela předvídat. Nevím, co tohle spojení knize dalo.. pokud nepočítám pár žárlivých pohledů jednoho Mistra upíra...
Nejsem si jistá, jestli někdy v budoucnu autorka vymyslí jinou zápornou postavu,než neporazitelnou Celinu, kterou všichni zbožňují (vždyť i Voldemort se bál Brumbála) a nikdo na ní nemůže... vždyť ona je tak úúúžasná a protiváha nikde, protože Merit toho umí pořád hodně málo a navíc není obyč upírka, ale bůh ví co...
Musí se autorce nechat, že trest pro Merit na konci knihy mě rozesmál :-)

Laf
13.11.2014 5 z 5

Čekala jsem od téhle knihy rozhodně víc akce. Úplně špatné čtení to nebylo, na to je dobře napsaná, ale něco tomu chybělo... I tak to bylo super pokračování :)

lanusinka
18.10.2014 3 z 5

Jako nebylo to úplně špatné, ale Merit je mi hrozně nesympatická a připadá mi jako hrozná fňukna...

Betnka81
17.09.2014 5 z 5

Tato kniha je naprosto super, splňuje vše co má kniha mít .Doufám ,že dlaší díl výjde co nejrychleji , jinak se asi zblázním !!! :D

Maragad
06.08.2014 4 z 5

Kousnutí páteční noci nám ukazuje, že ne vždy musí být druhý díl nutně horší, nežli ten první. Zde je to totiž právě naopak, je vidět, že Chloe Neill zapracovala na ději a druhý díl byl oproti tomu prvnímu opravdu o něčem. Děj už není tak naivní s jednoduchou zápletkou, ale je to propracovaný příběh, který je napsán velmi čtivu formou. Tento díl není postaven jen na vzájemném jiskření mezi Merit a Ethanem, ale naopak je jejich vztah spíš na pozadí děje, kdy čtenář je neustále napínám, kam se vztah vyvine.

upíři městská (urban) fantasy

Chloe Neill
americká, 1975
2014  80%Holky někdy koušou
2014  83%Kousnutí páteční noci
2015  87%Dvojí kousnutí
2016  86%Mrazivé kousnutí
2015  84%Na ostří špičáku

Kniha Kousnutí páteční noci je v