Upíří pasti

Upíří pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30365/upiri-pasti-30365.jpg 3 34 7

Victor Gischler potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku autorů, kteří dokáží vytvořit zběsilý a bláznivý příběh plný neuvěřitelných situací a nekompromisně drsných scén. Tentokrát čtenářům namíchal silný fantasy koktejl, do kterého přidal všechny prvky, které bychom od tohoto žánru očekávali - setkáme se s upírem, vlkodlakem, kouzelníky a čarodějkami, duchy i alchymisty hledajícími tajemství nesmrtelnosti. Překvapí nás také po zuby ozbrojení kněží a jeden rabín, jenž se vyzná v černé magii. * Hlavním dějištěm je Praha. Hlavní protagonista románu, univerzitní student Allen, je pověřen úkolem asistovat profesoru Evergreenovi při výzkumu o Kafkovi v Praze. Velmi brzy ale zjistí, že to, po čem chce profesor v našem hlavním městě pátrat, nemá s literaturou nic společného. Jde mu totiž o samotný kámen mudrců, pocházející z dob vlády císaře Rudolfa II., který si s jeho pomocí chtěl údajně zajistit nesmrtelnost. Kdo máte rádi černý humor, parodii na žánry fantasy a horor, absurditu, ale také „drsnější" ráz, krvavé i erotické výjevy, tomu by neměla tato publikace uniknout.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Plejáda

Vampire A-go-go , 2009

ivca84
21.07.2019 3 z 5

kniha ma dobry namet ale chvilemi je docela zamotana
libila se mi kombinace z minulosti a soucasnosti

zuzana4291
18.10.2015 3 z 5

I když se děj odehrává v Praze, což českému čtenáři určitě lichotí....tak přeci jen začátek knihy je sice tajemný...ale je tak dlouho tajemný, až se čtenář už nudí.....autor zápletku a důvody, proč všechno je strašně dlouho zbytečně protahuje

Terva
08.06.2015 4 z 5

Strašná fotka nebo obrázek na titulní straně, to strašně odrazuje. Obsah je však velmi povedený. Krásná fantasie, spousty napětí a dobré prostředí. Takovej zdařilej alchymistyckej mix všeho možného. A možná přijde i kouzelník.

Lovebooks
01.03.2015 4 z 5

dobrá kniha a líbí se mi že je v tom Česká Republika

virdzil
05.06.2014 5 z 5

Trochu jiná než sem čekala. Kniha mě vtáhla přímo do děje. Doporučuju.

Nikolča
21.04.2014 2 z 5

Mě tato kniha moc nenadchla. Přišlo mi že autor smíchal až moc fantazie do jedné knihy. Dá se to přečíst není to nijak hrozné, ale nejspíš bych tuto knihu nikomu nedoporučila.

Kykys
30.12.2013 5 z 5

Obálka se mi nejdřív moc nelíbila, ale stejně jsem to začala číst a vůbec toho nelituju. Byla vtipná, napínavá a zvláštně propletená. Prostě doporučuju :)

upíři Praha magie

Victor Gischler