Interview s upírem

Interview s upírem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30311/bmid_interview-s-upirem-p3t-30311.png 4 536 112

Upíří kroniky série

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Paseka

Interview with the Vampire , 1976

Aniday
18.03.2014 5 z 5

mám moc ráda filmové zpracování a proto jsem si vlastně pořídila i knihu... těší mě, že jsem se v ní nezklamala - ba naopak... líbí se mi její hloubka... je plná úvah o dobru a zlu, o smyslu existence, lásky a lásky... na to konto jsem po dlouhé době znovu mrkla na film a malinko i litovala, že byly některé pasáže vynechány...

eraserhead
14.02.2014 4 z 5

kdysi před lety jsem viděl film a to snad ještě ne celý a při nějaké činnosti, takže jsem si z příběhu nepamatoval takřka nic. Byl jsem tedy na román hodně zvědavý. A k mé potěše nakonec velmi mile překvapený. Sice mi trošku vadila ta forma v podstatě rozhovoru, která stejně někde za třetinou knihy úplně zcela zmizela do pozadí, aby se (uznávám, že zajímavě) vrátila na samotném konci a postarala se o velmi výborný závěr, ale kdyby byla načrtnuta (kvůli tomu závěru) jen na začátku a pak až na konci, bylo by to myslím přínosnější, než podle mě zcela zbytečné zasahování novínáře do hrdinova vyprávění. To je nejpodstatnější slabina ani ne tak příběhu jako spíše formy. Jinak mě ale hodně překvapilo, jak je ten příběh drsný (ono ta masáž paranormálními romancemi udělá své i zpětně), že ty upíři jsou staré dobré bestie, jak je mám rád. Hodně mě rozsekala linie s Claudií, která je mnohem mladší než ve filmu. Zajímavá mi přišla pasáž, kdy se hrdinové setkají s naprosto jiným druhem upírů, mnohem divočejším a bestiálnějším a následné filosofování o upírské hierarchii. Ostatně, filosofuje se v románu skoro pořád, o životě a smrti, (ne)lidské existenci, podstatě upírství a daru/prokletí nesmrtelnosti. A to se mi na knize líbilo úplně nejvíce. Určitě se poohlédnu po dalších částech série.

xxiixxi
23.11.2013 2 z 5

Velká škoda, ale z této knihy jsem velmi rozpačitá. Nedokázala jsem se začíst a postavy mi byly krajně nesympatické a nedokázala jsem pochopit jejich činy. Dialogy dost šroubované a nedokončené a celou knihu se prolínaly časté filozofické myšlenky. Knihu jsem měla rozečtenou velmi dlouho, takže jsem se pak už i ztrácela. Pro mne velmi náročná literatura a neodpočinula jsem si u čtení. Film jsem viděla a celkem se mi líbil.

PYTYCAT
11.11.2013 5 z 5

Neoslovila mě, bylo to zdlouhavé, rozvláčné....nechytila mě... :)

Knihomolka Rů
13.10.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem musela odložit, když mě ani po přečtené polovině nezačala bavit. Docela mě to zklamalo. Pořád jsem čekala, kdy mě to do sebe vtáhne ale to se nestalo, nevím jestli se k ní ještě někdy vrátím, ale spíše ne.

leduska
07.10.2013 5 z 5

Mně se kniha líbila, četla se mi v pohodě, bavilo mě to. Bylo to asi přesně to, co jsem čekala, protože film jsem viděla, jen v knize to bylo víc o pocitech Louse.

KriKri
20.09.2013 3 z 5

Snad první knížka, u které se mi zdálo filmové zpracování mnohem lepší než předloha. Děj byl hrozně pomalý a neměl žádný spád. Ale zase jsou v knize zajímavé pasáže, které do filmu vůbec nejsou zařazeny. Pokračování si nějak netoužím přečíst.

Layss
05.09.2013 3 z 5

Knížku jsem četla hrooozně dlouho. Nedokázala jsem se dokopat k dočtení. Samozřejmě jsem film viděla a o to více se mi nechtělo do četby. Nakonec jsem byla ráda, protože kniha ukazuje celý příběh v novém světle. Některé části ve filmu vůbec nebyly a také hloubka celého příběhu ve filmu není. Takže to hodnotím kladně. Jen kniha byla dost zdlouhavá, přemýšlení hlavního upíra bylo velice proměnlivé a protáhlé :D Měla jsem tendence občas odstavce přeskakovat, ale vydržela jsem.

see_sawandrew
23.08.2013 5 z 5

Jedinečně hluboký a silný román o pravé podobě nesmrtelnosti. 90%

vikaa
16.08.2013 3 z 5

Přestože upíří problematiku nevyhledávám,tohle je upíří klasika,kterou by si měl každý přečíst. Hodnotila bych tak 3,5 - čekala jsem větší spád a míň "filozofických" úvah. Jinak ale dobrý.

pink_ivy
11.08.2013 2 z 5

Film se mi líbil, proto jsem se chtěla pustit i do knihy, protože jsem na ní byla zvědavá a teda nemůžu snad ani vyjářdit moje neskutečné zklamání. První půlka se mi ještě docela líbila, ale druhou jsem skoro ani nemohla dočíst, jak jsem se nudila. Znova už si to tedy rozhodně nepřečtu.

Gwin
10.08.2013 4 z 5

Čekal jsem trošku víc. Málo akce, moc zdlouhavé a popisné. Kdybych neviděl filmové zpracování této knihy a nikdy se nesetkal s Kulhánkovými upíry, možná bych hodnotil lépe.

monz
26.07.2013 2 z 5

Tohle bylo hodně slabé čtení. Když už se začalo něco skutečně odehrávat, autorka to spláchla max na 10-ti stránkách. Vždy jsem se nadchla, že už konečně něco začne a velmi rychle zase schladla. Poslední 20 stránek už bylo skutečně utrpení a když jsem knihu odložila byla jsem regulerně naštvaná...

Hory
13.07.2013 5 z 5

Za mě výborné čtení a poutavý příběh. Ikdyž jsem jej znal z předchozího shlédnutí filmu, opět se potvrdilo pravidlo, že film nemusí přímo kopírovat knížku a tak může nabídnout mnohem víc. Film je sám o sobě skvělý, ale to knižní předloha taky. Zajímavě zde byl vykreslen místy až homosexuální vztah upírů a jejich obětí stejného pohlaví. Jediné co mi na konci chybělo byla nezodpovězená otázka na to, co to vlastně chtěl Lestat Luisovi v té Paříží říct...nebo jsem jen nepozorně četl? :)

Thanyss
17.06.2013 5 z 5

Mezi vší tou upírskou literaturou se dnes tak těžko hledá kvalitní příběh, u kterého byste netloukli hlavou o zeď, že mě Interview naprosto nadchlo. Kdysi jsem viděla i film, ale to se nedá porovnávat. Kniha je melancholičtější, více k zamyšlení a i když je o upírech, ve finále jde jen o otázku priorit, cti, zásad a lásky v různých podobách.

Andy105
10.06.2013 5 z 5

Osobně mám ráda knihy i filmy s upíří tématikou a obojí se v tomto případě povedlo. Za mě 5 hvězdiček. :)

finka
19.02.2013 4 z 5

Líbila se mi poetičnost vyprávění a jazyk opravdu slušivý vzhledem k zromantozované představě upíra jako šlechtice :-)))
Celkově pochmurné čtení, za dlouhých zimních večerů pěkně depresivní.
Jediný případ, kdy byl film jednoznačně lepší než knižní předloha.

Lucik.823
09.02.2013 2 z 5

Uff... Dalo mi práci než jsem se konečně začetla. Začátek je opravdu slabý, ale postupně se to zlepšuje. Navíc jsem to prostě musela dočíst, protože mi zajímalo, jak to celé dopadne, protože jsem o konci neměla vůbec žádnou představu. Na hlavní postavě mě toho dost iritovalo, přišlo mi, že si občas trochu protiřečí. Mohlo tam být určitě více Lestata - záporáků není nikdy dost. Škoda těch hodně hluchých míst, jinak si myslím, že ten příběh je i docela zajímavý.

doktorking
06.02.2013 4 z 5

královna upíří literatury knížka velmi dobrá ale film podle ní ještě lepší za to dávám čtyři hvězdičky

tondavon
31.12.2012 4 z 5

Překvapení roku, tak bych nazval svůj pocit, když jsem dočetl tuto knihu, a i přes její název, který mě tak trochu děsil (upír v názvu knihy ve mně evokoval úroveň brakové četby), musím uznat, že tato kniha je opravdu dobrá a stačilo málo a ohodnotil bych ji plnou palbou pěti hvězdiček. Příběh je slušný, kniha je prosta pasáží, kdy bych si klepal na hlavu a počínání všech "hrdinů" této knihy, dává smysl. Anne Riceová, jste pro mě jako pro čtenáře velkým překvapením!

upíři filozofie zfilmováno New Orleans

Anne Rice (p)
americká, 1941 - 2021
1996  78%Interview s upírem
1995  83%Hodina čarodějnic I.
2013  82%Upír Lestat
1998  81%Upír s tváří anděla
2012  68%Dar vlka

Kniha Interview s upírem je v