Interview s upírem

Interview s upírem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30311/bmid_interview-s-upirem-p3t-30311.png 4 533 111

Upíří kroniky série

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.

Horory , Romány , Fantasy

Vydáno: , Paseka

Interview with the Vampire , 1976

cat5
cat5
02.07.2015 4 z 5

U mě též platí "od filmu ke knize". Film byl skvělý a kniha také. Nemám,co vytknout.

Nunee
Nunee
15.05.2015 5 z 5

Opravdu geniálně zpracovaný film podle méně geniálně zpracované knihy.... Většinou je to naopak.... Ale já nejsem objektivní, protože prostě žeru všechny tři herce, co ztvárnili hlavní mužské postavy (co se upírů týče...) :-)

tsal
tsal
06.05.2015 2 z 5

Interview pro mě bylo značným zklamáním. Film jsem viděla již nesčetněkrát a rozhodně patří k mým oblíbeným, avšak v knize jsem hned na prvních stranách narazila na problém, který se se mnou táhnul po celou dobu čtení - patos. Od první do poslední věty jsem byla vystavena neustálým citovým výlevům hlavního hrdiny, jeho tklivým popisům a procítěným myšlenkám, které ve mně probouzely otázku, jak si přes všechny ty silné emoce vlastně dokáže najít čas na běžné fungování. Knižní Louis mě doháněl k šílenství a jeho příběh jsem dočetla jen kvůli okolním postavám - Lestat, Claudie a Armand byli zajímaví, měli život a jiskru, která Louisovi bolestně chyběla. Jen kvůli nim se chystám na další díl, třebaže se obávám, že mě styl psaní bude opět ubíjet.

Fallenyard
Fallenyard
24.04.2015 4 z 5

Bohužel jedna z knih, které jsou jen pro určitý věk a člověk by si je neměl číst v dospělosti, aby nepřišel o iluzi dokonalosti. Co mě zhruba od patnácti do osmnácti let na knize okouzlovalo, jde s každým dalším rokem víc a víc mimo mě, a místo toho zůstává rozčarování. Knihu rozhodně doporučuji; je psaná čtivě, má atmosféru a dokáže zabrnkat na ty správné struny - pokud jste cílovka.

veronica 01
veronica 01
28.02.2015 3 z 5

Tuto knihu bych definovala jako jedno velké čtenářské zklamání. Občas to vypadalo velice slibně, hlavně celá druhá část knihy se mi velice líbila (tato část byla bohužel ale také nejkratší), ale jinak to bylo utahané, nudné a nekonečné. Film je pro mě nesrovnatelně lepší.

MachineGirl
MachineGirl
04.02.2015 5 z 5

Nejdříve mě překvapily negativní komentáře, ale pak mi došlo, že je možná napsali lidi, co k tématu upírů nemají moc vztah, nemají rádi fantasy, ale nějak se ke knize dostali třeba proto, že viděli film. Mě kniha naprosto nadchla. Četla jsem ji dříve, než jsem viděla film, a tak mi bylo líto, že se do něj spousta věcí nedostala, ale i tak mám ráda obojí. Myslím si, že je to hodně zajímavý a dobře napsaný příběh, jen to asi chce, aby se člověk o tohle téma aspoň trochu zajímal nebo k němu měl vztah.

Tomlord Mighty
Tomlord Mighty
02.02.2015 5 z 5

Moc nerozumím komentářům co tu jsou.Jistě každý má ke knize jiné stanovisko.
Ale některé dojmy ze čtení mě překvapily.
Já knihu přímo hltal.Přišla mi exceletně napsaná.To že tomu někdo vyčítá přílišnou popisnost.Proč? Vždyť autorka skvěle vykreslovala atmosféru,kterou chtěla předložit a vyjádřit.Cítil jsem déšť co tam dopadal na jedoucí kočáry,jako bych to skutečně viděl,představoval si tmavé uličky.Cítil ty dopady té nesmrtelnosti.Konejšivé světlo lamp.Prostě parádní popis.Nepřišlo mi,že by si Louis stěžoval.Pouze vysvětloval své pocity,a posléze naopak se snažil Lestatovi porozumět.Když přihlédneme k tomu co si Louis prožil,jaký byl založený jako člověk a jak ho to posléze ovlivnilo jakožto upíra.Dostal jsem co jsem chtěl.Příběh,co měl smysl,myšlenkový přesah a přidanou hodnotu v podobě výtečné atmosféry.Provázané vztahy.Myslím si,že člověk co vyčítá přílišnou popisnost nebo málo děje jen nepochopil psychologii postav.Nebo je prostě jiný než já a nedovede se do pocitů upíra vžít.Lestata prostě musím mít.Za mě byla tohle výjimečná kniha.Ne jako ty další tuny materiálu s upíry.Pět hvězdiček

Vaiolet
Vaiolet
27.01.2015 3 z 5

Příběh byl plnej emocí, strachu z odhalení a vzpouře. Claudii jsem si, jako jedinou postavu, neoblíbila. Její nenávist k Lestatovi jsem nepochopila, vždyť on jí tím zachránil a daroval jí lepší život. Měla co chtěla,kdy chtěla a Luise si pomalu omotávala kolem prstu. Na Luise jsem si zvykala trochu delší dobu, na mě byl moc "intelektuálský". Lestat, Luis i Claudie byli praví upíři (s rakví, hořením na sluníčku atd.), ne jako ty na slunci se třpitící slaďouši ze Stmívání a tak to má bejt. Ale i tak nemůžu najít už nic kladného, je to tak půl na půl a proto dávám 3 hvězdičky.

Smrtka92
Smrtka92
24.01.2015

Kniha se mi líbila víc jak film. Jsou tam i věci, které ve filmu nebyli a to mě vždy u knih dost zaujme. Už se těším až si přečtu další knihu od této autorky "Upír Lestat ".

Markouš
Markouš
24.01.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale chvílemi mi přišla nudná. Byly tam moc dlouhé popisy. Ale i tak stojí za to si ji přečíst. ;)

Danah
Danah
27.12.2014 2 z 5

Je mi líto, že jsem knihu nedočetla, ale po tom, co jsem viděla film..no, ztratila jsem zájem. Nesedl mi autorčin styl psaní, ale přesto myslím, že se někdy v budoucnu pustím do druhého dílu (Lestat byla moje nejoblíbenější postava jak ve filmu tak v tom kousku knihy)

Pitbullka
Pitbullka
05.12.2014 2 z 5

Knihu jsem bohužel nedočetla. Asi u sté strany jsem skončila. Příběh mě totiž neuvěřitelně nudil, bylo to až příliš popisné. Možná se k ní časem vrátím, ale v tuto chvíli to pro mě byla taková uspávací kniha.

Aurorita
Aurorita
27.10.2014 2 z 5

Tak z této knihy jsem byla zklamaná, snad jako z žádné předtím. Tolik jsem se na ní těšila, ale už po padesáti stránkách jsem ji chtěla odložit. Opravdu jen s velkým přemáháním jsem byla schopna ji dočíst. Nejprve jsem viděla film, není to sice žádný trhák, ale ráda si ho čas od času pustím, proto když jsem zjistila, že je podle knihy, musela jsem si ji nutně přečíst. To byla ale velká chyba. Všechny vtipné scény, které jsou ve filmu, jsou opravdu jen v něm. Při čtení jsem se často přistihla, že vůbec nevnímám a musela jsem se vracet o pár stránek zpět, abych zjistila, co vlastně čtu. Celá kniha je jen o tom, jak se Louis lituje a vše, co kdy udělal dává za vinu samozřejmě komu jinému než Lestatovi. Možná, že by mě bavila více, kdybych neměla to srovnání s filmem.

kayu
kayu
31.08.2014 3 z 5

Tohle je geniální kniha, která se filmu ani v nejmenším nemůže rovnat. Jako snad každá kniha má ovšem i slabá a zdlouhavá místa.

vlkove
vlkove
07.08.2014 3 z 5

Kniha mi svým zpracováním nesedla. Je zdlouhavá, rozvleklá a popisná. Určitě najdu mnoho knih s upíří tématikou (např. Dracula), které mi sednou lépe.

NoelHudson
NoelHudson
23.06.2014 3 z 5

Film bezesporu lepší než kniha. Od ní jsem toho čekala daleko víc. Chybí mi víc akce a nekončící úvahové až filozofické pasáže mi splývají v jedno velké blá blá. Chmurné. Světlé chvilky se však najít dají. Autorce se nedá vyčíst nesporný talent. Chtělo by to však zkrátit a zakčnit, pak by u mě bylo za plný počet. Takhle průměr..

KiyomiAsuka
KiyomiAsuka
23.06.2014 2 z 5

Kniha smíšené pocity. Protože díky některým částem, které mě upřímně nebavily jsem knihu četla půlroku. Nejvíc mě chytla ta část kdy Claudie s Louisem hledali upíry v Evropě, ale zezačátku než Claudie došla tak jsem měla, co dělat, abych s knihou nesekla. Filmu jsem viděla jen kousek a nevím, ale zdál se mi lepší. Proto dávám knize tolik hvězdiček kolik dávám.

šošana-lilie
šošana-lilie
16.06.2014

Hezký příběh.
Viděla jsem film,který byl taky pěkný.

Aniga
Aniga
28.03.2014 2 z 5

Interview bylo na můj vkus dost obsáhlé myšlenkami, které nepochopím, možná proto, že nejsem upír. Akcí, kde se děj nějakým způsobem dál vyvíjel bylo málo. Šlo spíše stále o to, jak Louis vnímal svůj osud, v některých chvílích mi to přišlo "bla bla bla, pořád dokola" . První část knihy mi nebavila, když pak do děje vstoupila Claudia, bylo to o něco lepší.
Kdybych neviděla film, asi bych nakonec knihu ani nedočetla. Rozhodně lepší o 100% filmové zpracování.

Aniday
Aniday
18.03.2014 5 z 5

mám moc ráda filmové zpracování a proto jsem si vlastně pořídila i knihu... těší mě, že jsem se v ní nezklamala - ba naopak... líbí se mi její hloubka... je plná úvah o dobru a zlu, o smyslu existence, lásky a lásky... na to konto jsem po dlouhé době znovu mrkla na film a malinko i litovala, že byly některé pasáže vynechány...

upíři filozofie zfilmováno New Orleans

Anne Rice (p)
americká, 1941 - 2021
1996  78%Interview s upírem
1995  83%Hodina čarodějnic I.
2013  82%Upír Lestat
1998  81%Upír s tváří anděla
2012  68%Dar vlka

Kniha Interview s upírem je v