Temné shledání

Temné shledání https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29018/bmid_temne-shledani-w8r-29018.jpg 3 813 61

Zvítězí láska nebo žízeň po krvi? Nová generace nemrtvých! Tajemné síly promlouvají... Záhadných úmrtí přibývá a šílenství se šíří... Na pomoc přichází armáda nemrtvých... "…snažím se předat poselství na záchranu našeho městečka, ale sama to nedokážu. Má existence je ohrožena, tak hledám pomoc v záhrobí. Dokážu se vykoupit ze spárů věčného temna?" Hon na zlo začíná...... celý text

Romány , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Dark Reunion , 1992

Esko*
24.04.2013 4 z 5

Ani mi nevadilo, že Elena se objevila až na konci, nejlepší postava je stejně Damon. Líbil se mi hned ten začátek. Podle mě to bylo napínavé a čtivé.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

další krásné pokračování ,byla jsem zvědavá jak bude pokračovat téhle díl , dobré počteníčko :)

Bet
29.01.2013 3 z 5

Podle mě je to celkem povedená série.

martinkaLLL
13.01.2013 4 z 5

Z těch 4 knih je poněkud slabší,ale i tak napínavá až do konce.A nečekaný závěr,teda aspoň pro mě.

TessDragon
04.01.2013 4 z 5

Po trošku slabší Zášti se mi Temné shledání vyšplhalo nahoru. Elena se zde už se moc nevyskytuje, tak jsem si mohla více oblíbit Bonnie, se kterou jsem si ve většině scén připadala jako její dvojče. Meredith a Sue jsem si také oblíbila. Rozhodně mě zaujala nová postava, kterou mám v seriálu hodně ráda, Tylera jsem si snad jako jediného ještě více znepřátelila (:D) ,na Caroline mám neutrální názor a bratři Salvatorovi to snad ani nemusím psát. ;D Konec mě zase překvapil, čekala jsem jinou alternativu. Knížku jako ostatní ze série doporučuji, pohltí vás a nepustí. ;)

Nikol18
25.12.2012 4 z 5

Ano, konečně se mi to pořádně začíná líbit, když člověk přelouská ty první dva úděsné díly, dostane se k něčemu pořádnému, autorka se zřejmě potřebovala vypsat, když vezmu v potaz, jak to skončilo, přesto se mi to líbí. Mohlo to skončit třetím dílem, ale autorka to dobře zaonačila, hlavně to s tou Elenou, ni dva prostě musejí být spolu. Je fakt, že to bylo trošku přehnané, ale ta situace k tomu přímo vybízela a proč ne? Alespon si člověk počte.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Podle mě je to celkem povedená série. Tento díl se mi líbil.

MiroslavKutík
23.10.2012 3 z 5

na tomto díle je krásné to navázaní na předešle díly, ale předešle tří díly byli lepší a libily se vice....

dafy
19.09.2012 4 z 5

hezké ale zatim nejhorsí díl... petka snad bude lepsí

pet-kyval
12.07.2012 2 z 5

[021/12] (ebook) Vzhledem ke konci třetího dílu jsem byla mírně na rozpacích, protože jsem si nedokázala (a snad ani nechtěla) představit, co se svými postavami autorka tentokrát předvede za divadlo. Nakonec jsem ale spokojená, protože paní Smtih, i když nevyběhla (v dobrém smyslu) ze zavedených kolejí, s úspěchem je nenechala ani zrezivět a podlehnout zkáze, takže se po té její úpíří trati jede docela dobře. I když to celou dobu drncá a člověk se neubrání zatnutí zubů a zachmuřenému výrazu, polstrování je dostatečné a tak se dá občas i docela pěkně začíst. Ale opravdu jen občas a se skepsí ověnčenou náhubkem a řetězy.

Tak či onak je "božská" Elena odsunuta s menší potupou na vedlejší kolej a hlavní role se tentokrát ujímá Bonnie. K mé smůle je to právě postava, kterou nijak zvlášť nemiluji a raději bych ji viděla jako hlavní součást hromádky popela. Její schopnosti jsou sice fajn, i když se nedá říct, že by dokázala přesouvat hory, ale její charakter a povaha se hodí spíše na rozjařenou plastickou barbie, která krade deníčky a najímá si steroidové hochy na špinavou práci. Bonnie se tedy ani přes svou nově získanou organizační schopnost nezměnila a tak stále musíme poslouchat její rozjívené výlevy při spatření každého pěknějšího chalána. Navíc brousí do zakázaných vod, což z ní dělá jakousi nepovedenou kopii Eleny, která svou dychtivost neumí skrývat a které bylo do kolébky naloženo o něco méně šedé kůry mozkové.

Celkově není příběh vůbec nápaditý. Nový nepřítel je vzhledem k předešlým informacím naprosto banální na "odhalení“ a tak se nedá ani mluvit o nějakém pokusu udržet atmosféru tajemna. Na druhou stranu ale oceňuji úsilí o stvoření "děsivějších" scén, které na mladé čtenářky v nočním tichu stráveném pod peřinou určitě mohou udělat dojem. Pro starší je to ovšem příliš slabý čajíček.

Čtvrtý díl je tedy trochu zbytečná nástavba, které ani není třeba, ale které se autorka nějak nemohla ubránit. Nijak zvlášť nerozvíjí původní svět upírů a drží se standardního příběhového klišé, kdy se na scéně objeví jeden z nejstarších příslušníků nadpřirozených humanoidů s přiostřenými zoubky a všichni naši hrdinové tak mají nový důvod si vyměnit spodní prádlo. To celé ovšem nic nemění na tom, že tato literatura dokáže upírůchtivého čtenáře bezpečně ukolébat alespoň na pár odpoledních hodin a tak svět "normálních" alespoň na chvíli zbavit křepčících strašidel s odhalenou šíjí a vycpávkami ve vodních podprsenkách.

VeverQa
13.04.2012 5 z 5

Damon je tak Úžasný! Nej! I když je divné, že jsem ho v prvních dvou dílech nenáviděla! Ale je NEJ!!

Džizetka
18.03.2012 1 z 5

Vše bylo řečeno.Kniha ..."neslaná nemastná" jak se říká.

Lenisk@
01.01.2012 3 z 5

Proč jen musel byt napsán další díl? :-O jak už tady bylo několikrát řečeno, kniha byla lehkým zklamáním... trojka skončila smutně, ale pro mě dokonale! Nemůžu tak úplně říct, že by čtvrtý díl stál jenom za nic... třeba okamžik, kdy se vrátili bratři, Damonovo pití krve dívek, které byly podobné Eleně... Damonovo naštvání a odchod a především jeho návrat! Nemůžu si pomoct, ale v tomto díle byl hrdinou náš oblíbený badboy!

MrsFantasia
13.10.2011 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale myslím, že ten konec, jaký byl ve trojce, měl zůstat. Bylo to smutné, ale krásné. Tenhle díl mi připadal skoro jako páté kolo u vozu. Styl psaní opět téměř žádný, ale už se to dá číst.
Určitě tam byly zajímavé situace, hlavně postava Bonnie hodně dospěla. I Meredith tak trošku odložila masku a stal se z ní normálnější člověk.
Asi jsem necita, ale Stefanovo zoufalství mě neprosto nepokládalo na lopatky. Bylo to popsané naprosto uměle, nedokázala jsem se do toho vžít a navíc se tam opakovaly stejné formulace.
Damon naopak opět nezklamal. Jeho: Pracky pryč od mého bratra, mi vehnalo slzy do očí a blesk mě taky dostal. A závěrečný dialog on, Stefan a Elena mě chytl za srdíčko víc než srceryvný návrat Eleny, který se mi zdál zbytečný a k tvrdému jazyku reality, která se tím vším táhla, se naprosto nehodil. Nemůžu si pomoct, ale Elena měla prostě zůstat tam, kte byla a Stefan měl jít za ní.
Jinak, o pět musím ocenit záporáka. Zdá se mi, že Smith má na líčení zlých postav nadání. Jsou vždycky lepší než ostatní postavy dohromady.

Kaka.cs
23.08.2011 5 z 5

Knížka byla plná smutných vzpomínek na Elenu, takže mě potěšilo (a překvapilo), když se na konci vrátila.

fallík
21.08.2011 2 z 5

Mám pocit, že třetím dílem to mělo skončit. Elena zemřela a konec. Tohle už mi přijde trochu.. mimo. Na co chtěla po Stefanovi a ostatních, aby přemohli Clause, když si to tam nakonec nakráčela sama, zbavila se ho a všechny uzdravila. A nakonec se ještě promění zpátky v živou. Už je to přehnané.

Nejlepší z nich byl asi Damon, je mi naprosto jasné, že není takový jakým se dělá :)

p.anomisss
30.07.2011 5 z 5

Zajímavá knížka :))

Trina1
12.03.2011 4 z 5

Trojka mě oproti prvním dvěma dílům trochu zklamala, čekala jsem, co se bude dít v tomto čtvrtém dílu, ale prostě to už není ono. Obávám se, že ani pětka mě nenadchne.

Alinore
26.01.2011

Skvělá kniha....=)...Líbí se mi napětí, vraždy a všechno kolem...Už to není jen další lovestory...Je to kniha, která si rozhodně zaslouží obdiv....=)

Andrejka Myers
11.01.2011 4 z 5

ač jsem říkala, že už další díl číst nebudu, neodolala jsem a udělala jsem dobře. Zatím nejlepší díl. Konečně se tam začalo něco dít, napětí, žádné milostné scény... moc dobré... Bohužel se to trochu pokazilo koncem, kde je opět happy end. Ale to se dalo čekat.. Jinak opravdu dobré :)