Temné shledání

Temné shledání https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29018/bmid_temne-shledani-w8r-29018.jpg 3 814 61

Zvítězí láska nebo žízeň po krvi? Nová generace nemrtvých! Tajemné síly promlouvají... Záhadných úmrtí přibývá a šílenství se šíří... Na pomoc přichází armáda nemrtvých... "…snažím se předat poselství na záchranu našeho městečka, ale sama to nedokážu. Má existence je ohrožena, tak hledám pomoc v záhrobí. Dokážu se vykoupit ze spárů věčného temna?" Hon na zlo začíná...... celý text

Romány , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Dark Reunion , 1992

Michelle13
Michelle13
23.03.2024 3 z 5

Tato kniha je 4.díl úspěšné série a přináší vám dobrodružství v mystickém světě plném lásky, nebezpečí a nadpřirozených bytostí. Autor vytváří poutavý příběh, který navazuje na předchozí díly série a zároveň představuje nové postavy a dramatické zvraty. V této knize se vracíme do města, kde se upíři, vlkodlaci a čarodějnice zaplétají do spletitých vztahů. Hlavní postavy, které jsme již znali z předchozích dílů, čelí novým výzvám a temným silám, které hrozí rozhodujícím způsobem změnit osud všech postav. Musím říct, že příběh to není špatný, ale za mě mu prostě něco chybí. Není to nejhorší, ale není to něco co by vás vytrhlo ze židle. Nepřišlo mi, že by tam byly napínavé a emotivní momenty. Přišlo mi to hodně předvídatelné a docela podobné jako u předchozích dílů. Musím, ale zase říct, že se to čte dobře a rychle. Po tomto díle bohužel sérii dávám stranou a rozhodně nemám nutkání ji dočítat celou. Seriál miluju, ale ty knihy - to je prostě něco jiného a nechci ztrácet čas něčím co mě spíš naštve než pobaví. Myslím, že se budu asi opakovat, ale pokud bych knihy četla před seriálem a ve věku 12-15 let měla bych na to asi jiný názor.

MartinaCh27
MartinaCh27
15.10.2023 3 z 5

S každým novým dílem mě kniha baví stále více. Příběh je stále tak poutavý a zároveň odpočinkový. V tomto konkrétním díle se výrazněji uplatňuje postava Bonnie, která navazuje komunikaci s Elenou. Tato změna je osvěžující, protože kniha nepodléhá tradičnímu zápletce zamilované trojice.

Atara16
Atara16
25.06.2023 5 z 5

Jupí,Elena je zpět :-) je super číst a nechat se překvapit.

drakamena
drakamena
11.03.2023 3 z 5

Kdykoli se kniha soustředila na Bonnie, Meredith a Matta, byla skvělá. Jakmile se pozornost zaměřila na Stefana a Elenu, šlo to do kytek. Neumím si to vysvětlit, ale ti dva jsou tak nudní. Elena je místní Mary Sue a Stefan má v hlavě jenom ji, jinak duto a prázdno. Škoda.

vercatko20
vercatko20
21.12.2021 1 z 5

Nevím co k tomu dodat. Celá kniha je napsaná jak z Wattpadu, dialogy jsou nesmyslné, a pokud jste viděli seriál, tohle je úplně jiný. Jiná jména, jiné charaktery postav, všechno prostě špatně. Mám doma celou sérii, tak ji se sebezapřením přelouskám, ale jsem vděčná scénáristům seriálu, že se od knihy z 98 % odklonili!
Díl od dílu horší a horší!!

VAnna
VAnna
12.03.2021 4 z 5

Každým dílem mě to baví víc a víc.

Nelíísek
Nelíísek
19.07.2020 3 z 5

Konec minulé knihy mě trochu rozhodil, bylo my jasné že se nějakým způsobem vrátí, ale ten konec mi přišel dosti absurdní, a ufňukanost Stefana mě někdy dosti vytáčela, zvlášť všechny jeho kamikadze momenty.

Charmedka
Charmedka
20.06.2020 3 z 5

V tomto dílu výraznou postavu představuje Bonnie, která komunikuje s Elenou. Je to fajn změna nečíst pouze o zamilované trojici. Damon je tentokrát na straně dobra a i když musí zatnout zuby, docela se mu daří zachovat správně.

Kniha se číst dala, ale stejně jako předchozí, žádný zázrak to není. Přečte se ale během pár dní. Bohužel závěrečnému boji je v knize věnováno pouze posledních pár stránek.

lucifree91
lucifree91
02.06.2020 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl. Pravda, ten konec byl trochu zvláštní, ale jinak jsem si knihu užila :-)

h.belaiova
h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Jsem spokojená s příběhem. Super na odpočinek.

postrach
postrach
17.08.2019 4 z 5

Jak uz jsem psala,spis pro mladsi ctenarky.Ani zlepseni ani zhorseni.

A.K.A.R.
A.K.A.R.
06.08.2019 3 z 5

Na rozdíl od ostatních dílů se tento moc nepovedl. Myslím si, že lidé, jimž se tato série líbí mi dají za pravdu. Příběh odehrávající se, z pohledu někoho jiného, než Eleny byla změna, avšak tu jsem chápala. Kniha probíhala docela průměrně až nadprůměrně. Co knihu neuvěřitelným způsobem zkazilo, byl konec. Autorka si vždy vyhrává s detaily, nicméně konec byl naprosto nesrozumitelný a do poslední chvíle to vypadalo, že všichni zemřou a najednou to všichni přežili a mrtvá náhle ožívá z nepochopitelných důvodů, jen aby se vrátila, zase jako člověk. Tento konec se opravdu zvrtl v "dobrácký konec", kde musí všichni přežít. Nevím, nevím. Do dalšího dílu, tedy jdu, ale nevím co čekat.

EvaStark
EvaStark
07.07.2019 2 z 5

Nějaké části zajímavé, některé zas nudné....
Tahle knižní série bohužel teda nic moc.

Denča23
Denča23
19.01.2019 3 z 5

Ten konec byl zvláštní, moc mě nenadchl, jakoby to autorka chtěla mít rychle vyřešené a moc to nedávalo smysl.

lucie1099
lucie1099
15.07.2018 5 z 5

Moc hezké, oddychové čtení.

Sima890
Sima890
04.03.2018 3 z 5

Po událostech minulého dílu byl tento díl více soustředěn na jiné postavy, než Elenu. Katherine zemřela, ale nové zlo se ukázalo ve Fell's Churcha zdá se být ještě více nebezpečné... I po témět pětseti letech vzájemné nenávisti Damon dokázal, že mu na jeho bratrovi stále záleží a nenechá ho zemřít... Temné shledání mělo i trošku detektivních scén, které měly zajímavé. Moje výtka je otevřený konec, podle mě ty otevřené konce kazí celou, jinak celkem dobrou knihu.

Hoshi
Hoshi
01.03.2018 4 z 5

Příběh znovu čtivý a oddechový. Bohužel se nekonalo žádné překvapení a již od začátku mi bylo jasné, kdo za tím stojí a i že se vrátí (ale za to jsem byla ráda). Jsem zvědavá, co mi nabídnou další díly.

petra3242
petra3242
07.07.2017 2 z 5

Tenhle díl se mi moc nelíbil. Vracení k předchozím dílům mi přišlo zdlouhavé. Vyprávění v podání Bonnie místy dost nezáživné a vyřešení situace Eleny úplně hloupé. Samozřejmě jsem ráda, že se vrátila do příběhu, ale nevím jestli bylo nutné ji napřed nechat umřít, půl roku ji nechat hnít a pak ji zase živou a zdravou vrátit přátelům...

Věrulička
Věrulička
11.05.2017

Bonnie mi někoho hrozně připomíná... Možná moji spolužačku.

DiDi123456789
DiDi123456789
09.12.2016 4 z 5

*SPOILER*

Nemůžu uvěřit tomu, že už jsou pro mě všichni hrdinové sympatičtí. Proč to trvalo až do čtvrtého dílu? Na celé téhle sérii je vidět, jak se postavy mění a vyvíjí se a to se mi strašně moc líbí. Konečně to skončilo happy endem a já doufám, že si to v následujících dílech u mě Elena se Stefanem nezkazí, protože je mám už vážně ráda!