Souboj

Souboj https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26010/bmid_souboj-iqk-26010.jpg 3 1047 79

Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra – a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Struggle , 1991

TessDragon
04.01.2013 5 z 5

2. díl se mi líbil stejně jako ten předchozí, ne-li více. Máme tu více scének mezi Damonem a Elenou a toho napětí. Které se mi samozřejmě moc líbily ( ;D ), ale Stefan a Elena mají také samozřejmě něco do sebe a já miluji oba dva páry. Knížka už se začala více probouzet, takže jsme tu měli i více už té akce a nebezpečí než v 1. Ale doopravdy mě naštvali Caroline a Tyler, zatímco v seriálu jsou to mí miláčci. Opakuji,že seriál nemá s knížkou moc společného, jen pár základních faktorů. Konec byl rozhodně nečekaný, mě to připadalo moc brzo, ale už se bohužel stalo. Rozhodně doporučuji, Upíří deníky se staly mojí novou oblíbenou sérií, kterou jsem si naprosto zamilovala. Nechybí mi v ní akce, láska, nebezpečí, mystika i pár vtipných hlášek. ;)

Nikol18
14.12.2012 1 z 5

Přemýšlím, jesli mě matou smysly nebo jestli si ze mě autorka dělá srandu. Ale blondýny prostě u mě nevyhrávají.

Kate.S
02.12.2012 5 z 5

Zajímavý děj, ale mě se líbil. Jistě, seriál je několkrát lepší, ale knihy také nejsou k zahození:)

petiska
19.09.2012

Musím souhlasit se [spider.rio], to, co je v prvním a druhém, možná i třetím díle těchto knih se bez pochyby vešlo do 1. dílu televizního seriálu The Vampire Diaries. Opravdu se mi více líbí to podání než knihy. A co se týče gramatických chyb, i malá většina zamrzí a zpomaluje, bohužel chyba překladatele.

Miila
31.07.2012 2 z 5

Děj je opravdu takový poozvolný a celkem předvídatelný, co mi ale vadí nejvíc je hromada gramatických chyb, které v knížce jsou. Ale uznávám, že to je chybou překladatele, nikoli autorky.

MiroslavKutík
28.03.2012 4 z 5

Knihy i serial mají své kouzlo i když jsou ve spoustě věcí odlišné...

Džizetka
18.03.2012 1 z 5

Mám doma prví 4 knihy a trvalo mi neskutečně dlouho se dostat do chuti je číst...mám zhruba stejný názor jako PET-KYVAL

pet-kyval
21.01.2012 1 z 5

[003/12] (ebook) Takže si mohu odškrtnout další romantickou upířinu ze svého seznamu. Zatím jsem z této série přečetla pouze dvě knihy, ale čím dál postupuji v „ději“, tím větší mám pocit, že jsem našla základ pro všechny ty ságy, které teď obléhají knižní pulty. A je jedno, jestli to je o andělích a nebo upírech, démonech či čarodějích. Pokud to je jedna z „předních“ romantických knih s mysteriózním nádechem, které okupují aktuálně knihovničky mladých dívek, v každé z těch knih je nějaká scéna z této série. Pominu Stmívání, kterého si určitě všiml každý druhý, ale co třeba série s dívkou jménem Nora Grey, která očividně vyčerpala celou scénu s namáhavým hledáním tajného deníku a schováváním se na střeše. Ne, neporovnávám tyto rozdílné práce a ani to nebudu zkoušet, jen upozorňuji na to, že tohle se mezi slušně vychovanými autorkami nedělá.

A teď k samotné knize. Vcelku jsme se nikam neposunuli. Celé to vypadá, jako by to byly scénáře k jednotlivým dílům jednoho nekonečného seriálu, kde se prvních pět epizod nikdy nic neděje, což nás vyjde na takových pět set stran a tak mohu ještě dlouho marně hledat nějakou tu pořádnou scénu. Dlouhé rozjímání a přemítání o pocitech, citech a emocích. Obavy z toho, že vřelá náklonnost bude pouze jednostranná a neopětovaná a že naše hrdinka zůstane na ocet až do konce svých dnů. Když se pak ukáže, že ten hřejivý pocit byl vzájemný už od prvních chvil a že i on to cítil stejně takřka okamžitě, dostáváme se k jedné jediné otázce: ,Kousneš mě ty a nebo si to mám nechat udělat násilím od někoho jiného?‘ Jaká je odpověď snad psát nemusím.

Naše hrdinka se vcelku nikam neposunula, což se dalo čekat, když na sebe knihy navazovaly v tak krátkém sledu. Autorka píše stále stejně, nijak se slovní zásobou nevyvíjí, což se dalo rovněž čekat. Hrdinové se postupně stávají jednotvárnými, nezáživnými a i ti, u kterých jsem s malilinkatou nadějí očekávala, že se projeví jako něco víc, zklamali. Všichni jsou takoví obyčejní a ani ti upíři nedisponují speciálním šarmem a schopností zapůsobit. Že bych z jejich rádoby romantického cukrování poklesla v kolenou, toho se nikdo nedočká, protože na to jsem až příliš cynická.

Ale ještě stále to není odpad. Neumím to hodit na úplné dno odpadkového koše, polít benzínem a zapálit plamenometem, protože mě to ještě stále nenaštvalo a ani neunudilo k smrti. Je to dobré na to, když chce člověk na půl hodiny odhlédnout od skript, věnovat se chvíli nemrtvým seladonům, úplně vypnout a zasmát se nad naivností ušlého mládí. Chtěla bych mít zase většinu takových problémů, jako hlavní hrdinky této literatury. Každopádně je ta kniha v okamžiku, kdy chcete filozoficky rozjímat, ta nejhlubší a nejtemnější část Tartaru, jakou lze pod povrchem zemským vůbec najít. A pokud nechcete, aby jste trpěli stejně jako ti staří Řekové tam dole, vykašlete se na to a jděte raději spát.

dada108
19.01.2012 odpad!

Naprostý BRAK! Škoda peněz...

piskuutek
10.01.2012 5 z 5

Tyto knížky mě hned zaujali .. :) Myslím že jsou velmi čtivé. :)

Lira
31.12.2011 3 z 5

V této knize Elenu trápí lži a bojuje proti damonovi , který jí chce ublížit a zjišt´uje že se něco stane a snaží se chránit všechny které miluje.

MrsFantasia
13.10.2011 3 z 5

O něco lepší než předchozí kniha, děj se tu nádherně rozjíždí, ale styl psaní opět stojí za houby.
Mos se mi líbí, že je tu o něco víc zlejší bráška, protože Damon je narozdíl od Stefana vyrovnaný a záživný. Jemu člověk snad ani to zabíjení nemůže vyčítat, on je prostě tak krásně bezcitný, až si člověk říká, co se pod tou jeho skořápkou děje doopravdy. Tajemnost z něj úplně čiší!
Nejvíce musím však ocenit scénu na slavnosti. Rozhovor Eleny a Damona je totiž dokonalý. Možná jsem si opravdu zasedla na Damona, ale jeho dialogy sjou prostě to nejlepší, co kniha nabízí. Myslím, že i autorka si tohoto jedince oblíbila. U něho totiž člověk cítí, že vlastně neví, co je zač. Prostě je to velmi komplikovaná osobnost a dovolím si tvrdit, že je možná nejlépe utvořenou postavou celé knihy.
Konec se zajímavě zapletl, hlavně poslední dvě, tři kapitolky jsem ani nedýchala.

bookcase
27.08.2011 3 z 5

Upíří deníky jsem začala číst v období, kdy začal boom téhle tématiky. Je to typická dívčí četba, přípomínala mi edici Stopy hrůzy.

Kaka.cs
23.08.2011 5 z 5

Dobrá knížka, zajímavý děj.

tkorvas
31.07.2011 4 z 5

Lepší než první díl, víc akce, dozvídáme se více o upírech a jejich pravidlech. Ale jako pořádnou upířinu se to považovat nedá!

p.anomisss
30.07.2011 5 z 5

Zajímavá knížka :))

Andrejka Myers
16.05.2011 3 z 5

lepší než předchozí díl

Alinore
26.01.2011 4 z 5

Skvělá kniha, ale myslím, že nejslabší z Upířích deníků....=)...Jinak se mi zdá super všechno - děj, zápletky, zpracování....Mínus je otevřený konec..To je to, o u knížek nenávidím nejvíc...=/

Vendulik
05.01.2011 5 z 5