Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/mid_probuzeni-CPl-26011.jpg 3 1336 189

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Awakening , 1991

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.

Sirina
28.07.2014 1 z 5

Asi jsem udělala tu chybu, že jsem prvně viděla seriál a až potom jsem se s velkým očekáváním pustila do knihy. Po přečtení prvního dílu, obdivuju seriál ještě víc, protože s touhle knihou má jen pramálo společného, takže další díl jen při velké nouzi.

kiki11
25.07.2014 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale ne natolik, abych se pustila do dalšího dílu. Většinou bývá kniha lepší než film/seriál, nicméně, tady je to naopak.

Katee
08.07.2014 4 z 5

Je to hezká knížka :) Teď mi dochází, že se jí až podezřele moc podobá série Krvavá romance. Co už :D Naštvalo mě ale, že tam měli hodně chyb. Ať už pravopisných nebo třeba v uvozovkách. Jinak pěkné a napínavé :)

Markett
29.06.2014 4 z 5

Upířím deníkům jsem úplně propadla. Zatím jsem seriál neviděla, ale po přečtení se k tomu chystám, protože já vždycky radši jako první čtu knihu. A tady jsem nebyla zklamaná. Děj je velmi napínavý a trošku mě štve, že konec je tak otevřený- v tom nejnapínavějším je konec, ale druhý díl se chystám číst. Knihu jsem přečetla jedním dechem....

Kathrine
24.06.2014

Na rozdíl od ostatních knihu oceňuji z důvodu odlišnosti. Charakter postav je o něco jiný a to se mi líbí. Přiznávám Elena je tady fakt mrcha,ale v dalších dílech Ne. V seriálu mi připadá Stefan divnej a Damon je samozřejmě ten lepší,ale po přečtení jsem si Stefana oblíbila.
A jestli chcete fakt upíří deníky podle seriálu tak si přečtěte Stefanovy deníky

karolina1612
17.06.2014 2 z 5

Sleduju seriál, tak jsem si řekla, že si přečtu i knihu. Přečetla jsem tento díl, ale na další se rozhodně nechystám. Je to úplně jiné než seriál. Jedinou věc, kterou to má společnou je pár jmen a upíři. Toť vše. Dokonce i postavy jsou skoro všechny přejmenovány. Navíc v knize je Katherine tou hodnou a Elena rozmazlenou mrchou, zatímco v seriálu naopak.
Dvě hvězdičky asi jen za nápad.

justify
28.04.2014

Mám prvních osm knih, první díl mě naprosto uchvátil a ani ty další nebyli špatné. Rozhodně se mi knihy líbily víc než seriál, který se od knih liší. Ovšem potom už jsem měla celé té Upírské ságy nějak dost a další četbu jsem odložila. Zatím jsem se nějak nedonutila k dalšímu čtení.

martina321
19.04.2014 1 z 5

Už je skoro nepsaným pravidlem, že knihy bývají vždy lepší než jejich filmové (v tomto případě seriálové) zpracování. Tahle série je ovšem z mého pohledu výjimkou. Bohužel pro mě, byla jsem velmi zvědavá na knižní předlohu a tak jsem si rovnou koupila box prvních čtyř dílů...ke čtení jsem se musela nutit, protože mi bylo líto těch peněz.... a abych pravdu řekla, kdyby se mě teď někdo zeptal o čem knihy byly, nevěděla bych...možná bych mu byla maximálně převyprávět linii seriálu, který mi naopak utkvěl v paměti dokonale...

Elvire Fogharty
06.04.2014 2 z 5

Hm...co na to napsat?
Celkem nuda. Očekávala jsem, že to bude o tolikrát lepší než seriál. Elena mi od začátku do konce přišla dost...namyšlená. A kolik dní sem na 1. díl čekala až si ho konečně přečtu a ono nic. Dokonce jsem se musela nutit, abych ji přečetla celou. No...vypadá to, že 2. dílu už šanci nedám. Kdo ví, třeba se k téhle sérii ještě jednoho dne vrátím.
Problémem je, že už mám koupený 3. díl. Brzký návrat...

Alex.Barunka
10.03.2014 1 z 5

Většinou je knižní předloha mnohem lepší než filmové či seriálové zpracování. Série Upíří deníky mi však ukázala, že je výjimkou.
Kniha je sice jednoduše napsaná, což mám ráda, ale je bez děje, akčnosti. Konec je otevřený, což je jedna z mála věcí, která se mi na knize líbila. Asi dám šanci druhému dílu a uvidím ... Kniha mě prostě nenadchla a Elena mi byla od začátku do konce protivná.

čemijka
23.02.2014 1 z 5

Asi jako většinu, ke knížce mě přivedl o moc povedenější seriál. Nedokázala jsem si oblíbit hlavní hrdinku, její sobecké jednání a nafoukané chování, způsob, jak je knížka jednoduše napsaná, žádný pořádný děj...další knížky jsem raději nečetla. Dočíst se to dá, ale...I když je to možná tím, že propast mezi seriálem a knížkou je opravdu velký, tenhle styl vyprávění příběhu mi prostě nesedí. Totálně suchý :-/

lucmat
20.02.2014 3 z 5

TV seriál zbožňuji, takže jsem následně při čtění byla dost zaskočená, že je to opravdu jen velmi volná "předloha". Pořád jsem při čtění srovnávala se zafixovanou podobou herců, Elena blondýna?, Caroline nafoukaná potvora? Katerine?... :-) Nedá se srovnávat. Kniha dobrá, ale trošku nuda, další jsem ještě nečetla, tak nevím, ale třeba se to rozjede. Jinak i nadále dávám přednost seriálu... :-)

petrisca
15.02.2014 5 z 5

První jsem viděla seriál a až potom jsem začala číst knihu. Neumím určit co je lepší, protože v každém je něco. Také jsem si myslela že to bylo natočeno přesně podle knihy jako to je ve většině případech (je tam upraveno malé množství), ale Upíří deníky jsou úúúplně o něčem jiném :) Moc se mi kniha líbila a za chvilku se vrhnu na další díly :D

yobig
29.01.2014

Podporuji zde českou autorku píšící na obdobné téma :
Sice je občas vidět, že je to kniha ještě před korekcí, ale i tak mi ten příběh stál za to. Proto doporučuji a podporuji:

PetikLozik
26.01.2014 2 z 5

Knížky a seriál se porovnat nedají, ale kdybych si měla vybrat, v tomhle případě beru seriál, což se mi moc často nestává. Knížky mi připadají hodně naivní...dostala jsem se docela daleko k Soumraku a potom mě to už nebavilo. V seriálu jsou podle knížky tak akorát hlavní postavy a to je vše. V knížce se mi zase líbila ta větší duchovnost, sama Elena byla v jednu chvíli něco jako duch, nebo co to bylo...myslím že tam umřela tak 3x?

Brunnetka
05.01.2014

Knížky jsem četla ještě dřív,než jsem začala sledovat seriál. A je pravda,že mě bavily...ale nedá se to srovnávat se seriálem. Musí se to brát jako úplně něco jiného. Krom názvu a jmen postav to nemá společného téměř nic. Berte knížky(popř. seriál) jako něco naprosto jiného a nesrovnávejte to. :))

Jahoda197
28.12.2013 1 z 5

Je to hodně jiné než seriál. Možná je to jenom tím, že to moc srovnávám, ale děj zatím nic moc. Uvidíme jak se to vyvine.

KriKri
26.12.2013 3 z 5

Pro začátek docela dobrý, jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet dál.Vyhovuje mi, že všechny knihy ze série jsou malé, hubené a dobře se čtou. Seriál neznám, takže nemám s čím srovnávat.

Ivy
21.12.2013 2 z 5

Do série Upíří deníky jsem se pustila jen kvůli televiznímu seriálu a knihy mi prostě nesedly, nedokázala jsem se začít, co stránku jsem kontrolovala jestli vím o čem čtu. Styl psaní jakým je kniha napsána mi prostě nesedí. Možná jsem taky byla hodně ovlivněna televizní podobou a tahle podoba mě spíš zklamala.