Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/mid_probuzeni-CPl-26011.jpg 3 1336 189

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Awakening , 1991

vendy.b.
24.05.2016 1 z 5

Stejný nesmysl jako seriál.

MissReview
15.05.2016 1 z 5

Popravdě mě Upíří deníky velmi zklamaly. Čekala jsem něco nevídaného, dokonalého, originálního a tyto tři položky splnily ani ne první tři díly. Doufala jsem, že se to dalšími díly zlepší, ale naopak se to jetšě zhoršilo. Z Eleny se vyklubala bezohledná mrcha, která si užívala s oběma bratry a myslela jen na sebe. Myslela jsem, že bude lepší filmové zpracování. Vydržela jsem koukat jen na první sérii a další zklamání. Velké očekávání - Velké zklamání

evca7271
22.04.2016 2 z 5

Kniha dobra ale cekala jsem od ni trochu vic

anetka5359
19.03.2016 5 z 5

super knížky všechny :) ale seriál lepší :D

Beltrix
12.03.2016 4 z 5

Některé pasáže, které jsem považovala za klíčové byly často přeskočeny a následně shrnuty v pár větách, jiné (dle mě třeba méně závažné) byly rozepsány podrobněji. Nicméně asi i díky tomu je ta kniha tak čtivá, že stránky doslova proudí pod rukama a člověk ani neví jak.
Po dlouhé době jsem taky narazila na vcelku sympatické hlavní postavy, které se pouze neutápějí ve svých pocitech a nelkají nad svým osudem.

Mruskulka
29.02.2016 3 z 5

No čekala jsem víc, uvidím, jak ostatní díly :-)

danulika10
23.02.2016 3 z 5

Když jsem Upíří deníky viděla u nás v knihovně byla jsem nadšená jelikož Upíří deníky a The Originals sleduju a jsem jejich velká fanynka. Když jsem si knížku pujčila a následně přečetla byla jsem poněkud zklamaná. Nebyla tak špatná jak tu někteří tvrdí ale nejlepší taky ne. Pamatuju si že jsem se nemohla zorientovat v těch Stefanových vzpomínkách na Katherine. Asi je to tím autorčiným stylem psaní, který mi moc nevyhovuje. Četla jsem první 2 díly a nevím jestli se mám pouštět do třetího. Jako oddechovka super ale seriál lepší

Aneta.S
27.01.2016 3 z 5

Přečíst tuto knihu do konce a nezahodit ji po prvních stránkách do kouta stojí velké úsilí, ale stojí za to ji dočíst až do konce. Musím se přiznat, že jsem ji musela číst na dvakrát

Teribookoholik
04.01.2016 1 z 5

Za mně 1 hvězdu maximálně! Nedalo se to číst, přestala jsem ani ne v polovině.. hrůza!

Juki-RoseMary
01.01.2016 2 z 5

Knihy téhle série jsem statečně vydržela číst až do nějakého 13. dílu, kdy jsem vzala to, že sérii někdy dočtu. Po každém přečteném dílu, kdy jsem si říkala "tenhle je poslední" autorka vydala další dva.
Jako první jsem přečetla několik knih této série než vůbec natočili seriál, který jsem dokoukala do poloviny 4. série, kdy mě to už prostě nějak nebralo...
A hodnocení? Pokud mám porovnat seriál a knihu, ani jedno na tom není moc dobře, ale protože se ve vyšších dílech objevili i moje milované kicune, kniha je na tom o malilililililinko lépe.
Ale pro ty co nečetli - pokud máte rádi nekonečné příběhy co časem přestanou dávat smysl, tohle je vaše spřízněná duše :D

jajana123
29.12.2015 5 z 5

I přesto že jsem nejdříve viděla seriál, ta kniha se mi opravdu líbíla. Chápu že se nelíbí každému, ale já ji opravdu zbožňuji. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější a jsem ráda že jsem jí začala číst. :)

Beni
30.11.2015 1 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTEROU JSTE ZAČALI, ALE NIKDY JSTE JI NEDOČETLI

Nemohu si pomoct, ale byla to zase nuda. Vůbec jsem se nemohla začíst... Možná to bude tím, že jsem nejdřive viděla seriál..

howrskanna
01.10.2015

kniha úplně o ničem připadala mi ,,trošku'' stršidelnější ale seriál lepší!!!!!
seriál na
10000000000000000000000000000000000000000000000000000% lepší a the originals taky :P

Lolaniky
29.09.2015

byla užasná

Vampirosa
15.09.2015 2 z 5

Upíří deníky sleduji něco přes rok a přiznávám se bez mučení, seriál mě baví. Ale co předvedla samotná autorka mi sebralo dech. Už po pár stránkách jsem měla chuť knihu zahodit do kouta a zapomenout, že jsem ji kdy v životě viděla. Nechápu, jak to může někdo číst. Napsáno stylem pro náctileté holčičky a děj celkově o ničem. Elena se snaží dostat Stefana, ten se zase snaží udržet, aby jí náhodou neublížil, ale stejně se nakonec dají dohromady a aby se neřeklo, objeví se bratr-padouch Damon. Vážně jsem vděčná za to, že seriál se nedržel knihy a rozhodně nehodlám vzít do ruky druhý díl. Shrnuto, podtrženo - seriál BOMBA, kniha PROPADÁK.

caroline44
26.08.2015 1 z 5

Hrůza a děs. Na tuto knihu jsem se těšila, ale tak moc mě zklamala. Do konce jsem přečetla 14 dílů v domnění, že se to zlepší. Lepší, ale byli jen ty poslední čtyři díly. Bylo to nepropracované, nudné a lehce předvídatelné. Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila.

socho19
25.08.2015 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Styl psaní mi vyhovoval. Děj byl úžasný a ta to kniha patří mezi nejlepší fantasy romány, jaké jsem kdy četla.

midlajs
30.07.2015 3 z 5

Slupla jsem to velice rychle. Vůbec mi Elena nevadila. Oddechovka....dobrý i pro 30 a více.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Jsem ráda že tuto sérii máme u nás v knihovně, protože se mi začíná líbit

janka2000
02.07.2015 3 z 5

Kniha je hezká, taková oddechovka. Ale nevyhla jsem se srovnání se seriálem. Bohužel mě zaujal víc (možná proto že mám slabost pro Jeremiho),ale to neznamená, že kniha byla špatná.