Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45876/bmid_navrat-boP-45876.jpg 3 647 53

Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Return: Nightfall - Part I , 2009

Natyna3
26.11.2014 2 z 5

Četla jsem i lepší

Nagadir
09.11.2014 2 z 5

Nevím co si mám myslet. Celý tenhle díl mi přišel jako velice špatný vtip na předchozí knihy, které sice taky nebyly světoborné, ale nikdy bych si netroufla tvrdit, že něco trumfne první dva díly, které byly otřesné.
Návrat nemá prakticky téměř žádný pořádný děj, plný prázdných dialogů a nesmyslů. Postavy se chovají dost protichůdně oproti tomu jak byly vylíčeny v předchozích dílech.
3/10 (za to oživení s vraždícími stromy)

Kathrine
26.08.2014 5 z 5

Tohle je díl ve kterém jsem si Stefana opravdu oblíbila, ale nic se nezmění na tom že Damon je nejlepší. Ze začátku jsem si řekla: What??? To si ze mě dělá srandu??? Elena se vznáší??? Jo, to mi připadalo fakt divný, ale po prvních pár stránkách jsem se začetla. Opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Doporučuji.

Betnka81
18.08.2014 3 z 5

Tento díl se mi zdál o trochu slabší než ostatní ,ale taky to ušlo

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.

Markett
21.07.2014 3 z 5

Musím se přidat k názorům ostatních- tenhle díl rozhodně nedosahuje kvalit předchozího dílu. Elena se sice vrátila mezi živé, ale mě se nelíbilo, že jakoby zapomněla na své chování a chovala se jako dítě. Tohle se mi zdálo trošku přitažené za vlasy. Ale oblíbila jsem si Stefana mnohem mnohem víc... tohoto upíra mám ráda od prvního dílu a mám ho čím dál radši, zato Damon mi občas pije krev...i když ve společné pasáži s Bonnie jsem se lehce usmívala. :) Některé scény byly opravdu divné, ale jiné byly trošku děsivé, třeba Matt, Meredith s Bonnie v zajetí stromů. K dalšímu dílu se chystám a doufám, že bude o dost lepší. :)

Knihoholka:'33
01.07.2014 2 z 5

Upíří deníky jsem začala číst teprve nedávno. Zatímco první čtyři díly mě vážně zaujaly, tenhle byl nudný. Opravdu nudný. V celých 224 stranách byly popsány asi 3 dny, nic víc, nic míň. V podstatě se tam skoro nic nedělo, občas tam byla nějaká napínavější scéna, ale tím to haslo. Nevím, jestli vůbec budu pokračovat ve čtení této série.

SelenaDemi428
25.05.2014 2 z 5

Tenhle díl byl nudný. Jak mě čtvrtý díl nadchnul, tak mě pátý díl zklamal. Podle mě byl moc natahovaný, zajímavý byl až ke konci. Ale jako Elena, co se chová jako mimino a červi v Damonovi? Jako fakt? No, začala jsem už část šestý díl, je zajímavější a napínavější - když přeskočíte od čtvrtého dílu hned k šestému, uděláte dobře, pátá knížka vás leda tak odradí.

Petra Ďat
30.03.2014

zbytečnej díl.....Litající "andělská " Elena co ocucává všechny kolem? Divní červy v Damonově hlavě? trochu už moc podle mě,a stejně se tam toho ani vlstně moc nestalo...snad budou další díly zase lepší,tento fakt nejhorší

Jahoda197
09.01.2014 2 z 5

Jedním slovem DIVNÝ. Elena neumí mluvit, psát, vůbec nic. Damon má v sobě nějakýho divnýho parazita...to jsem zvědavá, co si ještě vymyslí.

Karolkoh
11.11.2013 odpad!

Tenhle díl byl nejhorší a to už i ty předchozí nebyli moc dobrý, spíš špatný! Je mi líto jestli to někoho uráží, ale mě to tak přišlo... Vlastně se tam nic nedělo, všechno se točilo kolem Eleny, což bylo únavný a nudný! Knihu jsem četla po kusech asi půl roku :/ a je to moc překombinované, a že zase Elena má zázračnou krev... Zase ona! Prostě Elena je dokonalá po všech stránkách, Stefan ji miluje a nikdy nepřestane a bla bla bla... Prostě bych nikomu nedoporučovala ztrácet s tím čas!

sabanka
31.08.2013 5 z 5

Skvělý díl jen si trochu neumím představit Elenu jako nějakýho mentála když to tak řeknu. Nic moc zatím nejhorší díl.

monz
31.07.2013 1 z 5

Tak tento díl je zatím vážně nejhorší. Netvrdím, že by tedy byla tato série něco extra. Nicméně mám do dočtení dílu asi 20 stránek a v podstatě už mě přestalo zajímat, jak to se všema dopadne. To se mi na konci knížek často nestává. Nuda, šeď a pořád to samé...

zapina
29.07.2013 1 z 5

tak to byl nejhorší díl z celé série.. jsem moc zklamaná

Selena2000
03.06.2013 4 z 5

Byly tu i lepší díly, ale číst to, bylo rychlé. Nechápala jsem na tom hodně věcí, ale to nakonec nebylo vůbec klíčové.

Esko*
24.04.2013 3 z 5

První čtyři díly nejlepší, pak už kvalita klesá a zdá se mi, že autorka už neví coby. I tak se to číst ale dá a všechny nejsou až tak hrozné.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

dobré pokračování

Nikol18
19.01.2013 1 z 5

První polovina knihy byla naprosto nesmyslná. Pořád jsem přemýšlela, jestli náhodou nečtu něco jiného. Osoby byly známé, ale děj nebyl vůbec k ničemu, jedna akční scéna se měnila v další a ještě více absurdnější a konec? Promiňte, ale jestli tohle byl dobrý díl, tak ty předešlé jsou o ničem. Prostě to mělo skončit smrtí Eleny a hotovo, tohle komerční natahování za nic nestojí. Spoustu načnutých věcí a nedokončených, jedna měla druhou až se v tom člověk zamotal. Začátek posedlá Carolin, prostředek málem zabití trojky a konec nějaký Šiniši. Naprosto nechápu, proč autorka pokračuje v psaní.

TessDragon
14.01.2013 4 z 5

Elena oživla, i když ještě jí úplně nezmizely její duchovní síly. Některé scény byly opravdu vtipné (Eleniny líbací pozdravy, i to jak ''létala jak pohupující se balonek + pár dalších ;D), pár i pěkně děsivých (stromy), tento díl možná nebyl ze série úplně nejakčnější, ale mě se líbil, byl takový miloučký, hlavně Elena. Ze všech dílů byl takový nejpohodovější, snad před větší akcí.

Kate.S
02.12.2012 3 z 5

Nejslabší, který jsem zatím četla. Elena mi připadala natvrdlá, nicméně, číst se to dá, ale chce to dost energie.