Souboj

Souboj https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26010/bmid_souboj-iqk-26010.jpg 3 1047 79

Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra – a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Struggle , 1991

Michelle13
Michelle13
21.10.2023 3 z 5

Pokračujeme v sérii
Souboj je druhým dílem v této sérii a pokračujeme v příběhu Eleny Gilbertové a dvou upírů, Stefana a Damona. V tomto díle se Elena ocitá v ještě komplikovanější situaci, když se stává předmětem touhy obou bratrů a musí čelit větším nebezpečím než jen jejich hladu po její krvi. Jedním z pozitivních aspektů knihy je pokračující vývoj postav. Elena musí čelit stále složitějším rozhodnutím ohledně svého vztahu s oběma upíry. Stefan a Damon zůstávají tajemnými postavami s vlastními temnými stránkami, což dodává příběhu hloubku. Nicméně se vám může zdát jakoby se příběh točil v kruzích a to může zpomalit tempo čtení a ubrat na napětí. Může se vám zdát, že se opakují některé motivy a konflikty z prvního dílu. Čte se to velmi dobře a rychle a na konci knihy budete ani nemrknete. Pokračujeme v romantickém a nadpřirozeném příběhu
Jak to bude dál ? To uvidíme

MartinaCh27
MartinaCh27
15.10.2023 3 z 5

Jsem skutečně nenáročnou čtenářkou. Příběh knihy se stává stále zajímavějším, a při čtení si mohu příjemně odpočinout. Kniha mě skvěle uvolnila. Děj knihy přímo navazuje na události předchozího dílu a přináší i novou postavu. Bylo pro mě překvapením, že se Elena stala upírem tak brzy.

Bety093
Bety093
17.08.2023 4 z 5

Stejně povedený díl jako ten první , vlastně ještě lepší, přečetla jsem během jediného dne, ale ten KONEC ? Co to bylo? Ničemu jsem nerozuměla a bylo to zmatené, doufám že se dozvím ve třetím díle o co má jít. Doporučuji.

Atara16
Atara16
23.06.2023 5 z 5

Napětí toste. Těším se na další díl.

adabraz
adabraz
01.10.2022 3 z 5

Řekla bych že tento díl je lepší než první, líbí se mi zápletky, i když jde vlastně pořád o to samé. Vztahy, záporák, boj. Děj je ale i tak super.

VAnna
VAnna
24.01.2021 4 z 5

Rozhodně je to lepší než první díl. Bavilo mě to, doporučuji.

Nelíísek
Nelíísek
14.07.2020 3 z 5

Příběhově možná o trochu lepší než první díl, opravdu si budu muset oddělit seriál a knihu protože když čtu vidím stále tu seriálovou verzi.

Charmedka
Charmedka
20.06.2020 3 z 5

Kniha navazuje tam, kde předchozí skončila. Elena je pro záchranu Stefana ochotná udělat téměř cokoliv. Damonovi nevěří, že Stefan je po smrti. S pomocí svojí nejlepší kamarádky Bonnie, která má čarodějnické předky a schopnosti se začaly vyvíjet i u ní, se rozhodne Stefana najít.

V této knize se poprvé objeví i nová postava - Alaric Saltzman, nový učitel, který bude mít také velkou úlohu v knize. Kromě něho mají více prostoru i další postavy, Bonnie, Matt...

h.belaiova
h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Příběh je super..

Michelle95
Michelle95
15.08.2019 4 z 5

Ve finále to shledávám jako hroznou blbost, ale mám ráda styl, jakým je příběh psaný. Je to prostě jednoduchá fantasy, u které nemusím přemýšlet a jen si užívám chvilkový únik do upířího světa Eleny Gilbertové.

postrach
postrach
13.08.2019 4 z 5

Za mě je to první kniha z této série.Jsem starší čtenářka.ale i tak se mi kniha líbila a čtu dál.

lucygreen
lucygreen
01.08.2019 5 z 5

Tohle mě dost bavilo, o hodně více, než první díl. Asi to bylo tím, že jsem knihu přečetla za jeden den a nenatahova čtení na týden a víc. Kniha se čte opravdu rychle a oproti prvnímu dílu měla podle mě lepší zápletku/děj. Dost jsem si u knihy odpočinula.

EvaStark
EvaStark
07.07.2019 2 z 5

Platí to co jsem napsala u první knihy. Seriál nádhera, ale knihy bohužel ne:(

Denča23
Denča23
14.01.2019 3 z 5

Tento díl mě tak nezaujal, nečekala jsem, že se Elena stane upírem již tak brzy. Ale jsem zvědavá co bude dál.

marketa0275
marketa0275
23.06.2018 3 z 5

Popravdě jsem čekala více, ale jistě si to par spokojených čtenářu najde.

Kláraaa20
Kláraaa20
08.04.2018 2 z 5

Přesto, že má Souboj lepší hodnocení než Probuzení (které se mi líbilo) mě moc nenadchl. Měla jsem ho přečtený rychle, ale knížka mě moc nebavila. Neurazí, nenadchne.

Sima890
Sima890
04.03.2018 3 z 5

Souboj byl určitě lepší, než Probuzení. Bavila mě i víc a kvalita taky lepší. Ale pořád příliš jednoduché, ale konec jsem nečekala a dopadlo to zajímavě. Doufám, že se knihy budou postupně zlepšovat a i víc mě bavit.

Poznat lépe Damona bylo skvělé. Já mám slabost pro ty tajemné, nebezpečné a sexy kluky. Stefana miluju také, Elena by pro něj udělala cokoliv a s nikým jiným si být nepřeje. Bylo to opět zajímavé. Mnohem víc akčnější a lepší, což bylo skvělé. Meredith je trochu nevýrazná postava a na můj vkus nepotřebná, snad se to změní. Naopak Bonnie a její vize jsou velmi užitečné a nečekané. Konec jsem nečekala a nemůžu se dočkat, jak se to vyvine v příštím díle...

Hoshi
Hoshi
28.02.2018 4 z 5

Jsem opravdu nenáročná čtenářka. Příběh je zajímavý čím dál víc a dá se u toho příjemně odpočinout. A možná si časem oblíbím tohoto Damona.

Čtenářka01
Čtenářka01
23.02.2018 4 z 5

super,doporučuju.

leninam
leninam
01.01.2018 4 z 5

O něco zajímavější než první díl, ale jinak stejně jako jednička i druhý díl je spíš takové oddychové dívčí čtení.