Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45876/bmid_navrat-boP-45876.jpg 3 647 53

Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Return: Nightfall - Part I , 2009

Teddy2023
27.12.2023 4 z 5

Jeden z mých o oblíbených dílů

MartinaCh27
15.10.2023 3 z 5

Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale líbí se mi nová záhadná situace, která se začíná rozvíjet. Tento díl působil trochu překombinovaně, obsahoval mnoho různých prvků. Byly zde knihy ze série, které jsem si více užila, ale tento se četl rychle. I když jsem nerozuměla několika věcem, nakonec to nebylo zásadní pro děj.

Atara16
26.06.2023 1 z 5

Nuda,tenhle díl mě nenadchl, nakonec jsem ho s velkým přemlouváním dočetla.

drakamena
11.03.2023 1 z 5

Končím. Snesla jsem Elenu jako královnu místní školy, milovanou a žádanou naprosto všemi, jako úžasnou upírku, jako super ducha... ale jako čistou(TM) andělskou bytost, a to včetně levitace a křídel? Ne. Dost. Další level-up už opravdu nezvládnu. A samozřejmě chudáček galantní Stefan, oběť zlého, zlého Damona. Ne. Prostě ne.

VAnna
21.03.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byla dost zmatená, ale líbí se mi začátek nové záhady.

Nelíísek
25.07.2020 1 z 5

no pro zatím musím bohužel konstatovat že je to nejhorší díl, bylo mi jasné že se Elena nějak vrátí ale v takto absurdní podobě .. jako vážně ?! a zase nějaká nadpřirozená bytost která nemá nic lepšího na práci než šikanovat partu děcek..

h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Pátý díl přečten a stále spokojená. Je to fajn k odpočinku, když děti už spí.

RendysStrange
19.09.2019

Tento díl začal být strašná nuda. Přečetla jsem ho pouze z donucení. Představa že tato série má další díly mě vážně děsí. Nemohu doporučit, spíše je to zklamání. Nebudu číst zbytek knih ze serie.

postrach
21.08.2019 4 z 5

Někomu díl připadá horší někomu lepší.Promě jsou zatím všechny knihy díly stejné-ani nuda ani senzace.Prostě čtivý deník.

zuzana1995
22.06.2018 3 z 5

velmi slabí díl, přišlo mi to moc roztahané a nezáživné...doufám, že další díl bude opět čtivý a napínavý

Hoshi
02.03.2018 3 z 5

(Může obsahovat spoiler)
Jsem zmatená. Když se Elena znovu probudila poznala všechny, mluvila, plakala.... A teď? Duchovní dítě? Neumí nic? Jako cože? Elena jako duchovní dítě ví, kdo zaútočil na její kamarády, ale nepošle to dál, protože to Damon nechce říct? Ne, tenhle díl se mi nějak nelíbil. Ale jsem rozhodnuta celou sérii dočíst. Třeba ještě překvapí.

petra3242
09.07.2017 1 z 5

Tohle je snad ten nejhorší díl z celé série. Nemůžu si stěžovat, že by se tam nic nedělo, právě naopak. Tenhle díl je překombinovaný vším možným. Nebavil mě začátek, kdy byla Elena mimo. Přišlo mi, že to snad psal někdo jiný a ne L.J. Smith. Tak pitomé dialogy a nezáživné popisy děje zvládne i děcko ze základní školy. Trochu se to změnilo, když se Elena zase stala sama sebou, nebo mi to tak alespoň přišlo. Nechce se mi pouštět do dalších dílů, ale když už je mám doma, tak tomu dám ještě šanci.

Věrulička
11.05.2017 5 z 5

Vááááážně nechápu všechny ty negativní komentáře. Tenhle díl byl zatím jeden z nejlepších. Bylo to napínávé a pořád se něco dělo.

ivca001
13.02.2017 odpad!

Vážně nevím co na to říct, jestli předchozí díly za moc nestáli, tak tohle je jako nějaký vtip. Andělská Elena je jen malá třešinka. Je to sbor naprostých absurdit a nesmyslů. Například když máte kamarádku posedlou démony, tak první co vás napadne je prostě ji odvézt domů... Na tohle musí mít člověk hodně vymletou hlavu.

Mruskulka
18.03.2016 1 z 5

Pořád jsem čekala, že se něco začne dít a ono nic....

midlajs
03.01.2016 1 z 5

Trpim kdyz to ctu, koncim a dalsim dilum uz davat sanci nechci (a to nejsem narocny ctenar, tohle je fakt uz blbost). Prestalo me bavit mimo jine, jak barvite spisovatelska popisuje neci naladu.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Všechny díly Upířích deníků se mi líbí. A tento není vyjímkou ;)

todilka
30.06.2015 1 z 5

Kvalita série jde podle mě rapidně dolů, a to tak, až mě to prostě přestalo bavit. Na další díly série se ani nechystám...se seriálem se to nedá srovnávat.

Roselunda 1928
29.06.2015 3 z 5

(možný spoiler)
Nevím, jestli se paní Smithová z těch svých upírů nezbláznila, nebo jí jenom došly nápady. Což je dost bída u pátého dílů z asi sedmnácti.

Elena. Celé to bylo dost divné. Vždyť když "vstala z mrtvých" nebo co se to vlastně stalo byla normální, ne? Nějak to chudák můj mozek neumí pobrat.
Stefan byl úplně jiný než v předchozích dílech, ale alespoň byl snesitelný, což se nedá říct o Damonovi. Damon byl fakt nějaký divný. Vůbec jsem ho nechápala. Asi do mě taky nalezl nějaký malach. Jo, a ten pochybný Šiniči se mi vůbec nelíbí. Jasně, bude určitě moc důležitý v dalších dílech, ale já bych ho zabila už v tu chvíli, kdy se s Damonem potkal, třeba by spadl ze stromu nebo nějak tak :D

Hrozně mě taky dožíraly ty blbiny jako ten strom, který zaútočil na Meredith, Bonii a Matta (mimochodem, úža pomůcka, Damone!) v Mattově autě. A taky mě dost dožírá, že když Elena, Stefan a spol. zlikvidují jednoho padoucha, ojeví se tam ještě mocnější, ale takový je už život.

Děj by mohl být celkem zajímavý, kdyby to bylo poutavěji napsáno, protože tohle byla dvěma slovy strašná nuda.

Já bych celé Upíří deníky ukončila ve chvíli, kdy Elena podruhé umřela a kašlala bych na nějaké fanynky. I když, to se líp říká, než udělá.
2,6*

Teraslík
19.01.2015 3 z 5

Upřímně bez tohohle dílu bych se obešla. Byl podle mě moc nudný, ale konec je skvělý škoda, že taková není celá kniha.