Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416157/bmid_navrat-RGE-416157.JPG 3 647 53

Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života.

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Return: Nightfall - Part I , 2009

taylor13
27.11.2012 4 z 5

Na to,že jsem si myslela,že by to mělo vše skončit 4.dílem a že jsem tušila,že tento díl bude totální propadák,tak mě to uchvátilo. Zajímavý děj,až na nějaké ty "filizofické" podrobnosti.

pet-kyval
08.11.2012 1 z 5

[041/12] (ebook) Pokud to dobře chápu, tohle je vlastně už druhá kniha. Prvního záporáka autorka již sprovodila ze světa nemrtvého a tak do tmy noci musí vejít někdo zcela nový. A kdo to je? No... těžko říct. Kdo ví? Tento díl je totiž naprosto o ničem a jediné, co nám zde autorka sdělí je pouze to, že přichází nějaké nové zlo, které si dělá zálusk na znovu mladou a svěží Eleninu dušičku. Jenže to tak nějak nenavazuje na předchozí události a ty velké a čarovné techtle mechtle okolo Eleniných transformací se přemorfovaly do zcela nemobilní zdi, která od sebe jednotlivé příběhy úplně odděluje. Takže by se dalo říci, že je tohle počátek nového příběhu, který nejspíše hned tak neskončí. Alespoň podle toho "závratného" tempa, které autorka nasadila.

Po literární stránce je to stále na to jedno brdo. Po obsahové stránce je to kupodivu horší. Tentokrát postavy opravdu jen mluví, mluví a mluví. Objímají se, jásají, hádají se a pláčou. Skutečně to je převážně emoční vodopád vyjadřující ty neuvěřitelné city, které k sobě postavy vzájemně chovají a je jedno o jaké pohlaví se jedná. Všichni milují všechny a ti, co vypadávají tak nějak z tohohle grupáčového smilstva, se jen tváří, že všechny nenávidí a upřímně posílají do pekel, protože v dušičkách a srdíčkách jim stejně haraší nehynoucí láska a oddanost, případně touha po přátelství a vřelém obětí. (O francouzácích a postelovém muchlání prostěradel nemluvě.)

ALE(!) číst se to pořád dá. Dá a docela si u toho mozek i odpočine. I když ty úšklebky, culení se nad prudkou inteligencí věčných a nekončících romantických scén a to nekonečné pročítání o Óóóch a Ááách, je mírně jazykově skličující a nervy drásající, číst se to – opakuji – dá. A vlastně se i těším na další díl, protože takhle si spirituálně umrtvit duši… to nedokáže každá literatura. Ne, ne.

cabiska
21.10.2012 odpad!

Po přečtení tohoto dílu hodně zvažuji, jestli má cenu kupovat si další.

Missys17
17.08.2012 3 z 5

no tak tento díl se mi zatím líbil ze všech dílů upířích deníků nejméně.

trynitrix
15.02.2012 3 z 5

Tenhle díl byl o ničem nevím no,celý děj v té knize byl divný, předchozí díly byly lepší....Mno jsem zvědavá na další 6 díl ... jak to všechno dopadne :-)

Kaka.cs
01.01.2012 5 z 5

Hezká knížka, příběh byl zajímavý.

Peace
13.10.2011 2 z 5

Tento díl mě zatím zaujal úplně nejméně, škoda.. Děj už mi přijde jako vaření z vody a kombinování nekombinovatelného.

p.anomisss
30.07.2011 5 z 5

Zajímavá knížka :))

Charmedka
09.06.2011 3 z 5

Do čtvrtého dílu je série čtivá,pohodová. U tohohle dílu už jde kvalita trochu níže a de facto se tam nic neděje. Číst se to dá,ale podle mě autorka měla u čtvrtého skončit. To ale nemění nic na tom,že na další se těšim. :D

Trina1
12.03.2011 1 z 5

Čím dál tím hůř. Jako by to psal jiný autor než předchozí čtyři díly. Je to knížka plná plácání a blábolů. Asi na dvou místech jsem se trochu začetla a pak zas následovalo plkání o ničem. A přitom příběh samotný by se dal shrnout do deseti stránek.

Honey0105
23.02.2011 3 z 5

Hodnocení bylo skoro automatické. Nevím proč zrovna tři hvězdy, ale klikla jsem na ně hned. Celkově musím říct, že tato série knih má sice něco do sebe ale zázrak to není. Je to ale docela čtivé a navíc těch pár stránek přečte každý za chvíli. To je to pozitivní pro ty lidi, co neradi čtou. Já poslední dobou nečtu skoro vůbec, ale tuhle knížku jsem si vzala, protože jsem přečetla již předchozí díly. Ty se mi taky vždy líbili tak napůl. Tenhle díl mě ale celkově tolik nezaujal. Jediné, co mě těší je tentokrát postava Damona. Ten tady měl zajímavé výstupy. Ale třeba Stefan, který pouze mluvil o té své lásce k Eleně. To už bylo trochu nudné. Celkově tenhle díl byl spíš už taková romantická povídačka. Našlo se samozřejmě i pár zajímavých pasáží, ale.. Třeba konec mě nenadchl, protože přesně tyhle konce nemám ráda. Nevaděj mi tolik, když hned můžu začít číst další díl, ale než se dostanu ke čtení dalšího dílu této série, tak to bude asi chvíli trvat a proto mě ani konec nepotěšil.
Fantasy mám opravdu ráda, ale řekla bych, že tady už je tý fantazie poměrně hodně. Už se plácá jedno přes druhé a to já už tolik nemusím, tak možná proto také nemám úplně pozitivní hodnocení.

Vendulik
25.01.2011 5 z 5

Super kniha :D můžů jen doporučit

KateCullen
23.01.2011 3 z 5

Nevím, čím to je, ale poslední díl se mi nelíbil. Čtvrtý jsem ještě nějak skousla, ale zdá se mi, že se to čím dál tím víc zhoršuje...