Fantom

Fantom https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138552/bmid_fantom-TM2-138552.jpg 4 250 24

Dvanáctý díl série Upířích deníků Damon není mrtev. Sage, který ho na Temném měsíci najde, mu pomůže si na vše vzpomenout. Mystický výtah ho přemístí zpět do Fell's Church, aby mohl vysvětlit Eleně, co mu zachránilo život. Mezitím Elenu a její přátele ohrožuje fantom, který se krmí negativními pocity. Společně fantoma zajmou do kruhu zaříkání a chtějí ho zničit. Fantom je ale silný, daří se mu našeptávat a vzbuzovat žárlivost. Damon a Stefan se jeho vlivem znovu obracejí proti sobě. Podaří se Eleně zabránit dalšímu konfliktu bratrů? Naleznou v sobě dost síly, aby přemohli fantoma?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Hunters: Phantom - Part II , 2011

kaiax
25.07.2020 4 z 5

Nedalo se říct že bych neočekávala jak to celé dopadne. Každopádně konec byl pěkný a zatím nevím jak ostatní díly ale kdyby to skončilo u tohohle rozhodně bych se nezlobila. Ukončení se mi zdá konečně úplné a skutečně jsem na konci neměla na jazyku otázku jak to bude dál.

Charmedka
28.06.2020 3 z 5

Předchozí díl mě nebavil, byl o ničem. A jak to tak bývá, jeden díl je poměrně čtivý a ten další nestojí za nic, tak Fantom je díl, který se čte již lépe.

V předchozím se téměř nic nestalo, vůbec nic nevyjasnilo, za to zde už konečně zjistíme, proč se objevují jména lidí, kterým pak jde o život. Co to způsobuje, ale také, kdo je záhadný Caleb Smallwood.

Samozřejmě to není žádná hitparáda, spíše takový zlatý střed. Kniha se četla dobře, děj odsejpal. Bylo tam pár napínavých scén, došlo i na boj, ovšem tady jsem lehce kroutila hlavou, jak to působilo směšně.

Naopak velmi se mi líbilo, když se všichni zříkávali svých žárlivostí. Občas to byly obyčejné povrchní věci, ale alespoň konečně působily jako normální lidé s běžnými pocity.

h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

12. Díl a asi zrovna tenhle mě zatím dosud z přečtených bavil nejvíce.

OFKitsune
05.06.2019 1 z 5

Touto knihou jsem ve 13 letech sérii zakončila, protože už to byla opravdu nuda. Neskutečná nuda a blbost. Pořád to samé dokola.

zaandulee
08.02.2019 5 z 5

Skvělá!

Hoshi
10.03.2018 3 z 5

Poprvé za celou sérii jsem měla sto chutí knihu odložit a už se k ní nevrátit. Začátek mě vůbec nebavil, protože už od prvních pár stránek jsem si byla jistá druhem fantoma, který se na naše přátele zaměřil. Trochu mě i štvali všichni hlavní hrdinové. Kde byla ta něžná malá Bonnie, "královna" Elena, milovaný Stefan, temný Damon? Nikoho z nich jsem nepoznávala... Snad bude další díl lepší než tento.

juni
22.11.2017 5 z 5

Když jsem poprvé viděla seriál upíří deníky, tak jsem se do nich zamilovala (hlavně do Damona). Můj první díl od L. J. Smith se mi moc líbil. Dávám 5 hvězd a doporučuju.

Mruskulka
25.02.2017 4 z 5

Kupodivu jeden z těch lepších dílů. Už jsem myslela, že se na to autorka úplně vykašlala.

Nagadir
12.02.2015 3 z 5

Trošku horší než Druhá šance, ale pořád se to pohybuje v té lepší části Upířích deníků

Always a reader
31.10.2014 5 z 5

Pro mě zatím poslední díl, myslím že bude trvat dost dlouho než do knihovny přijdou další. Jinak nemám slov! Upíří deniky prostě muluju. Je to moje vášeň.

trynitrix
26.09.2014 5 z 5

Jooo tohle byla trochu jiná káva od začátku do konce akce tady jsem se ani trochu nenudila a byla zvědavá jak to dopadne takže kniha na den :-D

SelenaDemi428
31.08.2014 5 z 5

Povedený díl, vůbec jsem se nenudila :). Akorát by mě zajímalo, co se stalo s Caroline a Tylerem. A mrzí mě, že to s tím bratrem Meredith je nakonec takhle, zápletka o jejím bratru by se mi líbila :).

Betnka81
18.08.2014 4 z 5

Další povedený díl , o poznání lepší než minulý

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.

Vendulik
13.04.2014 3 z 5

Bylo to lepší než předešlý díl ale pořád se jednotlivé díly točí kolem jedné a té samé věci.

TessDragon
06.12.2013 4 z 5

Fantom se mi líbil mnohem více než předchozí díl. Vrátila se nám naše oblíbená staroznámá postava, oživila to tam a nový protivník jakbysmet. Také se mi líbila scéna, kdy se každý zpovídal ze své žárlivosti. K tomu musely mít rozhodně dost odvahy. Konec mi připadal jakžtakž uzavřený, ale už vidím, že série Upíří deníky jen tak neskončí, no uvidíme...

Selena2000
12.11.2013 5 z 5

Mám radši Damona než Stefana, takže mě potěšil jeho návrat, zase ale na druhou stranu to bylo jasné, že se musí vrátit. Děj byl hezký, konec ani nebyl tak přehnaný, takže dávám všech 5* :)

hradilovi.mk
11.11.2013 5 z 5

No kniha to pěkná ta se četla sama, ale jediné co mě docela štve je tenká kniha. :-(

Lira
28.04.2013 4 z 5

Tato kniha byla lepší než předešlá a líbil se mi Damonův návrat. Ovšem Damona udělala autorka moc ,,měkkého" a to se mi rozhodně nelíbí. Damon, jenž tu byl jako hajzlík, se mi líbil více a je škoda, že z něj dělá druhého Stefana. Bylo zajímavé číst to, ale nevím, jak to bude s dalším dílem. Bohužel mého oblíbence zkazila.

Esko*
24.04.2013 2 z 5

Tak tady končím, na další díl už asi nebudu mít sílu, jen mi to zhnusí můj pohled na ty předešlé, které se ještě daly. Ale možná jednou, až bude nuda... no, uvidím...

pro dospívající mládež (young adult)

Lisa Jane Smith
americká, 1965