Upíři

Dobře prosperující podnik na zmrazování mrtvých bohatých klientů. Co se ale stane, když zničehonic chtějí příbuzní své zmražené zpět? Vynikající humoristické dílo, humor občas až poněkud moc černý.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35483/upiri-35483.jpg 3.929
Romány, Literatura česká
Vydáno, Baronet

Kniha Upíři

PeterBahn
13. listopadu

Kniha ve spěchu, a tak trochu ze zoufalství půjčená z nádražní knihovničky. S jistou dávkou skepse jsem se začetl, ale kniha přes prvotní nedůvěru vyvolala příjemné chvíle. Párkrát se stalo, že jsem tlumeně vybuchl smíchem v dopravních prostředcích... Knihu nutno bráti z nadhledu a u mne má čtyři hvězdičky...

kytikyti
18.10.2018

Velmi sarkastické a pak ještě sarkasmus na sarkasmus. Trošku jsem se nudila, ale byla to celkem příjemná oddychovka. Jediné co mi tam nešlo do hlavy (a o co teda v sarkastickém románu moc nejde), že když se někdo nechá zmrazit tak ještě nemůže být mrtvý. Mrtvoly se těžko léčí. Ale to je detail.

Romžiry
09.07.2018

Knihu jsem poprvé četla v roce jejího vydání, jako teenager. S chutí jsem si ji po letech přečetla a neztratila kouzlo.

evickakyticka
24.08.2017

Věděla jsem, že to nebude žádná pecka, ale dala jsem knize šanci a pohodlně se začetla. Docela hezky popsaný New York (na tu dobu) i s výrazy jako BBQ k večeři a "howdy" jako pozdrav. Musím přiznat, že začátek mě bavil daleko víc než celkové rozuzlení příběhu. Tak nějak jsem se v tom konci plácala. Černého humoru jsem se dočkala a tady přináším kratičký úryvek:

- Kromě toho tu byl ještě jeden pán.
- Co chtěl?
- Původně zmrazit, ale protože měl jenom rakovinu, tak z toho zase sešlo.
- Škoda, že byl tak zdráv.
- Možná dostane ještě leukémii. Dala jste mu formuláře?
- Ovšem. I s podmínkami.

PanTomina
17.02.2017

Tuto knihu jsem si dal na stoleček na toaletu s tím, že to bude moje "záchodová kniha" .. Proto mi trvalo měsíc a týden ji přečíst. Dá se říci, že jsem se na posezení víceméně těšil - kniha je to vtipná, nepříliš dlouhá, hezky a inteligentně napsaná. Zřejmě se k ní hnedtak nevrátím, ale určitě s k ní ještě cestu najdu. Za mě nadprůměrný oddychový počin.

lenka777
24.07.2013

Způsob napsání není sice zajímavý, ale příběh je silný a velmi vtipný (i když jde spíš o černý humor).