Upíři

Upíři https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291406/mid_upiri-ZFZ-291406.jpg 4 23 5

Upír. Jen to slovo vyvolává představy zřícenin hradů ve východní Evropě, smrtelně bledých a zachmuřených šlechticů zabalených do tmavých plášťů, špičáku otírajících se o hrdlo bezmocné ženy, kůlu a krucifixů ničících pradávné zlo. Takové věci se staly podkladem upírských románů, filmů a televizních seriálů. A samozřejmě se jen velmi vzdáleně podobají skutečné pravdě, neboť upír je komplikovanější tvor, než nás Hollywood nechává věřit...... celý text

Literatura světová , Esoterika, astrologie, okultismus , Pověsti

Kniha byla zajímavá.

martunka
martunka
18.07.2020 5 z 5

Tak tahle kniha určitě stála za přečtení! Dozvěděla jsem se hodně nových informací o tomto fenoménu. Za mě doporučuji.

TheMelorry
TheMelorry
27.06.2018 3 z 5

Název je trochu zavádějící. Víc než o upírech jako takových je kniha o lidovém folklóru v různých zemích. O bytostech podobajících se, nebo předcházejích upírům. Rozhodně velmi zajímavá kniha se spoustu nových informací.

Hoshi
Hoshi
08.07.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, ve které se dozvíme víc než jen o upírech, které známe. Celkem mě překvapilo, kolik "druhů" upírů můžeme najít v lidovém folklóru a myslím, že tohle byla jen nepatrná část z velkého celku. Jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst.

Andina
Andina
20.04.2012 5 z 5

Tahle knížka mě dost zaujala. Píšou v ní nejen o vampirismu jako takovém, ale zmiňují i jiné jiné "démony" ,kteří se živí tělními tekutinami a životní silou a různé kultury ,které tyto kreatury nazývaly Upírem. Je to jedna z nejlepších knih o "upírech" ,kterou jsem měla možnost přečíst.