Upálené

Upálené https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476287/bmid_upalene-HVl-476287.jpg 4 964 273

Další thrillerová lahůdka s hororovou příchutí od autorky Kříďáka, Jámy a Těch druhých. Před pěti sty lety tady upálili osm mučedníků. Před třiceti lety tu beze stopy zmizely dvě dívky. A před dvěma měsíci tu tragicky zemřel místní farář. Vítejte v Chapel Croft, zapadlé vísce, jejíž tajemství leží ukrytá hlouběji než v hrobě a kde se zlo začíná znovu probouzet. Nahradit zesnulého duchovního sem přichází někdo, komu temnota také už mnohokrát zasáhla do života. Někdo, kdo bude muset otevřít staré rány a hlavně ochránit svou dospívající dceru před démony, kteří tady umějí být až příliš skuteční.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Burning Girls , 2021

Nunynka
10.11.2022 5 z 5

Mám ráda tenhle styl psaní. Od začátku do konce jsem se nenudila a nad rozuzlením jsem nějak nepřemýšlela, takže mě konec překvapil.

Kytiii
28.10.2022 4 z 5

Naštvalo mě, když jsem příliš brzo odhalila velkou část zápletky. Za to hvězdu dolů. Na druhou stranu wau... jak si hrdinka dokázala omluvit vlastní temnou stránku, to se jen tak nevidí.

eva8941
28.10.2022 5 z 5

Kniha mě bavila ze všech nejvíce, do poslední chvíle by mě nenapadlo kdo má vše na svědomí

krejcovka76
23.10.2022 2 z 5

Pořád to zkouším, pořád a pořád, jestli přece jenom není chyba u mě, ale bohužel Kříďák, Jáma ani Upálené prostě přelouskávám s velkým zapřením. Tuhle jsem chtěla dokonce odložit jako nedočtenou. Nakonec jsem jí dala a opravdu už nic dalšího od autorky zkoušet nebudu.Nesedí mi styl psaní, chybí mi momenty, kdy nechcete odložit knížku a těšíte se na otočení stránky, kterou otáčíte s napětím, co tam na mě "vyskočí". Tohle u ní prostě nenacházím.

tabaluga
19.10.2022 4 z 5

No tak to byl nářez a ten konec, naprosto nečekané.. Kniha byla napínavá, děj měl spád, rozuzlení pro mne nepředvídatelné. Doporučuji

Lenča727
06.10.2022 3 z 5

Upřímně řečeno jsem z této knížky Tudorky v rozpacích.Kříďáka a Jámu jsem prostě zhltla každou za dva večery a do tohohohle ne a ne se nějak dostat. Pořád čekáte na to “WOW” a ono se sice v závěru něco dozvíte,ale tak nějak Vás to vezme na chvilku -asi 10 stran a pak NIC. Téma zkažené církve,tutlání špíny na maloměstě,návratu po letech a jak je u Tudorky tradicí ,taky něco z dřívějška,co Vás ovlivní na celý život a neutečete před tím.Na tuhle jsem se těšila,ale za mě tohle NENÍ TOPKA.

Anna 13
04.10.2022 5 z 5

Milovat C. J. Tudor vás bude stát nespavost, spoustu nervů, neschopnost pohybovat se potmě venku bez toho, aniž byste na každém rohu viděli výjevy z jejích knih, obloukem se začnete vyhýbat kostelům...
Každá stránka jejích knih však hoří, volá - jak píše Stephen King - a není možné i přes krustu strachu, která obestřela vaše srdce, nepokračovat ve čtení, i když víte, že vás to bude stát buďto noční můru nebo probdělou noc.

1) Píše jako královna. Je to vybroušené, opracované, neskutečně čtivé a... pořád se něco děje, aniž by vás to zahlcovalo.
2) Její knihy jsou jako skutečná místa a skuteční lidé. Není to prostě jen literatura. Ať si kdo chce, co chce tvrdí - tohle je něco víc.
3) Je to závislost... Jedna z nejsilnějších.

Už dávno nečtu horory a thrillery se snažím omezovat.
Ale vím, že C. J. Tudor nikdy nezradím. Že její knihy plné nadpřirozených jevů, zla, ze kterého tuhne krev v žilách a nepředstavitelných hrůz a krutostí budu hltat, i kdyby se mi čtenářský vkus měl ještě několikrát změnit.
Tady vlastně nejde o to, o čem píše, ale jak píše... O tu sytou, hutnou dějovost... O ten výjimečný transformační zážitek. O to, že když dočtete, tak nikdy nezapomenete...

Miluju UPÁLENÉ stejně jako miluju JÁMU. Jen o něco víc miluju TI DRUZÍ, což je kniha, kterou jsem hned po jejím dočtení začala číst znovu.

C. J. Tudor prostě fandím, hltám a už teď myslím na její CÍPEK TEMNOTY... Ano, znovu se dobrovolně vystavím pohlcujícímu strachu z jejích příběhů. Protože ona je prostě jedna z těch úplně nejlepších a nejtalentovanějších.

Doporučuji všem milovníkům příběhů... Všem, co chtějí číst a zároveň zažívat víc, než co knihy běžně nabízejí.

Mona7741
30.09.2022 4 z 5

Musím říct, že se mi do této knihy nechtělo. Jelikokož se vyhýbám strašidelným knihám s duchařskou tématikou. Ne, že by mě tato témata nelákala, ale večer se mi pak rozhodně špatně usíná.
Nakonec to až tak děsivé nebylo jak jsem se obávala. Byla jsem připravena až se začnu bát, knihu hned odložit. Což se nestalo a četla jsem dál a dál. Rozhodně se kniha čte dobře, krátké kapitoly, napínavý děj hezky plyne. Hlavní zápletku jsem už tušila od půlky, tak ten závěr nebyl až tak překvapivý. Akorát mi přijde, že vše nebylo úplně zcela vyjasněno.

petrzel
29.09.2022 5 z 5

Perfektní ,nenechá člověka vydechnout.

L.Helena
26.09.2022 3 z 5

Vlastně jsem se nedokázala po celou dobu pořádně začíst. Pořád mi to připadalo, jakoby si autorka připravovala půdu pro nějaký wow efekt, který přijde později, ale ničeho takového jsem se téměř nedočkala. To, co v závěru bylo překvapivé, spíš vyznělo tak nějak do ztracena, navíc mi přišlo, že v příběhu bylo rozehráno hodně "záhad", a nakonec jsem se ani nedočkala jejich pořádného vysvětlení.

DeWom
22.09.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem měla rozečtenou asi měsíc, a upřímně mohu říct, že kdybych neměla ve zvyku všechno dočítat až do konce (pokud to není opravdu brak), tak bych ji nejspíš ani nedočetla.

Pravděpodobně mi nesedlo téma a v kombinaci s pro mě nezajímavými postavami knize nemohu dát víc než 3,5*. To však neznamená, že je špatně napsaná – naopak. Zápletka je dobře vymyšlená a konečné rozuzlení mě mírně překvapilo, ale nedá se říct, že bych ho tak docela nečekala. Zároveň ve mně nevyvolala tak uspokojivý pocit jako „Ti druzí“. Zde mi scházelo to napětí a musím bohužel uznat, že mě kniha z valné většiny nudila.

Ano, byl tam ten záhadný faktor, a dokonce i trocha toho nadpřirozena. Ano, byl tam nějaký jedinec, který se chtěl za Jack dostat, ale z jeho jednání jsem neměla pocit, že bych se o hlavní postavu měla obávat. Vlastně jsem si byla jistá, že jí žádné velké nebezpečí nehrozí. A pokud ano, dokáže si s ním bez problému poradit.

Líbilo se mi, že Jack nebyla typická farářka a měla otevřenější mysl než většina lidí v jejím oboru. Také mě zaujala její minulost. Muselo dát hodně práce napsat knihu tak, aby čtenáři hned nedošlo, jak to celé bylo. Autorka zde balancovala na ostří nože s jistotou a elegancí ošlehaného provazochodce.

Uvažuji, že bych si přečetla i Jámu a Kříďáka, ale rozhodně ne kvůli tomu, jak na mě působila tato kniha, jako spíš kvůli té předchozí.

Podle ohlasů příběh i postavy většině lidem sedly, takže nevidím důvod, proč knihu nedoporučit.

Misshell23
20.09.2022 5 z 5

Tak tohle byl masakr.. Za mě teda úplně úžasná kniha!! Konec absolutní pecka, promyšlené opravdu do detailů.. Ač jsem se trochu zdráhala prostředí církve, tak tady jsem se začetla od začátku.. Poutavý děj nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet. Zařadila bych do mých deseti TOP

mrkačka92
19.09.2022 5 z 5

C. J. Tudor mě začíná fakt bavit. Tuto druhou knížku jsem přečetla jedním dechem. Za mě určitě lepší než první co jsem od ní četla (Ti druzí). Snad nezklame v dalších dílech :-)

esfinge
16.09.2022 3 z 5

Jak se mi Kříďák a Jáma líbila, tak tentokrát za mě průměr. Prostředí církve mě od zacatku nenadchlo.

karaliene
14.09.2022 4 z 5

Promyšlené tak dobře, že mám chuť po poslední větě skočit opět na začátek.

m_martina
11.09.2022 5 z 5

Mně se tato kniha líbila moc, četla se opravdu dobře, protože byla napínavá a neměla žádná hluchá místa. Doporučuji.

Vixiene
08.09.2022 3 z 5

Stejně jako v případě Shari Lapena, tak ani knihy od C.J.Tudor jsem neměla nijak zvlášť v plánu číst, ale boom okolo Upálených mě stáhnul natolik, že jsem si knihu nakonec pořídila a relativně brzy poté přečetla.

Před 30 lety zmizely ve vesnici dvě dívky a nyní se tam přestěhovala nová farářka, jelikož starý farář zemřel, dějí se zde však podivné věci...

Musím uznat, že atmosféra knihy byla velice předsvědčivá a číst některé scény pouze za svitu lampičky v nemocničním pokoji bylo poměrně intenzivní :-D Vesnice byla taktéž vykreslena opravdu dobře, včetně jejích obyvatel - asi si každý dovede představit, jak to chodí v zapadlých, od lidstva trochu odtržených vesničkách.

Každopádně co se týče děje, z toho jsem až tak odvařená nebyla, kniha obsahovala spoustu hluchých míst, kde se nic nedělo, vlastně mě ani nebaví náboženská tematika, která byla knihou protkaná. Na úkor stagnujícího děje byl, jak je u thrillerů tohoto typu zvykem, celkem překotný závěr a rozuzlení, jakoby to autorka chtěla mít už co nejdříve za sebou.

Pro příznivce C.J.Tudor asi dobrá kniha, za mě ale průměrný thriller, který si už nejspíš víckrát nepřečtu.

Pemca
31.08.2022 4 z 5

Říkala jsem si, jestli bych měla do další knihy od této autorky jít, protože minulá kniha tedy Jáma mě zase až tak moc nenadchla. Ale musím uznat, že to má velmi dobrou atmosféru. Temnou, záhadnou někdy až duchařskou. Řekla bych, že mě asi bavila nejvíce.

SPOILER: Nicméně asi mi vadí, že je tam až moc lidí, co vraždili (mam radši jednoho záludného vraha) a potom asi snaha autorky co nejvíce začlenit do vyprávění vše, co je v dnešní době aktuální, jak ve filmu, seriálu tak i teď v knihách, což se mi úplně nelíbí.

Keporkakyně
25.08.2022 2 z 5

Tempo, jakým se styl psaní Tudor zhoršuje, je vražedné. Další díla (a jistě jich bude ještě spousta s vidinou dalších miliónků) si asi nechám ujít.

cornetka
21.08.2022 4 z 5

Čtivé a plné nečekaných zvratů. Určitě stojí za přečtení.